RSS Artykuły

GM. CZŁUCHÓW. Pożegnanie z ostatnią pocztą
Od poniedziałku w Polnicy przestała funkcjonować filia człuchowskiego Urzędu Pocztowego. Ostatnia taka placówka w powiecie. Mieszkańcy wsi są zbulwersowani, bo zostali pozostawieni sami sobie z dnia na dzień. Mają też żal do sołtysa, który ponoć o planach likwidacyjnych wiedział dużo wcześniej.
Maria Sowisło
PRZECHLEWO. Kolejny rekord
Przechlewski Klub Honorowych Dawców Krwi pobił kolejny rekord. W tym roku do grona klubowiczów dołączyło kolejnych 14 osób. Nawet wójt Andrzej Żmuda Trzebiatowski został honorowym dawcą.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Urodziny misiów
- Pluszowe misie są fajne, bo można się do nich przytulić zawsze kiedy ma się na to ochotę. Nie tylko jak jest strasznie i smutno, ale też z radości - mówi Gabrysia Macugowska z Przedszkola Samorządowego w Wierzchowie-Dworcu. Dziewczynka wraz z kolegami i koleżankami z grupy wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Impreza Odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie.
Anna Zajkowska
CZARNE. Karę odbywa z opaską na nodze
Mieszkaniec Czarnego, skazany za spowodowanie wypadku z dwiema ofiarami śmiertelnymi, nie trafił za kratki. Choć został został skazany na rok więzienia, karę odbywa w systemie elektronicznego dozoru w domu.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Nie sprzedadzą szkolnego boiska, ale...
Sprawa ewentualnej sprzedaży części boiska Zespołu Szkół w Rzeczenicy upadła. Okazało się, że niemożliwe jest wytyczenie wjazdu na tę nieruchomość z drogi krajowej nr 25, a to z kolei dyskwalifikuje ją w oczach potencjalnego inwestora.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Samorządowa zrzutka na szpital?
Złotówkę miesięcznie za każdego mieszkańca – tyle miałyby przekazywać na konto człuchowskiego szpitala wszystkie gminy z naszego powiatu. Tego chce przynajmniej dyrektor lecznicy Zdzisław Rachubiński (na zdjęciu). Włodarze nie mówią nie, ale najpierw chcą dowiedzieć się na co konkretnie te pieniądze mają zostać przeznaczone i dlaczego są szpitalowi potrzebne.
Wojciech Piepiorka
GM. DEBRZNO. Żeby tylko zdrowie było
To najważniejsze życzenie najstarszych mieszkańców Starego Gronowa, którzy postanowili popołudnie spędzić na zorganizowanym dla nich Dniu Seniora. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, rzecz jasna przy kawie i cieście.
Maria Sowisło
PRZECHLEWO. Żłobek pokazali w pełnej krasie (FOTO)
Choć Gminny Żłobek w Przechlewie funkcjonuje od wiosny, to dopiero teraz było uroczyste otwarcie placówki. Uczestniczyli w nim najbardziej zainteresowani, czyli rodzice i ich pociechy.
Maria Sowisło
POWIAT. Wielka radość i buziaki!
Jeszcze na dobre nie rozkręciliśmy akcji zbierania nakrętek dla Kingi Czechowskiej ze Starego Gronowa, a już do naszej redakcji z prezentem dla dziewczynki przyszły mama i babcia Jeremiaszka Iwankowicza z Sąpolna. Chłopca nasi czytelnicy doskonale znają, bo trzy lata temu do niego trafiały plastikowe zakrętki.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Odpowie za postrzelenie psów
Do Sądu Rejonowego w Człuchowie trafił akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi gminy Człuchów, który w grudniu ubiegłego roku strzelał do dwóch psów. Mężczyzna w końcu przyznał się do winy. Chce dobrowolnie poddać się karze.
Maria Sowisło