RSS Artykuły

CZARNE. Klapa na całej linii
Mimo, że problem transportu kolejowego w naszym powiecie jest ważny, na debatę organizowaną w sali Czarneńskiego Centrum Kultury w Czarnem poza organizatorami, nie przyszedł nikt z mieszkańców miejscowości.
Łukasz Sowa
CZARNE. Takie złociutkie małżeństwo
Dwa tygodnie temu państwo Barbara i Piotr Kopczakowie świętowali swoją 50 rocznicę ślubu. Nie ukrywają tego, że są dumni ze swojego związku oraz tego, że nadal się bardzo kochają.
Łukasz Sowa
CZŁUCHÓW. Eyeliner w wehikule czasu
Agnieszka Bajdor z Człuchowa w sobotnie popołudnie wyszła tylko na spacer z mężem, córką i psem. Do domu wróciła zupełnie odmieniona. Wszystko dlatego, że po drodze trafiła do strefy pin-up w Miasteczku Festiwalowym podczas XI Polish Boogie Festivalu.
Monika Niemczyk
RZECZENICA. Średniowieczny klimat w amifiteatrze
Symboliczne klucze do Rzeczenicy trafiły w sobotnie popołudnie 25 lipca w ręce Diacentego Ordowskiego z Zaciężnej Chorągwi Rycerskiej Apis z Gniewu. Tym samym rycerze opanowali rzeczenicki amfiteatr. Nie było śmiałka, który chciałby ich pokonać.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Będzie kolorowy i ergonomiczny
Człuchowska Spółdzielnia Rzemieślnicza Novena będzie budować żłobek w Przechlewie. Inwestycja ma być gotowa do końca grudnia.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Let's boogie (FOTO)
Każdy, kto pod koniec ubiegłego tygodnia był w Człuchowie, mógł odnieść wrażenie, że jest na planie musicalu Grease. Kobiety niczym Olivia Newton-John, mężczyźni jak John Travolta i... motocykle wyścigowe z klasą. Całość okraszona taneczną muzyką z najwyższej półki zapowiadaną przez Piotra Barona z radiowej Trójki. Taki był XI Polish Boogie Festival.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Prawdziwy kibic uhonorowany
W sobotę miał imieniny, a miesiąc temu 13 urodziny. Kuba Janiszewski ze Stołczna dostał nietuzinkowy prezent od prezesa Piasta Człuchów – koszulkę zawodnika Arki Gdynia z podpisami wszystkich piłkarzy grających w pierwszym składzie.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Więcej śmieci, większe opłaty
Od 1 września mieszkańcy miasta i gminy Debrzno zapłacą więcej za odbiór śmieci z posesji. Jak wynika z analizy, stało się tak na ich własne życzenie. Zwiększyła się bowiem ilość odpadów zmieszanych, których utylizacja jest prawie 120 razy droższa od odpadów posegregowanych.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Julek i Tiga mają nowe domy
Patrząc dzisiaj na zdjęcie biszkoptowego golden retriwera, aż trudno uwierzyć, że niecały rok temu, mady zjadały go żywcem. Dzięki pomocy ludzi z człuchowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz wszystkich, którzy wsparli jego leczenie, Julek, bo tak się wabi, jest po prostu szczęśliwy. Zarówno on jak też znaleziona na ulicy suczka Tiga, mają dzisiaj dom. Szczęśliwy dom.
Monika Niemczyk
POWIAT. Zamierzają śmigać drezyną?
Linia kolejowa z Człuchowa do Przechlewa straciła swoją świetność i nie jeżdżą nią już pociągi pasażerskie. Sporadycznie korzystają z torów składy towarowe, ale i tak bardzo rzadko. Wykorzystać to chcą członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” z Męcikała.
Maria Sowisło