RSS Artykuły

PRZECHLEWO. To był weekend cudów
Wózek rehabilitacyjny dla sześcioletniej Marysi, a dla mamy Moniki trylogia Tolkiena. W paczce znalazła się także wiertarko-wkrętarka, o której marzył pan Grzegorz. Te przedmioty oraz mnóstwo innych upominków do rodziny Borowickich przyjechało prosto z Brukseli. W ramach Szlachetnej Paczki Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej przygotował prezent właśnie dla rodziny z Przechlewa.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Więcej niż przez trzy ostatnie lata
Co trzecia złotówka z kasy miasta Człuchów zostanie wydana w przyszłym roku na inwestycje. Wszystkie pochłoną rekordową kwotę prawie 23 mln zł. Burmistrz Ryszard Szybajło pokusił się nawet o nazwanie przyszłorocznego planu finansowego miasta cudem gospodarczym.
Wojciech Piepiorka
MOTOCROSS. Zakrzewski: Tadek mówił, że trzeba iść na całość
Człuchów musi nadal być miastem klubowego mistrza Polski - mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Człuchowskim” Zbigniew Zakrzewski, który został nowym prezesem Człuchowskiego Auto-Moto Klubu Poltarex, zastępując na tym stanowisku zmarłego niedawno Tadeusza Szwemina.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. To wcale nie jest Święty Mikołaj
Oryginalną niespodziankę dla dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Jana Brzechwy w Debrznie przygotowały ich nauczycielki. Z okazji mikołajek przebrały się za postacie z bajek i zagrały w przedstawieniu „W krainie świętego Mikołaja”.
Monika Niemczyk
PIŁKA NOŻNA. Czyżykowski chce być jak Lewandowski
Ma zaledwie osiem lat, a już zdążył potwierdzić, że należy do najbardziej utalentowanych piłkarzy w swoim wieku w Polsce. Maksymilian Czyżykowski z Debrzna, bo o nim mowa, został ostatnio wybrany do reprezentacji Polish Soccer Skills, a także najlepszym piłkarzem z rocznika 2009 podczas letnich obozów tej organizacji. Dzięki temu oglądał we Francji mecz Paris Saint-Germain - Nice. Zawodnik miejscowej Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Debrzno, ma wszelkie predyspozycje ku temu, żeby w przyszłości było jeszcze o nim głośno.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Są pieniądze na rehabilitację Kingi
Ponad rok trwała zbiórka plastikowych nakrętek, ze sprzedaży ktorych dochód zostanie przekazany na rehabilitację Kingi Czechowskiej ze Starego Gronowa. Dziewczynka jest niepełnosprawna. Urodziła się z głębokimi zaburzeniami we wszystkich sferach rozwoju psychoruchowego. Dzięki naszym czytelnikom na jej rehabilitacje udało się uzbierać 2 686 zł.
Monika Niemczyk
GMINA CZARNE. Mała szkoła, za to sukces wielki
Kto by pomyślał, że placówka, do której uczęszcza siedmioro uczniów, ma szansę na zwycięstwo w dużym, ogólnopolskim konkursie, w którym brało udział 866 szkół. Tymczasem społeczność podstawówki z Bińcza pokazała, że nawet tak mała szkoła może skutecznie walczyć o nagrodę. I zdobyła 30 tys. zł na remont łazienek!
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. O Tadeuszu Szweminie: Kochał motocross
Gdy tydzień temu dowiedziałem się o śmierci Tadeusza Szwemina, miałem 15 minut na napisanie tekstu, żeby móc go umieścić jeszcze w poprzednim wydaniu „Tygodnika Człuchowskiego”. W tak krótkim czasie i w tak niewielu zdaniach trudno było zawrzeć wszystko, co chciałbym o nim napisać, gdyż był jedną z najbardziej inspirujących postaci, jakie spotkałem w swoim życiu.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Groby na kolejowym terenie
Gmina Czarne ma przejąć od kolei 752-metrową działkę. Brzmi niepozornie. Całkiem inne światło rzuca na to fakt, że chodzi o ziemię, na której znajduje się kilkadziesiąt grobów.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Rezygnuje z bezsilności
Jan Wdowczyk zrezygnował z funkcji radnego gminy Rzeczenica. Rajca z Gwieździna złożył mandat, bo – jak mówi – nie chce być tylko maszynka do głosowania. - To mój mały protest – mówi.
Wojciech Piepiorka