RSS Artykuły

CZARNE. Kasa na drogi, ogródek, toaletę i nie tylko
Blisko 700 tys. zł potrzeba byłoby, żeby zrealizować wszystkie zadania, jakie mieszkańcy zgłosili do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Czarne na 2017 rok. Kasy do podziału jest jednak o wiele mniej, więc każdy z wnioskodawców będzie musiał mocno zabiegać o głosy poparcia dla swojej inicjatywy.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Nowy dyrektor: nazywam to paradoksem rzeczenickim
Trzyletni okres w Rzeczenicy daję sobie za minimum - mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Człuchowskim” Radosław Zieliński, który od 1 listopada ubiegłego roku jest dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Ćwierćmaraton się wydłużył (ZDJĘCIA)
Żołnierze, marynarze, strażnicy więzienni, policjanci, strażacy, żandarmi, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, leśnicy i cywile byli wśród uczestników II Biegu Przełajowego o Puchar Prezesa OSP w Czarnem – Ćwierćmaratonu Komandosa „Czarno to widzę”. Choć doskwierało im zimno, 10-kilogramowe obciążenie w plecaku dawało się we znaki, a wojskowe buty były niewygodne, to do mety dotarło 260 zawodników.
Wojciech Piepiorka
GM. DEBRZNO. Zatrzymał się na drzewie
Tragicznie mógł się skończyć wypadek do jakiego doszło w piątek 13 stycznia na trasie z Mosin do Myśligoszczy. Zdaniem policjantów, kierowca vw golfa nie dostosował prędkości do warunków jakie tego dnia panowały na drodze.
Maria Sowisło
POWIAT. Pobiliśmy rekord
W tym roku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy w całym powiecie ponad 218 tys. zł. We wszystkich gminach i miastach padały rekordowe sumy, choć liczenie i licytacje jeszcze trwają. A graliśmy na sprzęt medyczny dla noworodków i osób starszych.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Dowcipne podsumowanie zbiórki
Ponad 2,6 tony kasztanów i 165 kilogramów żołędzi uzbierali tegorocznej jesieni uczniowie z Wierzchowa-Dworca i Bukowa. Za zaangażowanie od myśliwych otrzymali do szkolnego miasteczka ruchu drogowego sygnalizator świetlny.
Maria Sowisło
PRZECHLEWO. Wieś ma się zmienić
Ponad 50 mieszkańców Przechlewa wzięło udział w czterech spacerach badawczych, które związane są z konsultacjami społecznymi w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego centrum wsi i osiedla Północ. Teraz będzie czas na wnioski i decyzje.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Jedyny taki bal w roku
Rodzice przedszkolaków uczęszczających do placówki w Wierzchowie-Dworcu, zorganizowali bal przebierańców pt. „Ulica Sezamkowa”.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Studniówka „społeczniaka”
Tradycyjnym polonezem tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Społecznych STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego rozpoczęli swoją studniówkę.
Maria Sowisło
CZARNE. Studniówka czarneńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (ZDJĘCIA)
Matura coraz bliżej, ale dziś tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnem nie myślą o nauce. Właśnie trwa ich studniówka.
Wojciech Piepiorka