RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Bo dom jest tam, gdzie Twoja rodzina
Dom jest na kółkach. Innej możliwości nie ma. Ten murowany stoi w Gorzowie Wielkopolskim i nazywany jest bazą. W tym pierwszym spędzają osiem miesięcy w roku. W drugim z kolei przypominają sobie, że jest ciepła woda i można zapalić światło. Takie życie kochają. Życie cyrkowca. Bywa ciężkie, ale nawet sześcioletnia Nelly nie narzeka.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. O Niemczech wiedzą prawie wszystko
Chociaż Aleksandra Winiarz z Gimnazjum w Debrznie uczy się języka niemieckiego dopiero od trzech lat, już została laureatką konkursu realioznawczego zorganizowanego w ramach Turnieju Wiedzy o Kulturze Niemiec. Swoją wiedzą na temat naszego zachodniego sąsiada, rozłożyła na łopatki ponad 100 rywali z powiatów chojnickiego i człuchowskiego.
Monika Niemczyk
KOCZAŁA. Rzeczpospolita babska
Jest krawcową, ale zdecydowanie bardziej od siedzenia przy maszynie woli grzebać w ziemi. Uwielbia sadzić kwiatki i przycinać krzewy. Nic więc dziwnego, że nowa sołtys Pietrzykowa Marzena Zmuda Trzebiatowska jako jedno z pierwszych zadań postawiła sobie upiększyć wieś.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Radny do radnego: po co się podniecasz?
Człuchowscy radni są podzieleni w sprawie wprowadzenia w mieście strefy płatnego parkowania – taki wniosek można wysnuć po posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, w którym uczestniczyli wszyscy rajcy. Po tym spotkaniu wiemy jakie stawki miałyby obowiązywać, za to nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostaną wprowadzone.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Wojewoda nie podzielił ich zdania
Choć od początku roku mieszkańcy gminy Rzeczenica płacą rachunki za wodę i ścieki według nowych stawek, to jeszcze jakiś czas po ich wejściu w życie trwało sprawdzanie czy zostały uchwalone zgodnie z prawem. Choć wojewoda nie doszukał się naruszenia procedur, to część radnych nadal ma zastrzeżenia.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Przystankowa awantura
Od kilku miesięcy na przystanku autobusowym w Domisławiu (a konkretnie w tzw. Domisławiu Górnym) panuje nerwowa sytuacja. Mieszkańcy skarżą się na kierowcę firmy dowożącej dzieci do szkoły w Krzemieniewie, a ten narzeka na brak dobrej woli z ich strony. Sprawa miała nawet swój epizod w sądzie.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. A zapowiadało się na pogrom...
Po pierwszej połowie meczu Prime Food Brdy Przechlewo z Piastem Człuchów można było się jedynie zastanawiać jakie będą rozmiary zwycięstwa gospodarzy. W drugiej połowie wydarzenia na boisku zmieniły się na tyle, że przechlewianie do ostatniego gwizdka musieli pilnować trzech punktów.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Wystartowali z przytupem
Pachnący świeżością budynek Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie jest już otwarty. Pracownicy zapewniają, że w nowej ofercie zajęć, każdy znajdzie coś dla siebie.
Piotr Sobolewski
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dziewczynka czeka na pomoc
Daria o swojej chorobie dowiedziała się kilka dni po ostatnich świętach Bożego Narodzenia. Od tego czasu minęły ponad trzy miesiące, a 11-letnia dziewczynka przeszła już operację usunięcia nowotworu, cztery chemioterapie i długą walkę o powrót do zdrowia.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Jesteście przyszłością
W szkołach nikt nie zadaje pracy domowej, minimalna pensja to w przeliczeniu ok. 7,5 tys. złotych, a deszcz pada jedynie zimą – w Polsce to jedynie marzenia, ale dla mieszkańców Australii to zwykła codzienność. Ciekawostki o kraju kangurów opowiadała w Polnicy Elżbieta Bednarczyk, pisarka na stałe tam mieszkająca.
Piotr Sobolewski