RSS Artykuły

PRZECHLEWO. Będą łowić przez 24 godziny
- Ta chata ma ponad 100 lat – tak mówi o domku nad Jeziorem Przechlewskim Bogdan Barton dzierżawca jeziora. Sam akwen to dla niego za mało. Jesienią ubiegłego roku wydzierżawił starą chatkę i teraz z jej okien obserwuje, co dzieje na jego jeziorze.
Monika Niemczyk
CZARNE. Moniuszki to już prawie deptak
Chociaż na ulicy Moniuszki w Czarnem jest aż siedem przejść dla pieszych, mieszkańcy i tak przechodzą gdzie chcą. Zwłaszcza w miejscu gdzie jest wejście na ogólnodostępny parking. Dla bezpieczeństwa miała tam powstać zebra. Została wymalowana, ale kilkanaście metrów dalej. Przechodnie więc nadal chodzą gdzie chcą.
Monika Niemczyk
KOCZAŁA. Za "Szybą" kryła się normalność
Kim są pacjenci szpitali psychiatrycznych? Czy to ludzie inni niż ci, przebywający poza murami zakładów? Czy powinniśmy traktować ich jak odmieńców? A może to właśnie my jesteśmy inni? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć młodzi aktorzy z Koczały. W ostatni piątek w wystawili tam spektakl „Szyba”.
Monika Niemczyk
RZECZENICA. Świętowali w średniowiecznym stylu
Karkówko z chili i ananasem. Kaszanka, a po niej banan z czekoladą i cynamonem. Kiełbaska z dodatkiem oscypka z żurawiną. To właśnie potrawy, które zdobyły może nie serca, ale z pewnością podniebienia jurorów konkursu Wielkiego Grillowania podczas Dni Rzeczenicy. Autorami tych potraw byli przedstawiciele sołectwa Rzeczenica.
Monika Niemczyk
KAJAKARSTWO. Przyszli olimpijczycy
Aż 21 na 34 kajakarzy biorących udział w obozie kadry wojewódzkiej w Dyminie koło Koczały to zawodnicy MKS Polstyr Człuchów. Treningi mają przynieść efekt w postaci medali na sierpniowych mistrzostwach Polski juniorów w Poznaniu i młodzików w Bydgoszczy.
Monika Niemczyk
POWIAT. Czekamy na zdjęcia
Do poniedziałku 25 lipca do godz. 16.00 czekamy na zabawne zdjęcia z wakacji. Warunek jest tylko jeden – fotografowana osoba musi mieć ubraną koszulkę promocyjną Debrzna z grafiką „Tu poczujesz dzikość serca”.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Pierwszy targ i mamy sukces (FOTO)
Stare monety, mosiężne i ceramiczne naczynia, zabawki i cała masa innych bibelotów - tego można było się spodziewać podczas pierwszego Pchlego Targu, który odbył się na człuchowskim rynku. - Uważam, że to dobre miejsce do poszperania w starociach i wygrzebania dla siebie czegoś innego, ciekawego - przyznaje Halina Meger.
Anna Zajkowska
GM. CZŁUCHÓW. Załoga marzyła o pucharze
Z duszą na ramieniu wsiadałam do samochodu, którym mieliśmy pokonać trasę przygotowaną na I Off Road Challenge 4X4 Chojnice. Na wyznaczonym do tego terenie w Wierzchowie-Dworcu nie widać było ani kawałka asfaltu. Tylko las i wielka zielona polana. Ta, ale tylko początkowo, wyglądała na bezpieczną. Ostatecznie to ona przyczyniła się do tego, że mogliśmy pożegnać się ze zwycięstwem.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. O browarnictwie z pasją (FOTO)
Podczas tegorocznej XXI Środkowopomorskiej Giełdy Birofilskiej w Człuchowie, spotkało się blisko 60 pasjonatów gadżetów związanych z polskim i światowym browarnictwem. Pokale, kufle, kapsle, etykiety, podstawki to przedmioty, które królowały na kolekcjonerskich stołach.
Anna Zajkowska
PRZECHLEWO. Nie dość, że ładnie to ekologicznie
Wędkując w stawach rybnych, można obserwować jak pan domu kosi trawę. Przy starych dębach podobno doskonale się medytuje. Warzywa w przydomowym ogródku aż wyglądają smakowicie, a wszechobecna zieleń uspokaja. To wszystko można znaleźć w zagrodzie Danuty i Waldemara Hinców, która został wybrana najpiękniejszą w gminie Przechlewo.
Monika Niemczyk