RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Michał połowę życia spędził z gitarą (ZDJĘCIA)
Samuel Pietraszak z Polnicy jest wszechstronnie uzdolniony. Z powodzeniem gra w piłkę, ale i świetnie radzi sobie za keyboardem. Dowód? Jako jedyny muzyk z naszego powiatu został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego podczas XV edycji Człuchowskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Postrach osiedla w psychiatryku
Mieszkańcy osiedla Sikorskiego w Człuchowie w ostatnich dniach nie musieli drżeć o swoje bezpieczeństwo. Damian M., który siał strach na blokowisku, został bowiem zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Człuchowie prowadzi śledztwo w sprawie kilka przestępstw, jakich miał się dopuścić. Usłyszał już zarzuty, a następne czekają w kolejce.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. O gaz muszą zabiegać chętni
– Potrzebny jest jakiś oddolny ruch mieszkańców. Przecież gaz to paliwo ekologiczne i stosunkowo niedrogie – tłumaczy Andrzej Blank z Człuchowa. Sam starał się o przyłącze, jednak okazało się, że usługą musieliby być zainteresowani również jego sąsiedzi.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
GMINA CZŁUCHÓW. Wojewoda: nie mieli prawa wyprosić dziennikarza
Urzędnicy wojewody pomorskiego przyznali nam rację. Członkowie Komisji Rewizyjnej przy Radzie Gminy Człuchów nie mogli utajnić obrad przed naszym dziennikarzem.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Trener Piasta zadebiutuje w derbach
Od mocnego akcentu rozpocznie się wiosna w Słupskiej Klasie Okręgowej. Już na początek rundy rewanżowej czekają nas derby powiatu człuchowskiego. W Przechlewie miejscowa Brda podejmie Piasta Agrochem Człuchów.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Listy są późno w skrzynce, bo listonosz na chorobowym
Nasza Czytelniczka skarży się, że korespondencja dociera do niej z dużym opóźnieniem. – Mieszkam na osiedlu Witosa. Listy dostaję nawet dwa tygodnie po dacie nadania – mówi człuchowianka. Przedstawiciel poczty przyznaje, że kilku listonoszy ostatnio było na zwolnieniu lekarskim.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
DEBRZNO. Anna Morgulec znów dostanie tabliczkę sołtysa
– Sąsiadko kochaniutka, nie chcesz się zgłosić? – mieszkanka Uniechówka zachęcała swoją znajomą do kandydowania w wyborach na sołtysa. Ostatecznie chętna była tylko Anna Morgulec i to ona większością głosów została wybrana gospodarzem sołectwa. – Myślę, że wspólnie możemy dużo zrobić – przekonywała zebranych.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
RZECZENICA. Jest szansa na pracę w „Szansie”
Nawet roku Magdalena Werner nie spędziła na stanowisku kierownika Centrum Integracji Społecznej „Szansa” w Pieniężnicy. Z końcem marca przestanie kierować tą jednostką, bo znalazła lepiej płatną pracę.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Musiał go widzieć
Wyrok, jaki w swoim drugim procesie usłyszał Aleksander Łuciuk z Człuchowa (zgodził się na publikację nazwiska i wizerunku) jest łagodniejszy niż za pierwszym razem. Marne to jednak pocieszenie dla mieszkańca Człuchowa, bo nie zgadza się z tym, że to on został uznany winnym spowodowania śmiertelnego wypadku w Kiełpinku. Będzie się odwoływał.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Dekomunizacja, odcinek pierwszy. Nie ostatni?
Gdy tylko uchwały w sprawie zmian nazw zaczną obowiązywać, w Czarnem nie będzie już ulic Karola Świerczewskiego i 22 Lipca. Okazuje się jednak, że może to nie być koniec tzw. dekomunizacji, bo historycy z Instytutu Pamięci Narodowej chcą też żeby z przestrzeni publicznej zniknęła nazwa ulicy 27 Lutego.
Wojciech Piepiorka