RSS Artykuły

KOCZAŁA. Tylko smród mamy gratis
Mieszkańcy Łękini są zdecydowanie przeciwni rozbudowie chlewni Poldanoru w ich miejscowości. Swój sprzeciw wyrazili w piśmie skierowanym do władz gminy oraz podczas konsultacji z udziałem prezesa spółki Grzegorzem Brodziakiem.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Cień na człuchowskiej podkowie
Spółka Nalepa Capital Trust z Poznania, która jest właścicielem Galerii Człuchów, nie zapłaciła wykonawcom prac - tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele dwóch firm. - Z należnych mi ponad 367 tys. zł do dzisiaj nie dostałem ani grosza - mówi Grzegorz Kapturski, właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Sanitarnych Pris z Kruszyna Krajeńskiego, które było podwykonawcą.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Wójt jest niewinny?
Do końca października najprawdopodobniej będzie gotowy akt oskarżenia przeciwko wójtowi gminy Przechlewo Andrzejowi Żmudzie Trzebiatowskiemu (zgodził się na publikację pełnego imienia i nazwiska). Policja zarzuca mu jazdę po pijanemu. On utrzymuje, że jest niewinny.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Lokalna scena polityczna
Listy kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów są już zamknięte. Decyzję na kogo oddać głos musimy podjąć do 16 listopada. To data wyborów samorządowych, które do demokratycznych raczej należeć nie będą. W niektórych bowiem gminach wyborcy nie będą mieli nawet szansy nad wyborem się zastanowić, bo kandydat na radnego w ich okręgu jest jeden. Ciekawostek jest więcej.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. To się będzie nosić tej zimy
W futrzanych czapkach zakrywających połowę twarzy i ciepłych kozakach, które mogłyby się wydawać wygodniejsze od domowych papci, nie powinniśmy bać się zimy. A zgodnie z najnowszymi trendami zaprezentowanymi podczas pokazu mody w podczłuchowskim Canpolu, to konieczne elementy naszej garderoby w tym roku.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Bakteria miodkowi nie zaszkodzi
Uwaga! Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony chorobą – żółto-czerwone tablice z takim napisem pojawiły się lub będą pojawiały w powiecie człuchowskim.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Najstarsze zdjęcie sprzed 100 lat
Bińcze to wieś z dość bogatą historią. Dzieje miejscowości zostały zebrane w albumie „Bińcze wczoraj i dziś”. To wydawnictwo to prawdziwy rarytas, bo zostało wydane w zaledwie jednym egzemplarzu.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Można kupić tartak albo same maszyny
Nieczynny od ponad czterech lat tartak w Rzecznicy znów idzie pod młotek. Syndyk próbuje sprzedać zakład w całości, ale też w częściach.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Podczas konkurencji ziemniaki nawet latały w powietrzu
Wspólna biesiada i liczne konkurencje, w których brali udział przedstawiciele sołectw z gminy Człuchów - tak wyglądało Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane w tym roku w Kołdowie.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Rozśpiewają się na trzy głosy
- Lubię sobie pośpiewać, zwłaszcza w domu, dlatego chętnie zgłosiłem się do chóru. Jestem spokojny, ale zobaczymy jak będzie – mówił Jakub Janiszewski, jeden z dwóch chłopców, którzy zgłosili się na przesłuchania do gminnego chóru. Młodym chórzystom miniona sobota upłynęła na szlifowaniu wokalnego talentu.
Piotr Sobolewski