RSS Artykuły

GMINA CZŁUCHÓW. Przecież dobro zawsze wraca
Już po raz trzeci wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie-Dworcu przygotowali i przekazali świąteczne paczki. Dzięki temu pomogli sześciu rodzinom z terenu sołectwa.
Piotr Sobolewski
DEBRZNO. Co dalej z gminnym żłobkiem?
Mury przykryte dachem już stoją, a w ścianach osadzone są okna... Jednak do zakończenia budowy Żłobka Gminnego w Debrznie droga jeszcze daleka. I choć zgodnie z warunkami przetargowymi inwestycja, która pochłonie łącznie ok. 1,25 mln złotych ma zostać ukończona jeszcze w tym roku, to patrząc na zaawansowanie prac ten termin wydaje się nierealny.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Mówią głosem zwierząt
Po pięciu latach od powstania w Człuchowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przyjaciele czworonogów podsumowali swoją działalność. Okazją do świętowania były także 150 urodziny organizacji, która założona została w Polsce w 1864 roku. Nie mogło więc zabraknąć odznaczeń i podziękowań.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. O miłości na czterech nogach
Jak właściwie zajmować się psem i co zrobić gdy ktoś krzywdzi zwierzęta – to tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiedzi szukali uczestnicy spotkania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Człuchowie.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Fun-tastycznie bawili się angielskim
Kolorowe przebrania, salwy śmiechu oraz piosenki i rymowanki - tak w telegraficznym skrócie wyglądała pierwsza edycja show pt. „English is fun”. Wystąpiło w nim 17 grup, które popisywały się znajomością języka angielskiego.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Upominali się o prawa człowieka
Ponad 100 listów w obronie prześladowanych i krzywdzonych ludzi napisali uczniowie z Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących w Człuchowie. W ten sposób dołożyli swoją cegiełkę do 15 edycji Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International Polska.
Piotr Sobolewski
DEBZRNO. Kolędy w ostrym wydaniu
Każdy, kto w miniony czwartek przechodził obok Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Debrznie musiał usłyszeć rockowe brzmienie dochodzące zza murów placówki. Zorganizowano tam niecodzienny koncert bożonarodzeniowy.
Piotr Sobolewski
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Kto był Tymińskim, a kto Tymochowiczem?
Opada powyborczy kurz, z krajobrazu znikają billboardy i plakaty kandydatów, a komitety liczą wydatki poniesione na kampanię. Kto przejechał się na sztampowej agitacji, a komu opłacało się zainwestować w piarowców? Okazuje się, że wybory można przegrać, inwestując w nie 15 tys. zł i wygrać, wydając pięciokrotnie mniej.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Nie czuł się niedowartościowany
Awans z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Czarnem na burmistrza Czarnego spowodował, ze Piotr Zabrocki będzie teraz zarabiał w miesiąc tyle, ile dotąd wynosiła jego roczna dieta. Jego miesięczna pensja będzie jednak o 710 zł niższa od jego poprzednika.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Wszystko poszło z dymem
W Międzyborzu doszczętnie spłonęła mała stolarnia. Każdy, kto chciałby pomóc pogorzelcom z odbudowie zakładu, może wpłacać pieniądze na specjalnie utworzone konto.
Wojciech Piepiorka