RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Poczuć się jak olimpijczyk
Nie słyszą, nie widzą, nie słyszą i nie widzą, a ćwiczą jak prawdziwi sportowcy. Mowa o 20-osobowej grupie, która w Człuchowie bierze udział w warsztatach z dyscyplin paraolimpijskich.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Takie gry i zabawy dla rodziny
Podczas sobotniego pikniku integracyjnego nieopodal plaży nad jeziorem Żuczek nie było zwycięzców i przegranych. Najważniejsza była wspólna zabawa i czas spędzony wśród najbliższych. Konkursy dla dzieci i rodziców poprowadziła Violetta Wolna, instruktorka tańca z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie.
Paulina Wyrwicz
GM. DEBRZNO. Żeby na chleb nie zbrakło
Starostowie dożynek wiejskich w Skowarnkach dzielili specjalnie wypieczony na tę okazję bochenek chleba. To już tradycyjne dziękowanie za zbiory. Rolę gospodarzy imprezy pełnili rolnicy Ewa Lenkiewicz i Łukasz Malmon. Obchody rozpoczęły się mszą polową.
Paulina Wyrwicz
DEBRZNO. I Ty możesz zostać dwórką
Kiedyś w porywach było ich nawet 20. Dzisiaj niestety tylko cztery osoby tworzą Bractwo Rycerskie Drużyna z Fredelande. Cały czas jednak czekają na chętnych z gminy Debrzno, którzy chcieliby dołączyć do średniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej.
Monika Niemczyk
GM. CZŁUCHÓW. Plony o połowę niższe
Wójt gminy Człuchów Adam Marciniak złożył do wojewody pomorskiego wniosek o uznanie terenu za obszar objęty klęską suszy. Może się jednak okazać, że zarządzenia o powołaniu komisji rolniczej, która miałaby oszacować straty, wcale nie będzie.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Zeznania się nie zgadzały
Doskonałą pamięcią wykazał się kolejny świadek w procesie Piotra Multana z Debrzna (zgodził się na publikację nazwiska) oskarżonego o kierowanie samochodem po pijanemu. Mimo tego, że upłynęły prawie dwa lata, Jarosław Z. z precyzją opowiadał o zdarzeniu poprzedzającym referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Debrznie.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Nie tylko w ABC
Strażacy z Człuchowa mogą się pochwalić dodatkowym sprzętem do ratownictwa wodnego. Stosowania go w praktyce uczyli się w Jeziorze Rychnowskim.
Maria Sowisło
PRZECHLEWO. Każdy chwytał za co mógł
Chwile grozy przeżyła rodzina Michałowskich z Przechlewa. Tuż przy ogrodzeniu ich posesji zapaliło się ściernisko. Wiatr rozprzestrzeniał ogień błyskawicznie wprost na ich dom. Przechlewianie chwycili więc za łopaty i węże ogrodowe. Z pomocą strażaków uratowali dobytek.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Świadek: Gdzie jest kartetka?
Mieszkańcy Człuchowa, którzy byli świadkami zasłabnięcia młodej dziewczyny nieopodal budynku sądu byli zbulwersowani. Ich zdaniem, karetka pogotowia z człuchowskiego szpitala, znajdującego się przy tej samej ulicy, jechała do pacjentki aż 15 minut.
Maria Sowisło
CZARNE. Inwestycja za dziesiątki milionów! (ZDJĘCIA)
Najnowocześniejszy i zarazem największy warsztat w polskiej armii powstanie na terenie Garnizonu Czarne. W piątek został wmurowany kamień węgielny i akt erekcyjny pod halę, w której naprawiane będą rosomaki i inne pojazdy kołowe i gąsienicowe naszego wojska.
Wojciech Piepiorka