RSS Artykuły

KOCZAŁA. W czasie wakacji o szkole
Młodzież z Koczały poświęciła dwa tygodnie swoich wakacji na... pobyt w szkole. Tam bowiem toczyła się akcja przedstawienia, które było finałem trwających dwa tygodnie warsztatów teatralnych.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Już nie będzie starszyć
Rozpoczęła się rewitalizacja parku w Sąpolnie. Cel jest taki, aby przywrócić świetność miejscu, w którym kiedyś znajdowały się kościół i cmentarz.
Monika Niemczyk
DEBRZNO. Zapomnieli o pieszych?
Debrznianie skarżą się, że z powodu budowy obwodnicy nie mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę miasta. Pytają czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś o nich pomyślał?
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Żeby ci czerwoni stali się żółtymi
Wszystko zaczyna się od dzwonka. Gdy ten o łagodniejszym dźwięku zadzwoni razem z tym o bardziej donośnym brzmieniu, wiadomo, że stało się coś poważnego. Zresztą dla pracujących w pogotowiu ratunkowym nie ma spraw innych niż poważne. Wszak w grę wchodzi walka o czyjeś życie lub zdrowie.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Miejsca jest dla wszystkich
Mieszkańcy Sieroczyna mają już miejsce gdzie mogą wspólnie spędzać czas i organizować zabawy. W miniony weekend została oficjalnie otwarta świetlica wiejska w ich miejscowości.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Na sankach tej zimy, ale między śmieciami?
Czy młodzi mieszkańcy Wierzchowa-Dworca jeszcze tej zimy będą mogli bawić się na górce saneczkowej? Sołtys obiecywał ją już dwa lata temu. W końcu ma się w tej sprawie coś ruszyć. W tym tygodniu planowane jest uprzątnięcie terenu, a we wrześniu na plac budowy ma wjechać ciężki sprzęt.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Wiedzą, co potrzeba VIP-om
Każdy element, który wykorzystujemy musi posiadać certyfikat jakości. Najmniejszy materiał, jak pojedyncza śrubka, spełnia wiele bardzo surowych norm i tylko taki może zostać zamontowany na pokładzie samolotu – wyjaśnia tapicer z Człuchowa, którego zakład od niedawna realizuje zamówienia na wykonanie foteli pasażerskich w prywatnych samolotach. Tych wypasionych.
Piotr Sobolewski
STANISŁAWKA. Czeka na spektakularny wystrzał
Na niecodzienne znalezisko natrafił w czasie pracy listonosz, który dostarczał korespondencję mieszkańcom Stanisławki. Tydzień temu we wtorek znalazł gigantyczną purchawkę.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Maluchy opanowały redkację
Takiej ilości dzieci na metrze kwadratowym naszej redakcji nie było od roku. Mali uczestnicy zabawy pojawili się u nas wspólnie z opiekunami podczas podsumowania czwartej już edycji plebiscytu na Małą Miss i Małego Mistera powiatu człuchowskiego. Wszyscy wrócili do domu ze słodkimi upominkami. Zwycięzcy natomiast czyli Nadia Kubicka i Adam Kowalski otrzymali bony o wartości 500 zł do wykorzystania w kompleksie przy stacji Canpol w Sieroczynie.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Zrobią to, co chce Kowalski
Człuchów będzie pierwszym samorządem w powiecie człuchowskim, w którym od przyszłego roku zacznie funkcjonować budżet obywatelski. Oznacza to, że mieszkańcy miasta sami będą decydować, na jakie inwestycje przeznaczone zostaną pieniądze pochodzące między innymi z ich podatków.
Monika Niemczyk