RSS Artykuły

PRZECHLEWO. Marku, to jest ciężka praca!
Pierwsze Koło Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie człuchowskim zostało zawiązane w Przechlewie. W ostatnią sobotę – już jako LKS Prime Food Brda Przechlewo - obchodziło 70. urodziny.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Pilnie ćwiczyli i wystąpili
Już od czterech lat społeczność Przedszkola Muzycznego „Piano” w Człuchowie zaprasza na tematyczne koncerty. Tym razem podczas jesiennego występu na deskach Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie pojawiły się nawet dwuletnie maluchy.
Monika Niemczyk
KOCZAŁA. Krzyżówka za firmową kasę
Jest szansa, że skrzyżowanie ulic Człuchowskiej i Przemysłowej w Koczale zostanie jednak wyremontowane. Ma zamiar zrobić to firma Poldanor.
Monika Niemczyk
RZECZENICA. Telefon, który czyta za Ciebie
Przypomina telefon komórkowy starszej generacji. Z tego urządzenia nie można jednak wykonać żadnego połączenia. Można tylko, albo aż, posłuchać najnowszej powieści. W Bibliotece Publicznej Gminy Rzeczenica jest już czytak czyli urządzenie, które czyta książki za czytelnika.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Brak drzwi? No i super?!
W Zespole Szkół w Przechlewie nie ma drzwi do... toalet. Decyzję o ich wymontowaniu podjął dyrektor placówki Wojciech Podgórski. Jak mówi, chce w ten sposób uniknąć kolejnych aktów wandalizmu, do których dochodziło w toaletach.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Ocalić zabytkowy cmentarz
Nasza czytelniczka zwraca uwagę na fakt, że tzw. stary cmentarz w Człuchowie niszczeje. Jej zdaniem receptą na zmianę oblicza tej nekropolii byłoby ponowne – po 38 latach – umożliwienie tam pochówków. Na to nie pozwalają jednak przepisy. Czy zatem cmentarz jest skazany na zapomnienie?
Wojciech Piepiorka
ZAPASY. Kładła na łopatki
Po raz pierwszy w trzyletniej historii Zapaśniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego Łękinia jej zawodnik stanął na podium krajowego czempionatu. Będąc dokładniejszym, mowa o zawodniczce, bo to Patrycja Strzelczyk wywalczyła w Olsztynie brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet.
Wojciech Piepiorka
PRZECHLEWO. Prawie generał. Brawo on
Zygmunt Drozd aż trzykrotnie w niedzielę wypinał pierś. Otrzymał bowiem trzy najważniejsze odznaczenia dla honorowego dawcy krwi za jednym zamachem. Dodatkowo Stanisław Moga zapracował sobie na prezent od... wójta Przechlewa.
Maria Sowisło
POWIAT. Dołóż cegiełkę
Co ksiądz z Debrzna Bartłomiej Przybylski (na zdjęciu) robił w gatkach rowerowych w studiu fotograficznym Stefana Olszaka? Powód jest prozaiczny. Na początku grudnia ukazać się ma kalendarz ścienny, z którego dochód przeznaczony zostanie na opiekę paliatywną.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Chcą odbudować plażę
Na około 20 tys. zł wiceburmistrz Debrzna Łukasz Jurkowlaniec, szacuje koszty odtworzenia plaży nad Stawem Miejskim w Debrznie. Nie wiadomo, czy samorządowcy będą w stanie zarezerwować na ten cel pieniądze w przyszłorocznym budżecie gminy.
Agnieszka Wirkus