RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Uwiąż siebie zamiast psa
Miłośnicy zwierząt manifestowali swój protest przeciwko uwiązywaniu psów na łańcuchach. Zorganizowali w niedzielę na ryku akcję „Zerwijmy łańcuchy”.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Policjant dostał mandat od kolegów (ZDJĘCIA)
Człuchowscy policjanci przez jakiś czas nie będą mogli korzystać z jednego ze swoich radiowozów. Kia ceed została uszkodzona w kolizji, za którą odpowiedzialny jest jeden z funkcjonariuszy.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Ścieki będą ponad dwa razy droższe
Na dniach z kopyta ruszą prace przy modernizacji i rozbudowie oczyszczalni ścieków w Czarnem. Mieszkańcy muszą się liczyć z tym, że część kosztów tej inwestycji spadnie na ich barki.
Wojciech Piepiorka
MOTOCROSS. Pozostali na drugim miejscu
Zgasła ostatnia szansa na to, że Człuchowski Auto-Moto Klub Poltarex zdobędzie klubowe mistrzostwo Polski. Główna Komisja Sportu Motocyklowego odrzuciła protest człuchowian w sprawie jednego z zawodników KM Crossu Lublin – klubu, który o włos wyprzedził człuchowian w zakończonym niedawno sezonie.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. W Brzeziu mają swoje pasy
Choć przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku długo upierali się, że przejścia dla pieszych w Brzeziu nie można wytyczyć, w końcu to zrobili. To nie zamyka jednak sprawy, bo mieszkańcy tej miejscowości domagają się remontu.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Byli lechiści nie pomogli
Dopiero w piątym podejściu piłkarzom Korala Dębnica udało się wygrać po raz pierwszy po spadku do czwartej ligi na własnym boisku. Bez punktów z dębnickiego stadionu wyjechali gracze Drutex-Bytovii II Bytów.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Szkoda piątego seta
- Po pierwszym secie założyłem biało-czerwony kapelusz i drugiego wygraliśmy, więc nie ściągałem go już do końca meczu. W ogóle ściągnąłem go dopiero w nocy po powrocie do pokoju hotelowego – wspomina Janusz Karawan, który razem z żoną Małgorzatą oglądał na żywo finał siatkarskich mistrzostw świata w katowickim Spodku. A małżeństwo dopingowało biało-czerwonych dzięki temu, że wymyślili hasło zagrzewające naszą drużynę do boju.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Dziękowali za wieloletnią pracę
Przewodziła Klubowi Seniora „Róża” w Człuchowie przez ostatnie 17 lat. W miniony czwartek przestała piastować to stanowisko, a jej pożegnanie było okazją do uroczystego spotkania wszystkich członków klubu.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Działkowcy: Bo ma być lepiej
Większość najemców ziemi w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. 40-lecia PRL w Człuchowie zdecydowało o odłączeniu się od ogólnopolskiego stowarzyszenia PZD. To pierwsza taka decyzja w naszym powiecie. A zapadła w sobotę podczas walnego zebrania, które trwało ok. czterech godzin.
Maria Sowisło
GMINA CZŁUCHÓW. Tak grzeją słomą
Szkoła Podstawowa w Wierzchowie-Dworcu będzie gospodarzem dwudniowej konferencji naukowej, zaplanowanej na 2 i 3 października. Impulsem do spotkania jest opał jakim ogrzewane są szkoły w gminie.
Piotr Sobolewski