RSS Artykuły

HEROSI SPORTU 2015 ROKU. Brda bierze wszystko! (ZDJĘCIA)
Znamy już zwycięzców Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowca, Trenera, Działacza i Drużynę „Herosi Sportu 2015 roku”, organizowanego przez redakcję „Tygodnika Człuchowskiego”. We wszystkich kategoriach triumfowali przedstawiciele Prime Food Brdy Przechlewo, jak i sam klub.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Teraz śpiew spłynie z góry
Greckokatolicka Parafia pw. Poczęcia św. Jana Chrzciciela w Człuchowie przygotowuje się do 25-lecia swojego istnienia. Uroczystość odbędzie się w październiku. Już od kilku miesięcy w świątyni trwają prace remontowe. Ostatnio cerkiew wzbogaciła się o chór.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Zimowy stał się romantyczny
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piano” oraz Przedszkola Muzycznego „Piano” w Człuchowie zabrali swoje babcie i dziadków w sentymentalną podróż w przeszłość. A wszystko to podczas Zimowego Koncertu w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie.
Monika Niemczyk
GM. RZECZENICA. Koniec karnawału (FOTO)
Tylko tam czarownica mogła zatańczyć z wiedźmą, muszkieter zaprzyjaźnić się z piratem, a koty harcować bez umiaru na całym parkiecie. Tam nikt nie narzekał na nudę, a radosny śmiech dzieci dobiegał z niemal każdego zakątka sali.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Radiowozem będą wozić głośniki
Paralizatory, radiotelefony, alkotest, rowery – to tylko część ze sprzętu, jaki został po zlikwidowanej z końcem stycznia Straży Miejskiej w Człuchowie. Teraz cieszą się nim policjanci, pracownicy społeczni, krzewcy kultury, muzealnicy, a nawet wędkarze.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Pytania jak kwiatek do kożucha
Człuchowska policja, podobnie jak inne komendy w całym kraju, musi przygotować jeszcze w tym roku powiatową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Ma ona zostać opracowana w oparciu o ankietę, która nie daje jednak żadnych danych, które można byłoby na mapę przenieść.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Burmistrz nie dogadał się z wójtem
Do końca lutego mają zapaść decyzje w sprawie likwidacji i przekształceń placówek oświatowych w gminie Rzeczenica. Gdyby decydować mieli rodzice przedszkolaków i uczniów z Brzezia, Gwieździna, Międzyborza i Pieniężnicy, a także ich nauczyciele, do zmian by nie doszło.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Senator wciąż wisi
Wygląda na to, że Czarne ma nowego patrona – mówią złośliwie mieszkańcy miasteczka, mając na myśli senatora Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Bonkowskiego. Ogromny plakat wyborczy z jego wizerunkiem wciąż wisi na jednym z billboardów w Czarnem, choć powinien stamtąd zniknąć dwa i pół miesiąca temu.
Wojciech Piepiorka
HEROSI SPORTU 2015 ROKU. My już wiemy, ale jeszcze nie powiemy
Zgodnie z przewidywaniami, zostaliśmy zasypani kuponami w ostatnich dniach głosowania w Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowca, Trenera, Działacza i Drużynę Powiatu Człuchowskiego „Herosi Sportu 2015 roku”. Wiemy już kto jakie zajął miejsce, ale rezultaty z czołówki będziemy trzymać w tajemnicy do jutrzejszego wieczora. Na razie zdradziliśmy jedynie kto dostał się do finału w każdej z czterech kategorii.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Bal u przedszkolaków (FOTO)
Podczas piątkowego ranka Przedszkole Miejskie im. Jacka i Agatki w Człuchowie było najbezpieczniejszą na świecie placówką tego typu. Wszystko za sprawą kilku policjantów, strażaków i ratownika medycznego. Nie tylko czuwali nad przedszkolakami, ale przede wszystkim bawili się podczas balu przebierańców.
Maria Sowisło