RSS Artykuły

X Polish Boogie Festiwal - Nie przegap!
Środowym koncertem amerykańskiego pianisty Ala Copleya w sali widowiskowej człuchowskiego zamku zainaugurowany został Polish Boogie Festival 2014. Ale najważniejsze wydarzenia jubileuszowej, 10. edycji festiwalu dopiero przed nami.
Maria Sowisło
KOCZAŁA. Kobieta mnie bije
Tę popularną frazę z filmu „Seksmisja” powinien wykrzyczeć ze sceny w Koczale pozorant. A tą bijącą była jedna z kandydatek do tytułu Miss Nastolatek Koczały. W taki sposób zaprezentowała swój talent. Talent do obezwładniania. Śpieszymy poinformować, że pozorant przeżył.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Jak z bajki
Choć są wakacje, Szkoła Podstawowa w Rychnowach tętni życiem. Wszystko za sprawą grupy rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy zakasali rękawy i remontują szkolną stołówkę. A wszystko to za sprawą programu ministerialnego pn. „Szkoła współpracy”. Najlepsi z całej Polski pojadą do Londynu.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Już nie wyślą droższych SMS-ów?
W ubiegłym tygodniu burmistrz Debrzna wydał zarządzenie w sprawie korzystania z telefonów służbowych, które obowiązywać zaczęło 14 lipca. Tyle tylko, że zgodnie z nim, urzędnicy z rozmów nie zostaną rozliczeni za luty i marzec tego roku. Jak już informowaliśmy, w tych miesiącach rachunki były o paręset złotych wyższe z powodu SMS-ów Premium.
Maria Sowisło
CZARNE. Podzieleni w sprawie honorów dla proboszcza
Odchodzący z czarneńskiej parafii ks. Andrzej Pacholski dołączył do grona honorowych obywateli gminy Czarne. Radni nie byli jednak jednomyślni w tej sprawie. Kontrowersyjną uchwałę poparło siedmiu z nich, trzech było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Pomógł jej wyjść z wraku
Kierowany przez młodą kobietę samochód uderzył w drzewo, a następnie dachował koło Biernatki w gminie Czarne. Na szczęście kobieta nie ucierpiała. Nie uszczuplil się też jej portfel, bo została tylko pouczona.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Tu konstytucja nie obowiązuje?
Takiego zdania jest Maciej Babak, który doprowadził do tego, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku unieważnił częściowo uchwałę śmieciową podjętą przez rzeczenickich radnych. Ci w ubiegłą środę uchwalili nową, ale finansowo dla mieszkańców nie zmieniło się nic. - Zmienili tylko zapisy, a podział na równych i równiejszych pozostał - stoi na stanowisku Babak.
Monika Niemczyk
PIŁKA NOŻNA. Węglowski w podwójnej roli w Koralu
Nie Mirosław Czuryło, a Zbigniew Węglowski – dotychczasowy zawodnik i asystent trenera w Koralu Dębnica - prawdopodobnie poprowadzi spadkowicza z trzeciej ligi w nowym sezonie. Jego poprzednik zrezygnował po jednym treningu.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Rzeczenica świętowała swoje dni
Kilkaset osób bawiło się w trakcie dwóch dni świętowało tegoroczne Dni Rzeczenicy. Na uczestników czekały smakowite zawody, wiele gier i zabaw oraz koncerty do późnych godzin nocnych.
Piotr Sobolewski
DEBRZNO. Przednia zabawa była nie tylko na wodzie
Już po raz drugi mieszkańcy Debrzna i ich goście wzięli udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym nad jeziorem Żuczek. W zabawie wzięło udział ok. 100 osób.
Piotr Sobolewski