RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Zimna woda niszczy cellulit?
Kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza, to znak, że co niedzielę na człuchowskiej plaży zobaczyć można kąpiących się. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę. Klub Morsów Człuchowskich tego dnia otworzył sezon.
Maria Sowisło
KOCZAŁA. Wesołe jest życie staruszka
Ten wers piosenki Jeremiego Przybory doskonale opisuje obchody Dnia Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury w Koczale. Jak przyznawali niektórzy emeryci, od nich samych zależy, czy jesień życia będzie pogodna. Była na pewno w ubiegły czwartek.
Maria Sowisło
PIŁKA NOŻNA. Walkower i tysiak kary
Zarówno Czarni Czarne, jak i Sokół Wyczechy pożegnali się z Pucharem Polski. I oba zespoły mają powody do wstydu – czarneńscy gracze z powodu wysokiej porażki z czwartoligową Drutex-Bytovią II Bytów, a ci z Wyczech z tej przyczyny, że w ogóle nie pojechali do Słupska na spotkanie z Gryfem.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Będą ulgi dla przedsiębiorców
Człuchowscy samorządowcy chcą wprowadzić ulgi podatkowe dla tych, którzy będą inwestować w mieście i zwiększać zatrudnienie. O projekcie uchwały dyskutowali z przedsiębiorcami, którzy mieli sporo wątpliwości.
Maria Sowisło
GM. CZARNE. Proboszcz pokonał lęk przed krwią? (FOTO)
Najmłodszym uczestnikiem projektu strażaków z Bińcza „Akademia Życia” był 12-letni Filip Kraczka z Domisławia. Wspólnie z 46 osobami uczył się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. I jak podkreślał, zdobyta wiedza na pewno się przyda.
Maria Sowisło
GMINA RZECZENICA. Gminna zrzutka na radiowóz
Policjanci z Rzeczenicy potrzebują nowego radiowozu – to nie ulega wątpliwości. Bezdyskusyjne jest również to, że gminy nie stać na wydanie na ten cel 18,5 tys. zł, o jakie włodarzy poprosili policjanci. Choć ostatecznie z gminnego budżetu na ten cel nie wypłynie ani złotówka, to rzeczeniccy stróżowie prawa otrzymają nowe auto.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Francji nie da się nie kochać (FOTO)
Wokalne popisy młodzieży z powiatu człuchowskiego, piosenki Edith Piaf w aranżacji krakowskiej wokalistki Marty Baszyńskiej - Wilk, suto zastawiony stół francuskimi i polskimi przekąskami to tylko kilka atrakcji związanych z sobotnią galą podsumowującą 15 lat działalności Człuchowskiego Towarzystwa Polsko-Francuskiego. Rozstrzygnięto także konkursy wokalne oraz plastyczny.
Anna Zajkowska
PRZECHLEWO. Nie zamiotą petycji pod dywan
- Milczenie, cisza, nic nam nie pomoże. Proszę o wnioski – apelował do radnych podczas poniedziałkowej sesji przewodniczący Rady Gminy Przechlewo Antoni Galas (na zdjęciu z lewej). Przed sobą miał petycję rodziców dzieci, które są pod opieką Klubu Dziecięcego Elemeledudki w Przechlewie.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Mianuję cię na ucznia naszej szkoły (FOTO)
Takie słowa w miniony piątek usłyszało 52 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie. To był dla nich wielki dzień. Eleganckie mundurki, wesołe piosenki oraz uroczyste pasowanie. - Chciałabym, żeby każdy dzień w szkole był taki piękny jak ten - zwierza się Zuzia Andrzejewska z klasy Ib.
Anna Zajkowska
CZŁUCHÓW. O narkotykach trzeba mówić (FOTO)
- Organizacja antynarkotykowych spotkań dla młodych ludzi jest potrzebna, bo to wcale nie jest temat widmo. Czasem nawet w szkole można usłyszeć, jak ktoś się przechwala, że coś zażył na imprezie - twierdzą gimnazjalistki. Ostatnio w Zespole Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie odbyły się warsztaty pn. „Do póki masz wybór”. Wzięły w nich udział delegacje z człuchowskich szkół średnich i gimnazjalnych.
Anna Zajkowska