RSS Artykuły

DEBRZNO. Strażnicy przesiądą się na rowery
Zakup dwóch rowerów o wartości po ok. 3 tys. zł każdy oraz sześciu mundurów planują kupić strażnicy miejscy z Debrzna. Taki pomysł rzucił jeden z radnych, a komendant mu przyklasnął. Czy municypalni z Debrzna pójdą w ślady sowich kolegów z Człuchowa?
Maria Sowisło
DEBRZNO. Będzie wniosek o przedłużenie aresztu byłemu burmistrzowi
Wniosek o prawdopodobnie kolejne dwa miesiące aresztu dla Mirosława B. z Debrzna złoży w sądzie lęborska Prokuratura Rejonowa. Prowadzi ona postępowanie w sprawie kierowania grupą, która zastraszała przewodniczącego Rady Miejskiej w Debrznie. Byłego burmistrza Debrzna badali już biegli psychiatrzy.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Eksmisja żab i ślimaków
Jeden z działkowców z Debrzna otrzymał polecenie uporządkowania użytkowanego przez siebie terenu. Mało tego, zarząd ROD im. XXX-lecia Lotnictwa Morskiego w Debrznie nakazał likwidację... żab i ślimaków.
Maria Sowisło
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Na niby, ale z prawdziwym ogniem (ZDJĘCIA)
Kilkudziesięciu strażaków musiało gasić w poniedziałek pozostałości po wyciętym lesie w okolicach Międzyborza. Paliło się tak bardzo, że wezwany został śmigłowiec gaśniczy. Na dodatek doszło jeszcze do wypadku drogowego. Uspokajamy: były to tylko ćwiczenia.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Kary surowsze, a pijani i tak kierują
Nowe przepisy, które weszły w życie 18 maja, sprawiają, że dużo łatwiej stracić teraz prawo jazdy. O ile w pierwszym tygodniu obowiązywania nowych zasad żaden kierowca nie został pozbawiony prawka za zbyt dużą prędkość, to surowsze kary nie odstraszyły jednak od kierowania pod wpływem alkoholu.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Komorowski wygrał w więzieniu
Tylko w jednym na 56 lokali wyborczych w powiecie człuchowskim Andrzej Duda wygrał z Bronisławem Komorowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich. W skali całego kraju zwyciężył jednak kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Idzie nowe w straży
Nowe władze Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnem dbają o to, by odbudować zaufanie mieszkańców do strażaków-ochotników. Chcą grubą kreską oddzielić to, co niedobrego działo się wokół jednostki w ostatnim czasie i wspólnie napisać nowy, lepszy rozdział w jej historii.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Na wszystko nie starczy kasy. Ktoś będzie niezadowolony
Twardy orzech do zgryzienia będą mieli członkowie komisji, która będzie rozdzielała pieniądze z Funduszu Projektów Obywatelskich w gminie Rzeczenica. Żeby zrealizować wszystkie plany mieszkańców, potrzeba byłoby blisko 350 tys. zł. Tymczasem do podziału jest 150 tys. zł.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW - DEBRZNO. Kierownica odpadła? To nie problem! (FILM)
Furorę robi w internecie film, na którym widać jak amatorskiemu kierowcy rajdowemu z Człuchowa odpada... kierownica. Paweł Bill nawet bez niej sobie poradził: dojechał do mety, a potem tylko obserwował, jak nagranie zyskuje popularność w ogólnoświatowych mediach.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Bez prądu nie da się żyć
Dopiero po naszej interwencji przedstawiciele Energii zajęli się sprawą państwa Woźniaków z Debrzna. Małżeństwo od dwóch miesięcy bezskutecznie czeka na to, by ktoś założył licznik prądu w ich mieszkaniu.
Piotr Sobolewski