RSS Artykuły

GMINA CZŁUCHÓW. W Bukowie można było poszaleć
W miniony weekend Bukowo było chyba najgłośniejszą, najweselszą i najbardziej kolorową wioską w całym powiecie człuchowskim. Mieszkańcy wsi ugościli swoich sąsiadów z gminy Człuchów na dożynkach.
Piotr Sobolewski
RZECZENICA. Znajdą bat na kierowców?
Pomimo tego, że tuż przy przedszkolu w Rzeczenicy jest wyznaczona zebra, to często przejście na drugą stronę ulicy graniczy z cudem. I nie pomaga wcale stojący nieopodal fotoradar stacjonarny. Problem z wnioskiem o jego rozwiązanie wystąpił podczas ostatniej sesji radny Rafał Mładanowicz.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Juranda zjadały mady
- Aż trudno uwierzyć, że człowiek może w taki sposób znęcać się nad swoim psem. Nigdy w życiu nie widziałem czegoś podobnego – mówi Karol Krasienkiewicz, prezes człuchowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, który na początku września zabrał z gminy Debrzno psa w niemal agonalnym stanie.
Maria Sowisło
PZRECHLEWO. Pozbyli się sprawy wójta
Człuchowscy policjanci nie mają już dokumentów dotyczących sprawy kolizji w okolicach Klęśnika w gminie Przechlewo. Brał w niej udział wójt Andrzej Żmuda Trzebiatowski. Jak tłumaczy komendant Jan Kościuk, pozbył się sprawy, bo chce w ten sposób uniknąć oskarżania swoich podwładnych o nieprawidłowości.
Monika Niemczyk
POWIAT. Pogotowie prawie ratukowe
Życzeniom wytrwania na rynku nie było końca podczas podsumowania projektu pn. „Osiągniemy sukces”. Dzięki unijnym dotacjom powstało w naszym powiecie kolejnych 21 jeden firm.
Maria Sowisło
POWIAT. Dylematy działkowców
Niektórzy działkowcy najważniejszą od lat decyzję mają już za sobą, a inni dopiero ją podejmą. Mowa o pozostaniu w ogólnopolskim stowarzyszeniu Polski Związek Działkowców. Alternatywą może być utworzenie lokalnej organizacji. Zdania są jednak podzielone.
Maria Sowisło
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dziękowali za urodzaj
Kto nie widział nigdy jak powinno się biegać w kaczych płetwach, albo jak prawidłowo wymachiwać widłami, tak by zdobywać punkty – mógł to zobaczyć podczas powiatowych dożynek w Czarnem.
Piotr Sobolewski
KOCZAŁA. Skusił się na telefon
Wczoraj skończył 75 lat. Ponad połowę swojego życia sołtysował. Wasyl Kułynycz od 36 lat jest sołtysem Koczały. Czy jeszcze nie znudziło mu się i ma zamiar startować w marcowych wyborach? Ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Pomagają już od 25 lat
Takiej liczby eleganckich mężczyzn w garniturach i pań w garsonkach długo już nie było w Ośrodku Readaptacji EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie. A wszystko za sprawą uroczystości z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Solidarni „Plus”, które prowadzi placówkę.
Monika Niemczyk
SIERPOWO. Świetlica jak malowana
Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Sierpowa. Najpóźniej na przełomie października i listopada zostanie oddana do użytku nowa świetlica wiejska w ich miejscowości. Inwestycja kosztować będzie około 725 tys. złotych.
Piotr Sobolewski