RSS Artykuły

PIŁKA NOŻNA. Uczcił jubileusz, a miało go nie być na boisku
MKS Debrzno taki mocny czy Prime Food Brda Przechlewo taka słaba? - to pytanie zadawali sobie kibice, którzy we wtorek oglądali z trybun derby powiatu człuchowskiego. Debrznianie wygrali bowiem z rywalem zza miedzy aż 6:0 i są wiceliderem na początku sezonu.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Handel kwitnie na parkingu
Droga została wyremontowana, parking zbudowany, tylko nie można z niego skorzystać – grzmi mieszkaniec Czarnego. Denerwuje się na to, że przy ulicy Targowej w czwartki, a szczególnie w soboty miejsca do postoju dla aut są zastawione przez handlujących z sąsiedniego targowiska. Jeśli rynek zostanie powiększony, a uchwała zmieniona, problem może wkrótce zniknąć.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. W sutannie i z koloratką wśród raperów (ZDJĘCIA)
CZW Rap Night odbyła się po raz 10. i z okazji jubileuszu fajerwerki rozbłysły nie tylko na niebie. Na scenie i w jej otoczeniu również działo się sporo. Po festiwalu dużo mówiło się o koncertach wykonawców z czołówki polskiej sceny hip-hopowej, ale nie tylko.
Wojciech Piepiorka
POWIATY CZŁUCHOWSKI I CHOJNICKI. Niszczycielski żywioł
Noc z piątku na sobotę mieszkańcy regionu zapamiętają na długo. Zniszczenia po wichurze są niewyobrażalne – największe w sąsiednim powiecie chojnickim. W ich usuwaniu do teraz pomagają strażacy z powiatu człuchowskiego i mieszkańcy.
Ramona Wieczorek, Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Tuzin kur za jedną monetę
Archeolodzy nie chcą mówić o wartości skarbu, ale wiadomo, że przeleżał w ziemi setki lat. Najstarsza z osiemnastu monet pochodzi z 1615 roku. – Dla nas to historyczne znalezisko, bo pochodzi z człuchowskiego zamku i pokazuje, że warto cały czas prowadzić tam badania – podkreśla burmistrz Ryszard Szybajło. Monety są w tak dobrym stanie, że można je obejrzeć w muzeum jeszcze przed konserwacją.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
DEBRZNO-CZŁUCHÓW. A zboże trzeba dowieźć
Gospodarze z miejscowości pod Debrznem i Człuchowem mogą mieć kłopot z odstawieniem zboża do człuchowskiego elewatora. Wszystko przez modernizację drogi 188, która jest nieprzejezdna. Część kierowców zapewne wybierze krajówki – nr 22 i 25. – Zboże jakoś trzeba zawieźć, a sprzęt rolniczy nie jedzie z dużą prędkością – zauważa Marian Zając, rolnik ze Strzeczony. Czy w sierpniu Człuchów stanie w korkach?
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZARNE. Wybaczam, choć mogłeś mnie zabić
– Przepraszam, ciociu. Nie wiem, dlaczego to zrobiłem – mówił w sali rozpraw, a potem na sądowym korytarzu Łukasz K. W maju w Czarnem zaatakował staruszkę, która okazała się jego ciotką. Ukradł jej torbę z dwoma winami wartymi 10 złotych. Teraz usłyszał za to wyrok.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
RZECZENICA. Sypią pomysłami jak z rękawa
Jesienią ubiegłego roku cała Rzeczenica żyła tematem ewentualnej sprzedaży boiska szkolnego pod budowę sklepu. Wówczas nic z tego nie wyszło, ale niemal wszyscy uczestnicy dyskusji byli zgodni, że trzeba lepiej zagospodarować teren przy rzeczenickim Zespole Szkół. Uczniowie opracowali nawet projekty, a specjalny zespół ma teraz wybrać najlepsze pomysły. A i sam sklep może powstać, tyle, że w innym miejscu.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Brakowało napastnika z krwi i kości
Naszym głównym atutem była zespołowość. Często bywało tak, że strzelaliśmy bramkę, a potem staraliśmy się bronić korzystnego wyniku. Byliśmy solidną drużyną, ale brakowało nam błysków - mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Człuchowskim” Janusz Winnicki (na zdjęcia), trener Czarnych Czarne.
Wojciech Piepiorka
MALI MISS I MISTER. Milusińscy czekają na głosy czytelników
Czternaście dziewczynek i pięciu chłopców będzie rywalizowało o miano Małych Miss i Mistera powiatu człuchowskiego w plebiscycie „Tygodnika Człuchowskiego”. Dziś rozpoczynamy głosowanie.
Wojciech Piepiorka