RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Starosta wjeżdża, a karetka na sygnale czeka
- Skoro karetka jedzie na sygnale, to widocznie spieszy się do kogoś, kto potrzebuje pomocy. To nie do pomyślenia, żeby musiała kilka minut czekać przed zamkniętym szlabanem – mówi nasza czytelniczka, która była świadkiem takiej sytuacji przed wjazdem na teren Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie. Po naszej interwencji pracownicy pogotowia otrzymają pilot, dzięki któremu będą mogli podnieść zaporę.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Wyremontują do samej krajówki
Jeszcze w tym roku z Czarnego do Buszkowa będzie można dojechać równą, choć niekoniecznie szeroką drogą. Gmina dogadała się bowiem z powiatem i wspólnie wyremontują dłuższy odcinek, niż wynikało z pierwotnych planów.
Wojciech Piepiorka
PRZECHLEWO. Zdobyli przechlewską publiczność
Piosenką „Kolorowe jarmarki” po rosyjsku zakończył się wspólny występ białoruskiego zespołu Poleska Zoraczka i polskiego Alibi w Przechlewie. Było kolorowo, wesoło, tanecznie i śpiewająco.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Mistrz interpretacji słowa
Kacper Czapiewski z Człuchowa zwyciężył w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To pierwszy po 15 latach człuchowianin, który dotarł do finału krajowego.
Monika Niemczyk
KOCZAŁA. Dzięki pracy ma być pięknie
Można powiedzieć, że w Starznie nastąpiło pospolite ruszenie. Mieszkańcy zakasali rękawy i mają zamiar zrobić porządek nad jeziorem we wsi. Pierwsze efekty ich pracy są już widoczne.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Wyprzedzanie czy unik?
Wniosek o uzupełnienie opinii biegłych złożył mecenas Grzegorz Wołek reprezentujący przed człuchowskim sądem Aleksandra Łuciuka (zgodził się na publikowanie nazwiska i wizerunku). Człuchowianin jest oskarżony o to, że cztery lata temu na drodze pomiędzy Człuchowem a Polnicą, doprowadził do wypadku, w którym zginęła kobieta.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Dla siatkarzy, koszykarzy i nie tylko
- Robi wrażenie – tak o nowej hali sportowej, która stanęła w kompleksie sportowym przy ulicy Koszalińskiej w Człuchowie, mówi Agata Nawacka. Młoda siatkarka będzie jedną z tych, którzy będą korzystać z powiatowego obiektu wzniesionego kosztem ponad 9 mln zł.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Ma być nowa i stanąć w Gockowie
Tylko gościnności jednego z przedsiębiorców mieszkańcy sołectwa Breńsk zawdzięczają fakt, że mogli spotkać się z włodarzami w swojej miejscowości (dotychczas na zebrania jeździli do Rzeczenicy). Nic więc dziwnego, że nie odpuszczają walki o budowę świetlicy wiejskiej.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Komuniści spadną z tabliczek
Senat przyjął tydzień temu ustawę, która ma sprawić, że z przestrzeni publicznej znikną nazwy propagujące komunizm i inne ustroje totalitarne. W naszym powiecie trzeba będzie znaleźć nowych patronów dla osiedli i ulic w Czarnem, Debrznie i Przechlewie.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Zaśpiewali, a na scenie zrobiło się zielono (FOTO)
Sto pięćdziesiąt uczestników, 48 piosenek, 29 solistów, 19 zespołów - tak w liczbach można podsumować XV Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielony słowik”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych w powiecie człuchowskim.
Agnieszka Petrecka