RSS Artykuły

DEBRZNO. Wiele krzyku, ale problem będzie?
Przynajmniej na razie wszyscy, którzy wyrazili chęć handlowania na nowym targowisku w Debrznie, mają już zagwarantowane miejsca. Jest jeszcze kilka wolnych. Handel pomiędzy ulicami Okrzei a Jeziorną ma rozkwitnąć już 4 marca.
Maria Sowisło
GMINA CZŁUCHÓW. Kasa jest i będzie jej jeszcze więcej
Dokładnie 6 840 złotych trafiło do rodziców Piotrusia Starzyka z Rychnów, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pieniądze zbierali mieszkańcy Kołdowa oraz gminni urzędnicy.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Sporo zrobili, ale wciąż za mało
Mieszkańcy Ględowa od kilku lat samodzielnie remontują kościół w swojej miejscowości. W tym roku chcą dokończyć prace przy elewacji oraz na placu otaczającym świątynię.
Piotr Sobolewski
DEBRZNO. Ujawniły się po tysiącu lat
Jeden z mieszkańców gminy Debrzno znalazł na polu pod Debrznem dwadzieścia dziewięć srebrnych monet i innych przedmiotów. Skarb trafi do Muzeum Regionalnego w Człuchowie.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Nie można się poddawać
Jak zaznacza autorka, niektóre z marzeń udaje się zrealizować, a inne nie. Kiedy po latach wspominamy przeszłość, w oku może zakręcić się łza. I właśnie dlatego jej debiutancka książka nosi tytuł „Łza przeszłości”. Rękopis liczy ok. 200 stron.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Odciągnąć uwagę dzieci od choroby
Pluszaki, zabawki, przybory do malowania i rysowania, podgrzewacze do mleka, czajniki bezprzewodowe, odtwarzacze DVD i VHS oraz płyty i kasety z bajkami - to tylko część z darów, jakie trafiły we wtorek na Oddział Dziecięcy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Człuchowie. Funkcjonariusze służby więziennej w akcję zaangażowali m.in. leśników i samorządowców.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Miał być konkurs, ale nic z tego
Dorota Dębska będzie teraz rządziła gminnymi finansami w Czarnem. To ona zastąpi na stanowisku skarbnika gminy Mariannę Murawską.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Centrum kultury wchłonie książnicę?
Biblioteka Publiczna Gminy Rzeczenica niedawno przeniosła się do nowej siedziby. Może się jednak okazać, że wyprowadzka z gmachu Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy była tylko symboliczna. Wójt Tomasz Ginda chce bowiem połączenia obu jednostek w jedną.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Drugi raz nie wyciągnęli ręki
Jak można było się spodziewać, także proces wytoczony gminie Czarne przez Marka Zenela nie zakończył się ugodą. Mało tego, droga do jego zakończenia wydaje się być dłuższa niż na początku, ponieważ prawnik reprezentujący gminę dołączył do akt dokument, z którym nie zgadza się sołtys i jednocześnie radny z Bińcza.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Tragiczne wyprzedzanie
Dwie osoby nie żyją, a trzy kolejne walczą o życie po sobotnim wypadku na tzw. berlince. Samochód osobowy uderzył tam w drzewo. Śledztwo ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia.
Wojciech Piepiorka