RSS Artykuły

DEBRZNO. Apel o pomoc
„(...) Dzień dobry. Mam delikatną sprawę. W Debrznie jest dziewczyna, która chodzi jak bezdomna. Ponoć jest chora, ale w sumie nikt tak naprawdę nie wie czy to prawda. Jest bardzo zaniedbana. Już dłuższy czas się nie kąpie. Ma bardzo przetłuszczone włosy. Je na powietrzu, bo boi się, że w domu ja trują...(...)” - takie i podobne słowa w kilkunastu mailach dotarły do naszej redakcji.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Wietrzyli domy na kółkach
Śmiało można powiedzieć, że w Debrznie otwarty został już sezon turystyczny. W minioną sobotę do ośrodka nad jeziorem Żuczek zjechali miłośnicy przyczep campingowych.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Mieli szukać, szukali konfrontacji
Tylko kilkanaście osób przyszło na spotkanie z radnymi, dotyczące planów wprowadzenia strefy płatnego parkowania w Człuchowie. Rajcom oberwało się nie tylko za ich niektóre pomysły, ale też za kiepskie przygotowanie konsultacji z mieszkańcami.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Dostał z liścia na boisku, a potem oddał
W derbach powiatu człuchowskiego piłkarze Piasta Człuchów i MKS-u Debrzno walczyli o każdą piłkę. Tak zaangażowali się w ostrą grę, że doszło pomiędzy nimi nawet do rękoczynów. To wszystko zda się jednak na nic, bo prawdopodobnie o wyniku i tak zdecydują związkowi działacze.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Spisują czworonożnych przyjaciół mieszkańców
Burmistrz Czarnego zlecił przygotowanie spisu wszystkich psów w gminie i danych ich właścicieli. Czy to przymiarka do wprowadzenia opłaty za posiadanie czworonogów?
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Roczna norma w tydzień?
Strażacy ochotnicy z Pieniężnicy przygotowują się do włączenia ich jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pieniężnicka OSP dostanie nowy sprzęt, ale druhów czeka też więcej obowiązków.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Rybacka zaprosiła na rybkę
Nie miałam pojęcia, że rybę można przyrządzać na tak wiele sposobów – mówi zadowolona Joanna Perlik z Przechlewa. - Zawijanie szczupaka w folię spożywczą, a dopiero potem w aluminiową sprawia, że ryba nie wyschnie podczas pieczenia. Taki prosty, a rewelacyjny sposób – dodała. Był to jeden z tajników przyrządzenia ryb, które poznały panie biorące udział w warsztatach kulinarnych.
Monika Niemczyk
KOCZAŁA. Sołtys nadal z mercedesem
Wasyl Kułynycz nie jest już sołtysem Koczały. Po 37 latach urzędowania oddał stery. Niewiele brakowało, a nie doszłoby do tego. Gdyby nie została zgłoszona żadna inna kandydatura, Kułynycz byłby gotów dalej ciągnąć sołtysowy wózek.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Taki regulamin zniszczy klub?
Józef Gleb, prezes LKS Prime Food Brda Przechlewo ma żal do władz gminy. W zasadach konkursu granatowego znalazła się bowiem informacja, że wynagrodzenia trenerów czy sędziów nie mogą być pokrywane z gminnej kasy. W piśmie skierowanym do przewodniczącego Rady Gminy Przechlewo podnosi nawet, że istnienie klubu może być przez to zagrożone.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Pasek nabijał tysiące
Jeden z mieszkańców Człuchowa ma żal, że na człuchowskim basenie nie informuje się klientów o wizycie grup zorganizowanych. - Przyszedłem popływać, gdy tymczasem po kilku minutach, prawie wszystkie tory zostały zajęte przez dzieci i młodzież – mówi nasz czytelnik. - Każdy wchodzący na basen widzi, jak wiele osób na nim pływa – odpiera zarzuty kierownik człuchowskiej pływalni Krzysztof Kaczyński.
Monika Niemczyk