RSS Artykuły

DEBRZNO. Pożegnanie i powitanie
W niedzielę wierni pożegnali dotychczasowego proboszcza Adama Michalskiego. – To dziwny moment, bo trudno w kilku minutach podsumować sześć lat – podkreślił ksiądz Bartłomiej Przybylski. Duszpasterz pojedzie do kolejnej parafii w pobliżu Świebodzina z kartkami okolicznościowymi i wielkim misiem, którego dostał od dzieci. Tego samego dnia parafianie przywitali nominowanego na tę funkcję salezjanina Tadeusza Kicińskiego.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
GMINA CZARNE. Gratulował im nawet Jurek Owsiak
Na początku były ręczna pompa i wóz konny, potem ciągnik, samochód lublin, dziś są ciężarowy star, nowy ford do ratownictwa technicznego, a w 1998 roku nowa remiza. Przez siedemdziesiąt lat historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Bińczu tworzyli jednak ludzie i to im oddana byłą cześć podczas sobotnich obchodów jubileuszu.
Wojciech Piepiorka
GMINA PRZECHLEWO. Nie odgrywali ról jak w filmie
Na biurowcu rozlewni gazu płynnego w Sąpolnie wisi tabliczka, na której 13 czerwca była liczba 2 678. Tyle dni bez wypadku od 9 lutego 2010 roku przepracowała załoga tego zakładu. Podczas ubiegłotygodniowych ćwiczeń oni oraz strażacy sprawdzali jak poradziliby sobie, gdyby jednak doszło do poważnego zagrożenia.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Malutka Polnica jest najlepsza w kraju!
Klaudia Prądzińska, Celina Cupa, Dominika Borchardt, Wiktoria Stanisławska, Lena Zblewska, Zuzanna Boboń, Dominika Garbacik, Katarzyna Książek, Marcelina Gałan i Rachel Hryszkiewicz – warto zapamiętać te nazwiska. Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową w Polnicy, grające na co dzień w Liderze Rychnowy, zdobyły właśnie piłkarskie mistrzostwo Polski!
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Burmistrz ma ważne spotkanie na mieście
Co prawda Zosi Gołębiowskiej nie udało się wynegocjować wakacji trwających dziesięć miesięcy, ale i tak na pewno miło będzie wspominać dzień spędzony z burmistrzem Wojciechem Kallasem. Również Kuba Popiołek przez kilka godzin mógł wcielić się w rolę gospodarza miasta. Dla obojga była to nagroda w konkursie „Co bym zrobił, gdybym był burmistrzem?”, który odbywa się pod naszym patronatem.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
KOCZAŁA. Chce wprowadzić dziennik elektroniczny
Nowym dyrektorem Zespołu Kształcenia i Wychowania w Koczale została Wiesława Lisek-Fronczak i to ona 1 września zajmie gabinet po Romanie Pakule. – Nie planuję żadnych zwolnień ani roszad kadrowych – podkreśla. Wśród najważniejszych zmian, jakie planuje w placówce, jest e-dziennik. To oznacza, że niebawem rodzice będą mogli sprawdzić oceny swoich dzieci, siedząc przy własnym komputerze.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
DEBRZNO. Handlowcy boją się, że pójdą z torbami
Przedsiębiorcy z Debrzna, którzy prowadzą swoje punkty handlowe przy modernizowanych drogach, obawiają się o swój biznes. – Klientów jest nawet o 70 procent mniej – ocenia Józef Berendt, właściciel cukierni. Ewa Elias, która prowadzi przy ulicy Traugutta sklep spożywczo-przemysłowy i zoologiczny, skarży się, że niektórzy dostawcy nie chcą jej nawet dowozić towaru. Kierownik budowy obiecuje, że drogowcy wyznaczą dodatkowe przejście przez ulicę. Handlowcy mogą też ubiegać się o rekompensatę strat od inwestora.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
GMINA CZARNE. Za błędy pod sąd
Czarneński radny Paweł Kopczak (zgodził się na publikowanie nazwiska i wizerunku) ma kłopoty. Skarbówka i prokuratura zainteresowały się jego oświadczeniami majątkowymi, ponieważ nie wykazał w nich wszystkich oszczędności oraz części dochodów. Tłumaczy to niewiedzą i pośpiechem.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Każdy będzie miał tylko jeden głos
Mieszkańcy Czarnego w tym roku jeszcze raz będą głosować nad zadaniami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego. Teraz będą jednak wybierać inwestycje, które zostaną zrealizowane w 2018 roku. Przyspieszenie procedury to jednak tylko część zmian.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Absolutorium dla nieobecnego
Adam Marciniak został „rozgrzeszony” z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy Człuchów. Podczas sesji absolutoryjnej wójta nie było jednak na sali obrad, bo wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Wojciech Piepiorka