RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Studniówka uczniów liceum sportowego (FOTO)
W sobotę na sto dni przed maturą bawili się uczniowie liceum w Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie.
Maria Sowisło
CZARNE. Studniówka maturzystów z ZSP w Czarnem (ZDJĘCIA)
Poloneza czas zacząć – tymi słowami rozpoczęła się studniówka tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół w Czarnem. Potem były piękny polonez, toast szampanem i doskonała zabawa.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Druga studniówka uczniów ZSA w Człuchowie (ZDJĘCIA)
Uczniowie Zespołu Szkół Agrobiznesu w Człuchowie po raz drugi bawili się na studniówce. Tym razem bal maturalny mieli uczniowie czwartych klas Technikum Agrobiznesu, Technikum Architektury Krajobrazu oraz Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.
Wojciech Piepiorka
POWIAT. Wszystko co ma silnik i cztery koła
Nie ważne było ile koni jest pod maską, ani to, czy za kierownica siedzi doświadczony kierowca. Ważny był duch rywalizacji i chęć sprawdzenia się na torze Rallylandu pod Debrznem. W końcu lepiej tam, niż w ruchu ulicznym – z takiego założenia wyszli uczestnicy dnia otwartego w ośrodku sportów samochodowych na starym lotnisku.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Ze św. Mikołajem w kółeczku
Tradycyjnie już w gminie Człuchów trwają zabawy choinkowe. Prócz najważniejszej rzeczy, spotkania ze św. Mikołajem, są też konkursy ze słodkimi nagrodami.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Czy radni wyjdą z twarzą?
Wszystko wskazuje na to, że skarga mieszkańca Debrzna na strażników miejskich, ich komendanta i wicedyrektor szkoły zostanie przez radnych uznana za bezzasadną. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej pojawił się skarżący. Miał być też komendant, ale się rozchorował.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Królik z szopki był na gigancie (FOTO)
Pewne jest, że mieszkańcy Cierzni lubią śpiewać kolędy. Taki wniosek można wysnuć po spotkaniu jasełkowym, które odbyło się w miejscowej świetlicy wiejskiej.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Wiadro pomyj i coś jeszcze?
Burmistrzowi Debrzna oberwało się chyba za wszystko – za to co było i za to co jest. Przedsiębiorcy mieli jednak największy żal o to, że nie ma dla miasta i gminy wypracowanej polityki gospodarczej. I co ciekawe, spotkać się z prowadzącymi działalność gospodarczą chciał sam włodarz.
Maria Sowisło
KOCZAŁA. Świętowali dzień patrona
Julia Gładysz została szkolnym omnibusem. Podczas konkursu wiedzy, zorganizowanego podczas dnia patrona Publicznego Gimnazjum w Koczale, pokonała swoje koleżanki i kolegów.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Lekarzy jak na lekarstwo
Mieszkanka Przechlewa Krystyna Kowcun nie rozumie dlaczego miała zapisać się do lekarza rodzinnego, który przyjmuje tylko dwa razy w tygodniu. - Chciałam, żeby moim lekarzem był doktor, który jest w przychodni każdego dnia, a tymczasem dostałam do podpisania deklarację, w której było nazwisko tego dostępnego w Przechlewie zaledwie dwa razy w tygodniu - mówi.
Monika Niemczyk