RSS Artykuły

GMINA CZŁUCHÓW. Potrzebny jest dawca szpiku
Ostra białaczka szpikowa – taką diagnozę w lutym br. usłyszała Dorota Janiszewska z Chrząstowa. I było to kilka miesięcy po tym, gdy poradziła sobie z chłoniakiem. Uratować może ją przeszczep szpiku kostnego. Każdy z nas może zostać dawcą, a okazja do zarejestrowania się w bazie dawców nadarzy się już w najbliższy weekend.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Nie zamknął ust krytykantom
Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja MKS-u Debrzno w tabeli Słupskiej Klasy Okręgowej. Po remisie w derbach z Prime Food Brdą Przechlewo debrznianie powiększyli stratę do miejsca gwarantującego utrzymanie.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Dyrektorzy mają już dość
Tylko Grażyna Jaśkiewicz z osób obecnie sprawujących funkcje dyrektorów placówek oświatowych w gminie Czarne chce nadal zajmować swoje stanowisko. Pozostali odpuścili, m.in. dlatego, że nie nie chcą już mieć do czynienia z burmistrzem Piotrem Zabrockim.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Przepisy dzielą się na mądre i głupie
Jedni chcieli przycinki gałęzi, inni dopominali się o remont dróg, a jeszcze innym zależało tylko, żeby... zniesiona została akcyza na alkohol. To tylko niektóre sprawy zgłaszane przez mieszkańców Międzyborza w czasie wtorkowego zebrania wiejskiego.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Historia zamknięta w kartonowych modelach
Specjalnie dla wnuka przez wiele godzin starannie wyklejał mury, baszty i domki z papieru. Swoje prace postanowił udostępnić mieszkańcom, żeby mogli przenieść się w wyobraźni do dawniejszych czasów. – Będę szczęśliwy, jeśli przyjdą tu dzieciaki i zainteresują się historią – mówi Krzysztof Myhal. Ekspozycję można oglądać w Baszcie Młyńskiej w Debrznie.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. Ciemne chmury nad Radpolem?
Zarząd spółki nie ukrywa, że ubiegły rok nie był najlepszy. Pracownicy zakładu w Człuchowie martwią się o pracę. – Oczywiście, że są obawy o przyszłość firmy – mówi Marek Adamski, przedstawiciel jednego ze związków zawodowych. Pełniąca obowiązki prezesa Anna Kułach uspokaja: nie są planowane zwolnienia. – Chcemy się odbić. Jeśli nawet wisiały nad nami czarne chmury, to teraz je rozdmuchujemy – tłumaczy.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. W kolejce po gazetę
Drukowanej prasie grozi rychła śmierć? – Bzdura! Tak mówią ci, którzy nie czytają! – mówi stanowczo kierowniczka czytelni Teresa Lewińska. – Mamy stałych klientów, którzy kupują gazety – podkreśla Karolina Hoppe, która prowadzi kiosk w Człuchowie. Dziś Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy. Zapytaliśmy naszych czytelników, czy chętnie sięgają po czasopisma i czego w pierwszej kolejności szukają w lokalnych tytułach?
tekst i fot. Ramona Wieczorek
GMINA RZECZENICA. Poddali się. Przedszkole będzie działać
To już przesądzone – Przedszkole Samorządowe w Międzyborzu będzie działało jak dotychczas. Władze gminy nie będą się odwoływały od negatywnej opinii kurator oświaty w tej sprawie.
Wojciech Piepiorka
GMINA KOCZAŁA. Pijany chował się w zaroślach
- Skończyło się na strachu, ale mogło dojść do tragedii. Nie rozumiem jak można być tak nieodpowiedzialnym – tak Katarzyna Frejnik z Bielska w gminie Koczała mówi o potrąceniu, którego ofiarą była jej 13-letnia córka. Sprawca to z kolei pijany motorowerzysta, mieszkaniec tej samej wsi.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Teraz pojadą na podbój stolicy
Piłkarki UKS-u Lider Rychnowy i zawodnicy Junior Football Academy Przechlewo dali prawdziwy popis swoich umiejętności podczas Finału Wojewódzkiego XVII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dziewczęta z gminy Człuchów nie miały sobie równych w dwóch kategoriach wiekowych, a chłopcy z Przechlewa zmieścili się na podium, przegrywając walkę o złoto o włos.
Wojciech Piepiorka