RSS Artykuły

GM. KOCZAŁA. Festyn sołecki (FOTO)
Sołtys Pietrzykowa razem z rada sołecką zorganizowali festyn sołecki. Konkurencji z nagrodami nie zabrakło ani dla dzieci, ani dla dorosłych. Ci ostatni w nagrodę otrzymywali… warzywa.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Historię poznawali przez zabawę (FOTO)
Imitacje średniowiecznej wioski i strojów. Prezentujący dawne życie i przedmioty codziennego użytku rekonstruktorzy i rzemieślnicy. Rycerskie potyczki, plebejskie gry i zabawy. Pokazy walk pieszych rycerzy i artylerii oraz, na zakończenie, ogniowo-pirotechniczne widowisko "Łuczywo" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kaljedoskop. To tylko kilka atrakcji podczas żywej lekcji historii, jaka odbyła się przy człuchowskim zamku.
Anna Zajkowska
KOCZAŁA. Podczas wakacji przy szkole (FOTO)
Kto nie uczestniczył w niedzielnym pikniku Popołudnie ze Sportem w Koczale, może żałować. Nie tylko świetnej zabawy i rywalizacji w rodzinnym gronie, ale też nagród zdobywanych w konkurencjach.
Maria Sowisło
GM. DEBRZNO. Sport szczęście ci da (FOTO)
Spektakl o wysportowanym Kopciuszku, który wbrew groźbom macochy nie został wuefistą obejrzeć mogli mieszkańcy Starego Gronowa podczas drugiego Pikniku Rodzinnego.
Maria Sowisło
PRZECHLEWO. Będą jeździć do Brokstedt
Wymiana młodzieży oraz współpraca między organizacjami przyświecała podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Przechlewem, a niemiecką gminą Brokstedt. - Jak jest to dla nas ważne, niech świadczy fakt, że miasto na kilka dni zostało bez władz. Wszyscy tu jesteśmy - podkreślał Klemens Preine, burmistrz Brokstedt.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Rywalizacja to dobra zabawa
Tegoroczna edycja Impresji Rodzinnych, które w tym razem wyjątkowo nie odbyły się w tym samym terminie co Środkowopomorska Giełda Birofilska w Człuchowie, obfitowała w szereg zawodów sportowych. Dla przebywających w sobotnie popołudnie na stacji Canpol w Sieroczynie były one niezłym widowiskiem.
Anna Zajkowska
GMINA CZARNE. W sprawie śmierci Patryka nadal pozostało wiele pytań
Dokładnie 3 czerwca minął rok od śmierci Patryka Juraka z Bińcza, a wciąż nie wiadomo co zabiło 19-letniego chłopaka. Nawet opinia biegłych nie dała odpowiedzi na pytanie, czy były to dopalacze, czy jakaś inna substancja? Prokuratorzy szukają dalej, a rodzina chłopaka czeka.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Strefa zamieszkania i co jeszcze?
Wszyscy są zgodni co do jednego: droga prowadząca w kierunku rzeczenickiego Orlika, placu zabaw Nivea, cmentarza i osiedla Wybudowanie jest bardzo niebezpieczna. Teraz władze gminy muszą się zastanowić w jaki sposób rozwiązać ten problem. Pomysłów jest kilka, ale złotego środka nie ma.
Wojciech Piepiorka
KAJAKARSTWO. Nasz olimpijczyk w drodze po medal
Bardzo bym chciał, aby dzięki mojemu wynikowi wybrzmiał w Rio de Janeiro Mazurek Dąbrowskiego – tak odważne deklaracje przed swoim występem w trwających Letnich Igrzyskach Olimpijskich składa Paweł Kaczmarek (na zdjęciu), kajakarz z Człuchowa. Nam nie pozostaje nic innego niż mu kibicować i liczyć na jego sukces.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Zabawa najważniejsza (FOTO)
Turniejem piłki siatkowej mieszkańcy Nieżywięcia rozpoczęli festyn parafialno-sołecki. Wystartowały w nim trzy drużyny, a w każdej musiały być trzy kobiety i trzech mężczyzn.
Maria Sowisło