RSS Artykuły

RZECZENICA. Zrezygnowała ze względów osobistych
Sezon na plenerowe imprezy już za pasem tymczasem Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy znowu zostało bez dyrektora. We wtorek z placówką pożegnała się Ewelina Ławecka.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Złotówkami wyłożą kilometry
Podczas sobotniego koncertu charytatywnego udało się zebrać ponad 1,6 zł. Pieniądze zostały przekazane na rzecz niepełnosprawnych z Gryfic, którzy marzą o samodzielnym życiu. Do tego są im niezbędne pieniądze m.in. z takich akcji jak Kilometry Dobra zorganizowanej w Człuchowie.
Maria Sowisło
GM. CZARNE. Słońce zaświeciło sołtysom
Tegoroczny Turniej Wsi Gminy Czarne zwyciężyła drużyna z Sokola. A wcale nie było łatwo, bo jedną z konkurencji był tor przeszkód, więc liczyła się w nim umiejętność skakania, siła oraz nawet czołgania.
Maria Sowisło
GM. CZARNE. Teraz mają wyrwać?
Ponad 340 sadzonek drzew mieszkańcy Bińcza wsadzili w parku dworskim. Teren jest jednak wpisany do rejestru zabytków, więc jakiekolwiek prace muszą być uzgadniane z konserwatorem. Z naszych informacji wynika, że nikt nie pytał o zgodę. Radny gminny z tej miejscowości z kolei odpiera zarzuty o bezprawiu. Twierdzi nawet, że polecenie wsadzenia drzewek otrzymał od... burmistrza Czarnego.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Matka w szpitalu jest zbyteczna?
Czuła się jak piąte kolo u wozu, choć z jej córka nie umiała samodzielnie jeść, ubrać się czy załatwić potrzeby fizjologicznej. Pomimo tego, jak relacjonuje matka 35-letniej kobiety z zespołem Downa, lekarz wyprosił ją z oddziału. - No jak mogłam zostawić moją Justysię? - dopytuje mieszkanka Debrzna.
Maria Sowisło
GM. RZECZENICA. Piątek 13 był pechowy
Chwile grozy przeżyło kilkoro pasażerów autobusu liniowego jadącego Brzezia. Na prostym odcinku drogi krajowej zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem osobowym. Kierowca autobusu został wyniesiony z pojazdu przez pasażerów jeszcze przed przyjazdem służb.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Przemoc w MOS-ie?
Prokuratura Rejonowa w Człuchowie nadzoruje policyjne postępowanie, którego głównymi bohaterami są wychowankowie i personel Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie-Dworcu. To efekt skargi, jaką na placówkę złożyła matka chłopaka, który tam przebywał. On sam także opisuje sytuację, kiedy został uderzony przez dyrektora. Bić miał nie tylko szef MOS-u. Jak wynika z relacji innego chłopca, bili także wychowawcy.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Do późna szukali chochlików
Odwiedzający człuchowski zamek w Noc Muzeów ze zdumienia przecierali oczy, kiedy przyglądali się muzealnym gablotom. Bo jak tu się nie dziwić, kiedy obok wiekowych cegieł znajduje się suporeks, a wśród średniowiecznych monet w oczy rzuca się współczesna dwudziestogroszówka. Wszystko to jednak było przemyślane i zamierzone.
Monika Niemczyk
GM.PRZECHLEWO. Szczęście miało zapach i wygląd asfaltu. Trawło krótko
Jeden dzień trwała radość mieszkańców Czosnowa, którzy w sobotę 7 maja zobaczyli drogowców na trasie prowadzącej z Sąpolna do ich miejscowości. Mieli nadzieję, że w końcu zostanie zrobiona droga do Czosnowa. Niestety. W poniedziałek drogowców już nie było, a dywanik asfaltowy pojawił się tylko na dokładnie 190 metrach traktu.
Monika Niemczyk
GM. CZŁUCHÓW. Tatarak i zioła na szczęście (FOTO)
Zupa o tajemniczej nazwie ucha - tym daniem gospodynie z Biskupnicy zdobyły uznanie żołądków jurorów podczas konkursu kulinarnego w Chrząstowie. Do przygotowania potrawy panie nie użyły jednak żadnego uszka, ale pstrąga. A podczas zabawy pokazały, że potrafią nie tylko świetnie gotować, ale też przygotowywać stroiki.
Agnieszka Petrecka