RSS Artykuły

KOCZAŁA. Spełniło się marzenie sołtysa
Mieszkańcy Łękini mogą już korzystać z placu rekreacyjnego nad jeziorem. Wśród urządzeń są takie, z których chętnie skorzystają dorośli. Nie brakuje też huśtawek dla najmłodszych.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Odkrywają karty przed wyborami
Jeżeli tylko spełnią się deklaracje, jakie padły z ust naszych rozmówców, mieszkańcy gminy Przechlewo podczas przyszłorocznych wyborów będą mieli do wyboru kilku kandydatów na wójta. Jedni odkrywają karty, a inni nie wykluczają udziału w batalii o to stanowisko.
Monika Niemczyk
DEBRZNO. W ścianie znajdą pendriv'a
Kiedy za 50 lat, podczas kolejnego remontu Szkoły Podstawowej w Starym Gronowie, ktoś otworzy zamurowaną w ścianie kapsułę czasu, to może zdziwić się jej zawartością. Niektóre z przedmiotów, może nawet potraktować jako muzealny eksponat. No bo czy za pół wieku pendrive nie będzie dla potomnych czymś, czym obecnie jest dla nas płyta winylowa? A między innymi właśnie taki nośnik został wmurowany w ścianę szkoły, której elewacja jest obecnie modernizowana.
Monika Niemczyk
GMINA CZARNE. Czekają na harcerzy
Gdy prawie rok temu w Czarnem powoływane było Stowarzyszenie „Brygada Inki”, jego prezes Mariusz Birosz zapowiadał, że jednym z głównych celów organizacji jest powołanie drużyny harcerskiej. Te plany się już urzeczywistniają, bo drużyna działająca w strukturach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej właśnie powstaje nad Czernicą.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Był pewien, że komentarze się pojawią
Żona wiceprzewodniczącego rzeczenickiej Rady Gminy Mariana Greczyły została zatrudniona w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Rzeczenicy. Niektórzy mieszkańcy dopatrują się w tym kumoterstwa. Wcześniej konkurs wygrała też siostra kierownika referatu i byłego wicewójta Marcina Szulca, ale ona nie podjęła pracy w podległej gminie jednostka.
Wojciech Piepiorka
Ogłaszamy konkurs "Uczeń nie śmieci i przykładem świeci"
Tak nazywa się nowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych, który dziś ogłaszamy. Trzeba będzie przygotować pracę plastyczną, a następnie walczyć o głosy czytelników. Stawką są nagrody dla całych klas, w tym atrakcyjna wycieczka!
Wojciech Piepiorka
GMiNA DEBRZNO. Tu się nie da żyć
Grażyna Posert z dumą pokazuje nowy brodzik. Jeszcze zapakowany w kartonie. Na strychu czekają meble kuchenne i inne sprzęty. Czekają na nowy dom, bo w obecnym mieszkaniu komunalnym nie ma sensu ich rozpakowywać. - Tutaj jest taka wilgoć i tak fatalne warunki, że szafki kuchenne po prostu puchną, a płytki spadają z mokrych ścian – mówi. - Moi synowie są chorzy i wymagają suchego mieszkania, tymczasem to jest prawdziwa nora. Co kilka tygodni pisze do gminy o zmianę i słyszę tylko „nie i nie” – łamie się jej głos. W gminie z kolei bronią się, że pani Grażyna odmówiła przydziału.
Monika Niemczyk
GMINA PRZECHLEWO. Strażacy prowadzili reanimację
Mieszkaniec Gminy Konarzyny walczy o życie po wypadku, do jakiego doszło na trasie Przechlewo - Sąpolno. Prowadził on samochód osobowy, którym wjechał w tył naczepy ciężarówki przewożącej drewno. Wszystko wydarzyło się w ubiegły piątek i przez kilka godzin droga w okolicach Sąpolna była zablokowana.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Zbudują u nas nową linię kolejową?
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozważa możliwość budowy kolejowego połączenia Człuchowa z Wierzchowem-Dworcem. Dzięki temu przez obie te stacje w przyszłości mogą jeździć pociągi dalekobieżne pomiędzy Trójmiastem a Poznaniem. Oznaczać może to z kolei zmarginalizowanie stacji w Czarnem.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Skazany jeden. Współwinnych dwóch?
Ponad pięć lat musiało minąć od śmiertelnego wypadku w Kiełpinku w gminie Człuchów, żeby zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie. Skazany został Aleksander Łuciuk (zgodził się na publikowanie nazwiska), choć w Sądzie Okręgowym w Słupsku dostrzegli to, że do spowodowania wypadku przyczynił się także kierowca drugiego auta.
Wojciech Piepiorka