RSS Artykuły

CZARNE. Parafia znów bierze (prawie) wszystko
Ledwie komisja nadzorująca głosowanie nad Budżetem Obywatelskim dla Miasta Czarne na 2017 rok ogłosiła wyniki poniedziałkowego głosowania, a już pojawiły się kontrowersje. Przed rokiem 60 z 90 tys. zł zgarnęły projekty czarneńskiej parafii, a w tym dojdzie do tego kolejne 100 tys. zł z puli 150 tys. zł.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Dobro dziecka ważniejsze od ekonomii
Drugie podejście do likwidacji Samorządowego Przedszkola w Międzyborzu zakończyło się fiaskiem. Plany wójta i niektórych radnych zostały storpedowane przez nową kurator oświaty Monikę Kończyk, która – tak jak jej poprzedniczka – wydala negatywną opinię w tej sprawie.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Szyją, żeby ocalić przed śmiercią
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Polnicy w domach i na lekcjach uszyli lalki. Nie są to jednak zwykłe szmacianki – każda z nich ma imię, wiek i kraj pochodzenia. W ten niecodzienny sposób dzieci mogą uratować życie swoim rówieśnikom z Afryki.
Wojciech Piepiorka
HEROSI SPORTU 2016 ROKU. Wygrywa z nowotworem, wygrał na torze, a kolejne zwycięstwo dali mu nasi czytelnicy (ZDJĘCIA)
Człuchowski Auto-Moto Klub Poltarex oraz jego zawodnicy, trener i prezes we wszystkich poprzednich edycjach plebiscytu sportowego „Tygodnika Człuchowskiego” plasowali się w czołówce. Jeszcze nigdy nie zdołali go jednak wygrać. Do teraz. Motocrossowccy zgarnęli wszystkie najważniejsze nagrody Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowca, Trenera, Działacza i Drużynę „Herosi Sportu 2016 roku”.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Mirosława B. wyślą na badania?
Ponownie nie mógł ruszyć proces byłego burmistrza Debrzna. Do sądu po raz trzeci dotarła wiadomość, że oskarżony o kierowanie szajką, która miała wymusić od przewodniczącego Rady Miejskiej w Debrznie załatwienie byłemu włodarzowi posady w urzędzie, jest chory.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Starosta od sądu dostał nauczkę?
Ani Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku, ani Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, nie miały wątpliwości, że uchwała Zarządu Powiatu Człuchowskiego w sprawie wygospodarowania dla uczniów Zespoły Szkół Technicznych w Człuchowie sal w innych powiatowych szkołach wydana została z naruszeniem prawa.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. „Biszkopty” z odrobiną pieprzu
W jednej z humoresek trzech mężczyzn postanowiło obdarować matkę. Jeden kupił jej dom z basenem, drugi auto z kierowcą, a trzeci najuboższy, bo był ornitologiem – kakadu. Kobieta najbardziej się ucieszyła z ptaka, którego smak przypominał… kurczaka. Tak w wielkim skrócie można podsumować twórczość Dariusza Gancewskiego z Człuchowa, który promował swój tomik „Biszkopty”.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Studniówka słuchaczy CKU (ZDJĘCIA)
Pamiętajcie: jaka studniówka, taka matura - tymi słowami dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Człuchowie Ewa Kuźmińska zwróciła się do słuchaczy, którzy bawią się na balu maturalnym.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Ona rodziła, a mąż kierował
Paulina Siwik z Debrzna przyszła na świat w samochodzie swojego taty. Jak wspomina jej mama Dorota, gdyby nie opanowanie męża, finał akcji mógłby być tragiczny.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Pozytywna energia
Po raz kolejny mieszkańcy Debrzna pokazali, że wspierają się nawzajem. Podczas dwudniowej akcji charytatywnej dla swojej sąsiadki Aleksandry Bernackiej uzbierali 23 594,79 zł.
Maria Sowisło