RSS Artykuły

POWIAT CZŁUCHOWSKI. Przyjdź na debaty przedwyborcze!
Redakcja "Tygodnika Człuchowskiego" organizuje debaty kandydatów na burmistrzów Czarnego, Człuchowa i Debrzna.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Zginął w płomieniach (FILM, ZDJĘCIA)
- Córka do mnie zadzwoniła, że jest dziura w suficie i kuchnia nam się pali – tak Jan Mularczyk relacjonuje moment, w którym dowiedział się o pożarze swojego mieszkania w budynku dworca kolejowego w Czarnem. Ani jemu, ani córce nic się nie stało. Pożaru nie przeżył za to ich sąsiad z góry.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Inauguracja w dwóch językach (FOTO)
Uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących w Człuchowie byli gospodarzami tegorocznej inauguracji roku szkolnego w placówkach działających pod egidą człuchowskiego starostwa. To historyczne wydarzenie, bo po raz pierwszy na sztandar szkoły przysięgali ci, którzy naukę rozpoczęli w Gimnazjum nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Dla młodych par i zapalonych naukowców
W Baszcie Młyńskiej w Debrznie pojawiły się lunety, mikroskopy i urządzenia interaktywne. Przy dźwiękach ptasich śpiewów dobiegających z poddasza otwarte zostało Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Przekazali atmosferę wojny
Zaczęło się od wybuchów pocisków i nieprzerwanych serii z karabinów maszynowych. Potem nastała cisza, a po niej lektor czytał fragmenty listów Józefa Iwickiego do matki, uczestnika I wojny światowej pochodzącego z Człuchowa. Tak w siedzibie Muzeum Regionalnego w Człuchowie otwarta została wystawa zatytułowana „Była taka wojna...”.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Bezwzględny wyrok za zabicie Cezara
Mężczyźni oskarżeni o brutalne utopienie psa trafią za kratki. Obaj zostali skazani na dwa miesiące bezwzględnego więzienia. Człuchowscy animalsi ten wyrok nazywają precedensem.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Remont aż do granicy
W Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w końcu doszli do wniosku, że ciągłe łatanie dziur i frezowanie kolein dłużej nie ma sensu. Znalazły się pieniądze i jeszcze w tym roku wyremontowany ma zostać fragment drogi z Czarnego w kierunku Szczecinka.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Czernica wyschła w Pieniężnicy
Koryto Czernicy w Pieniężnicy jest suche. Zarządca rzeki o niczym jednak nie wiedział. W Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Poznaniu nie wiedzą też co mogą zrobić, aby unormować sytuację hydrologiczną rzeki.
Wojciech Piepiorka
PRZECHLEWO. Centrum wsi jak z obrazka
Czy przechlewscy radni podzielą opinie mieszkańców i również za najtrafniejszą koncepcję wybiorą tę, w której centrum wsi jest odzwierciedleniem kształtu Jeziora Przechlewskiego? O tym przekonamy się na jednej z najbliższych sesji.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Oni kandydują do Rady Miejskiej
O 15 miejsc w Radzie Miejskiej w Człuchowie starać się będzie 48 kandydatów. Kandydować w tegorocznych wyborach nie będą obecni radni Karol Dziemiańczyk i Sylwester Piłat.
Wojciech Piepiorka