RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Pomacha szabelką (FOTO)
Najwyższe odznaczenie Związku Rzemiosła Polskiego otrzymał w Człuchowie Aleks Masiak. Do wybranego w piątek na czwartą kadencję starszego cechu trafiła Szabla Kilińskiego.
Maria Sowisło
PRZECHLEWO. Bezpieczne wakacje
Maluchy z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Przechlewie z pewnością bezpiecznie spędzą najbliższe wakacje.
Monika Niemczyk
GM. DEBRZNO. Szkoły uratowane. Na razie
W styczniu wisiało nad nimi widmo likwidacji, a dziś samorządowcy cmokają z podziwu. Mowa o dwóch małych szkołach w gminie Debrzno, które, jeśli plan wypali, otrzymają o ok. 100 i 200 tys. zł wyższe subwencje oświatowe niż w tym roku.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Publiczność była nawet na scenie
Patrycja Markowska nie szczędziła ciepłych słów pod adresem człuchowian, którzy przyszli na jej sobotni koncert. Występ artystki był prezentem dla mieszkańców z okazji Dni Człuchowa.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Zabawa na 102! (FOTO)
Po raz 19 emeryci i renciści z Pomorza spotkali się w sobotę nad Jeziorem Końskim w Przechlewie. A to za sprawą przechlewskiego koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Na murawie można poszaleć
Oficjalnie już można korzystać z człuchowskiego stadionu. Pierwsze rozgrywki piłkarskie na nowiutkiej murawie planowane są jesienią. Teraz z kolei korzystać z niego mogą zorganizowane grupy sportowców. Inwestycja kosztowała 1,2 mln zł i trwała dwa lata.
Maria Sowisło
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Majątek zastępców i sekretarzy
W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy dane z oświadczeń majątkowych włodarzy powiatu, miast i gmin. Teraz przyszedł czas na zastępców burmistrzów i sekretarzy. Okazuje się, że w tym gronie krezusem jest Arkadiusz Kubalewski. Jego dochodów mogliby pozazdrościć burmistrzowie Człuchowa, Czarnego i Debrzna oraz wójtowie Przechlewa i Koczały.
Wojciech Piepiorka, Monika Niemczyk, Maria Sowisło
GMINA RZECZENICA. Boją się smrodu, szczurów, insektów i chorób
Mieszkańcy Pieniężnicy obawiają się dwóch tzw. świniarni, które mają powstać w ich miejscowości. Choć o planach tej inwestycji wiadomo od co najmniej pół roku, to do teraz nie dowiedzieli się niczego o jej szczegółach. Ma się to zmienić po poniedziałkowym zebraniu wiejskim, które zostało zwołane na ich wniosek.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. „Inka” na zawsze z nimi (ZDJĘCIA)
Podniosła, wzruszająca, patriotyczna – można byłoby mnożyć określenia uroczystości nadania imienia Danuty Siedzikówny szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół w Czarnem. - Powinniśmy cieszyć się, że nasze dzieci mają patrona, z którego mogą brać przykład i czerpać wzorce. I to nie tylko teraz, podczas życia szkolnego, ale także gdy będą już dorośli – mówiła Lidia Bojar-Birosz, przewodnicząca komitetu, który doprowadził do wyniesienia sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej na szkolny sztandar.
Wojciech Piepiorka
LEKKOATLETYKA. Sypnęło medalami!
Tak udanego startu, jak w XXII Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, nasi adepci królowej sportu jeszcze nie zanotowali. Z mityngu w Łodzi, który stanowi nieoficjalne mistrzostwa kraju dla uczniów podstawówek, cztery medale przywieźli reprezentanci Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, a jeden zawodnik Prime Food Brdy Przechlewo.
Wojciech Piepiorka