RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Były komendant policji miał beknąć
Przy okazji starań komendanta Straży Miejskiej w Człuchowie o zgodę na ustawienia masztu na fotoradar przy al. Wojska Polskiego, na jaw wyszły nieprawidłowości w człuchowskiej drogówce. Czy to one były prawdziwym powodem odejścia poprzedniego komendanta Dariusza Kłudki?
Wojciech Piepiorka
GM. CZŁUCHÓW. Zwierzętom mówimy smacznego
Uczniowie z człuchowskiej „jedynki” urządzili dla zwierząt prawdziwą stołówkę. I to nie byle jaką, bo zasadzili z myśliwymi w sumie ok. 500 drzew i krzewów. To podobno przysmaki leśnej zwierzyny. Jakby tego było mało – dopieszczony został też malutki ptaszek – trznadel. Dostał karmnik.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Żaden nie był pijany
Wszyscy skontrolowani podczas Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości kierowcy byli trzeźwi. Nie byli jednak kryształowi, bo muszą zapłacić mandaty za wykroczenia w ruchu drogowym.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Zamiast liści rosły motocykle (FOTO)
Czy uczeń w czasie lekcji w szkole może dać się ponieść bajkowej opowieści? Może bujać w obłokach i wyobrażać sobie, że ucieka przed krokodylem? Wygląda na to, że może. Zwłaszcza wtedy, gdy uczestniczy w spotkaniu z Michałem Malinowskim z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Poszło o legalizację dystrybutora
Czy klient stacji paliw ma prawo żądać okazania świadectwa legalizacji dystrybutora paliwa? Takiego dokumentu zażyczył sobie pan Ryszard z Wejherowa, a kiedy go nie trzymał, w majestacie prawa, bo pod okiem policjantów, wsiadł do auta i odjechał. Za paliwo nie zapłacił.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Faza I przeszła do ofensywy
Zaledwie godzinę trwało spotkanie niezadowolonych z polityki firmy Energa. Powód? Zabrakło na nim przedstawicieli spółki energetycznej. Usprawiedliwi nieobecność wcześniejszym zobowiązaniem.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Przedsiębiorcy zwierają szeregi przed wyborami
Znamy pierwszą osobę, która zdecydowała się stanąć w szranki z Ryszardem Szybajłą w tegorocznych wyborach na burmistrza Człuchowa. Tym kandydatem jest Krzysztof Stadnik.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Suszarki za gminną kasę nie kupią
Część czarneńskich radnych chciała sprezentować policjantom z miejscowego posterunku ręczny radar. Zwolennicy tego pomysłu byli jednak w mniejszości i nic z tego nie wyszło. Czarneńscy stróżowie prawa nie dostaną też od gminy – a przynajmniej nie w tym roku - nowego radiowozu.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Bezpieczna przystań z poślizgiem
Wiele wskazuje na to, że dopiero na przyszłoroczny sezon turystyczny gotowa będzie mała marina w Rzewnicy. Nowy pomost nie powstanie przed tegorocznymi wakacjami przez problemy proceduralne.
Wojciech Piepiorka
MOTOCROSS. Szpital w Człuchowskim Auto-Moto Klubie
Jest niemal pewne, że Patryk Zdunek nie pojawi się w tym sezonie na torach motocrossowych. W jego przypadku pytanie brzmi dużo bardziej dramatycznie: czy w ogóle jeszcze kiedykolwiek będzie w stanie wsiąść na motocykl? To jednak tyko część kłopotów ze zdrowiem kierowców AMK Człuchów.
Wojciech Piepiorka