RSS Artykuły

CZŁUCHÓW. Babcia została bohaterką
Trzeci Pchli Targ w Człuchowie, i ostatni w tym roku, można uznać za najbardziej udany. Prawie 20 osób postanowiło sprzedać w centrum miasta to, co już nie jest im potrzebne lub sami wytworzyli. Najbardziej zadowolona była chyba Julka Żak z Człuchowa.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Krwiodawcy znowu pobili rekord
Ponad 15 litrów krwi udało się zebrać podczas sobotniego przyjazdu czerwonego autobusu ze Słupska. To rekordowy wynik akcji zorganizowanej po raz trzeci przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi. O sukcesie mogą też mówić gimnazjaliści.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Przepisy drogowe nie są im obce (FOTO)
Wrzesień to miesiąc, w którym policjanci z całego kraju przeprowadzają akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podobne zajęcia odbyły się także we wszystkich człuchowskich szkołach podstawowych. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych, którzy właśnie rozpoczęli edukację w placówkach.
Anna Zajkowska
POWIAT. Relacja z Dożynek Powiatowych w Strzeczonie (FOTO)
Dopisały pogoda, frekwencja i dobre humory. Tak w skrócie można podsumować sobotnie Dożynki Powiatowe w Strzeczonie. Gospodarze spisali się na medal, a mieszkańcy Przechlewa mogą żałować, że nie wystartowali w turnieju gmin. Zabawa była przednia.
Maria Sowisło
PRZECHLEWO. Szkoła nie musi szukać etatu
Dyrekcja szkoły w Przechlewie mogła i może nadal zatrudniać nauczycieli na roczne umowy. I nie ma znaczenia, że jest to piąty lub dziesiąty angaż w tej placówce. Tak wynika z wyroku jaki zapadł przed człuchowskim Sądem Pracy.
Maria Sowisło
DEBRZNO. W żłobku leje się z sufitu?
Trzeba szybko naprawić dach budynku, w którym mieści się Gminny Żłobek w Debrznie. Sprawa nie byłaby bulwersująca, gdyby nie fakt, że gmach jest nowy, bo budowa zakończyła się wiosną ubiegłego roku.
Maria Sowisło
CZARNE. Nic nie mogą zrobić, wieża stanie
Na nic zdały się protesty mieszkańców Czarnego. Operator sieci Play spółka P4 zbuduje 60-metrową wieżę w centrum miasteczka, bo nie spodobała im się żadna z trzech alternatywnych lokalizacji. Pojawiła się jednak czwarta propozycja.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Boisko ma pozostać boiskiem!
Trudno byłoby znaleźć choć jedną osobę w gronie kilkudziesięciu, które pojawiły się na poniedziałkowym zebraniu w Rzeczenicy, która poparłaby pomysł wójta i niektórych radnych o przeznaczeniu na sprzedaż części boiska szkolnego. Choć mieszkańcy kategorycznie sprzeciwili się planom samorządowców, ci jeszcze się z niego nie wycofali.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Bo anonimów nie rozpatruje się
Kolejna skarga na starostę człuchowskiego i dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie-Dworcu trafiła na posiedzenie Rady Powiatu Człuchowskiego. Koalicyjna większość rajców zdecydowała jednak, że nikt w ogóle nie będzie sprawdzać czy zawarte w niej tezy są prawdziwe.
Wojciech Piepiorka
GM. CZŁUCHÓW. Hydrant w pasie nowej drogi
Trwa remont drogi do Dąbek i Piaskowa. Już teraz jednak użytkownicy trasy zwracają uwagę na ewentualne nieprawidłowości. - Kostka betonowa wcale nie nie równo położona, a hydrant jest w granicach jezdni – alarmują mieszkańcy gminy.
Maria Sowisło