CZŁUCHÓW. Policjant i młodzi radni człuchowskimi aniołami

Wojciech Piepiorka, 08 grudzień 2011, 09:33
Średnia: 3.0 (2 głosów)
Aspirant Piotr Zawada oraz Młodzieżowa Rada Miasta w Człuchowie to laureaci tegorocznych „Człuchowskich Aniołów”. Te nagrody zostały wręczona podczas dorocznej gali w okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
CZŁUCHÓW. Policjant i młodzi radni człuchowskimi aniołami
CZŁUCHÓW. Policjant i młodzi radni człuchowskimi aniołami

Aspirant Piotr Zawada to policjant z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Prywatnie jest członkiem Klubu Honorowych Dawców Krwi. Oddał już ponad 40 litrów krwi. Zasłużył się nie tylko akcją zbiórki krwi dla członków rodziny jednego z funkcjonariuszy, ale również codzienną, bezinteresowną pomocą potrzebującym. Młodzieżowa Rada Miasta została wyróżniona za to głównie za akcję zbiórki pieniędzy na człuchowskie hospicjum, jaką co roku przeprowadza przy okazji walentynek.

Podczas poniedziałkowej uroczystości w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie za swoją działalność na rzecz chorych i potrzebujących otrzymało w sumie ponad sto osób i instytucji. Podziękowania wręczyło kilka instytucji: Hospicjum, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Człuchowie, Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Człuchowie, człuchowskie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, człuchowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Klub Astynenta „Krokus” w Człuchowie oraz Miejski Dom Kultury w Człuchowie. Nazwiska wyróżnionych w ramce obok.

Zdjęcia z gali w dziale "Nasze galerie".

 

Oni zasłużyli na podziękowania

Podziękowania Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Hospicjum i ZOL w Człuchowie: Magda Szewczak, Natalia Margolt, Daria Taizari, Wiesława Wasylak, Bożena Czechowska, Agnieszka Jaruga, Maria Harasiuk, ks. Edmund Koland, ks. Krzysztof Różański, ks. Dariusz Bartnicki.

Podziękowania Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie: Zdzisław Staszków, Walenty Romanowski, Waldemar Tarnowski, Henryk Krusiński.

Podziękowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie: Bożena Borzych, Bożena Czechowska, Jacek Dziedzic, Iwona Korba, Karolina Makówka, Hildegard Pach, Gabriela Rymon-Lipińska, Helena Słomińska, Beata Szczygielska, Krystyna Wojciechowaska, Roksana Zbieranowska, Adam Ziemiański, Danuta Wesołowska.

Podziękowania Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie: Izabella Odejewska, Paweł Nagórski, Bogdan Barański, Andrzej Suchański.

Podziękowania Polskiego Czerwonego Krzyża w Człuchowie: Karolina Kłoska, Halina Perwejnis, Jagoda Dołowicz, Pamela Ginda, Renata Kałduńska. 36

Podziękowania Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum oraz Hospicjum i ZOL w Człuchowie: Janina Kubica, Arkadiusz Kubalewski, Alicja Podlaszewska, Ryszard Wójcik, Anita Otto, Monika Olszak, KGW Brzeźno, KGW Nieżywięć, KGW Rychnowy, KGW Ględowo, Klub Emerytów „Jedynka”, Klub Emerytów „Róża”, Zespól Muzyczny „Kantylena”, Zespół Muzyczny „Forte” wraz z opiekunem Janiną Młodożeniec, Zespół „Debeściaki” wraz z opiekunką Beatą Kasperowicz, Zespół „Tęczowe dzieciaki” wraz z opiekunką Renatą Geras, Zespół Szkół Społecznych w Człuchowie, dzieci z Przedszkola Bajka, dzieci z Przedszkola Jacka i Agatki wraz z opiekunkami Danutą Kusz i Dorotą Rosik, dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z opiekunkami Anną Kasak, Anną Dębską, Małgorzatą Jańczak i Justyną Miszczak, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie wraz z opiekunkami Joanną Orlikowską i Marią Staniewską, dzieci z Gimnazjum Gminnego w Rychnowach wraz z opiekunką Joanną Orlikowską, Introligatornia Lisieccy Człuchów, SEZAM Furman Sp z o.o Człuchów, ks. Krystian Stalkowski, Magdalena Słoboda, Paulina Muszyńska, Kamila Racut, Roksana Wysmyk, Małgorzata Krasula, Joanna Borycka, Aleksandra Ginter, Angelika Boniecka, Agata Mazur, Klaudia Szymańska, Aleksandra Klimańska, Marta Mikiciuk, Dorota Korzeniewska, Kamila Mysłek, Martyna Gorgol, Edyta Michałowska, Daria Puchowicz, Justyna Zych, Karolina Szczepuła, Honorata Wysocka, Małgorzata Brzezińska, Magdalena Szczepuła, Kinga Krawczyk, Patrycja Knop, Dorota Mazur, Monika Zenka, Angelika Rzadkowska, Weronika Skiera, Aleksandra Zielińska, Jowita Lubińska, Agnieszka Stopa, Daria Puchowicz.

Podziękowania Klub Abstynenta „Krokus” w Człuchowie: Zbigniew Gąsiorowski, Małgorzata Lubińska, Danuta Browarska, Jolanta Kopitkowska, Ryszard Kręzlewski, Teresa Tybora, Krystyna Kosiorek.

Artykuł wyświetlono 4666 razy
Komentarze do artykułu
Small
Jan STRASZNY - 12 grudzień 2011, 09:57

Cieszy taki widok całej plejady ludzi z otwartymi sercami dla innych, chylę zapewne czoła przed taką postawą , dziś niewielu garnie się do oddania choćby małej części czasu dla innych dlatego bardzo ważne jest upublicznianie tych postaw aby inni wąchający się czy warto pomóc podjęli za ich przykładem ta wspaniała inicjatywę. Za to jeszcze raz im chwała.
No i jak zawsze jest mały minusik przy tego typu inicjatywach a bardziej chodzi o wyróżnianie zasłużonych , z doświadczenia wiem ze bardzo żadko zostaną docenieni właściwy ludzie, często ślizgają się ci mniej robiący a bardziej krzyczący i przesłaniają oni właściwa ocenę tych najbardziej zangarzowanych. Nie będę podwazał decyzjo już tu przedstawionych ale co niektóre wyróżnienia są tu na pokaz i w celu uzyskania jakiegoś poparcia w przyszłości przez wyróżniane tu osoby które w praktyce nie zrobiły nic ale z przyczyny swych znajomości czy zajmowanego stanowiska mogą wydać potrzebne polecenia swym podwładnym. Może i jest w tym sens tylko postawcie się w roli prawdziwego wolontariusza gdy czyta taki artykuł i nie widzi w nim tych najbardziej zapracowanych kolegów od czarnej roboty a jest na podium i wokół niego cała ferajna oficjeli i dostojników widzianych tylko od święta i to przy obfito zastawionym stole a do codziennej pracy ich nie ma.
Pomagajmy innym choćby dla swej wewnętrznej satysfakcji i nie liczmy na nagrody bo te niestety nie są przeznaczone dla maluczkich.

Dodaj komentarz
Sobol%20reklama