CZŁUCHÓW. Więcej niż przez trzy ostatnie lata

Wojciech Piepiorka, 14 grudzień 2017, 09:20
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Co trzecia złotówka z kasy miasta Człuchów zostanie wydana w przyszłym roku na inwestycje. Wszystkie pochłoną rekordową kwotę prawie 23 mln zł. Burmistrz Ryszard Szybajło pokusił się nawet o nazwanie przyszłorocznego planu finansowego miasta cudem gospodarczym.
CZŁUCHÓW. Więcej niż przez trzy ostatnie lata

Ryszard Szybajło dziękował radnym za jednogłośne przyjęcie budżetu na przyszły rok. Z lewej sekretarz miasta Maria Pazda, z prawej skarbnik Urszula Stupałkowska

Piątkowa sesja Rady Miejskiej w Człuchowie była pierwszą, jaką w roli przewodniczącego prowadził Jerzy Górny. I od razu trafiło mu się posiedzenie, podczas którego przyjmowany był budżet na 2018 rok. Burzliwie jednak nie było, bo radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Trudno się im jednak dziwić, bo szykują się zadania na kwotę blisko 23 mln zł. - Tworzymy budżet o charakterze cudu gospodarczego. Z jednej strony zapewniamy pieniądze na duże inwestycje, a z drugiej przygotowujemy plan finansowy miasta tak, żeby każdy kto przystąpi do realizacji następnego będzie mógł realizować swoje zamierzania – mówił Szybajło.

Skąd tak dużo pieniędzy w budżecie? Jakie inwestycje są w planie? Czytaj w najnowszym "Tygodniku Człuchowskim".

Artykuł wyświetlono 359 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Sobol%20reklama