CZŁUCHÓW. Zobacz jaki będzie scenariusz naszej debaty przedwyborczej!

Wojciech Piepiorka, 08 marzec 2012, 16:14
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Z pięciu części składać się będzie debata przedwyborcza kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Człuchowie, organizowana przez redakcję „Tygodnika Człuchowskiego”. Na nieco ponad dwa tygodnie przed tym wydarzeniem zdradzamy jego scenariusz.
CZŁUCHÓW. Zobacz jaki będzie scenariusz naszej debaty przedwyborczej!

Przypominamy, że starcie ośmiorga chętnych do zajęcia miejsca w radzie odbędzie się w piątek 23 marca o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie. Jak już pisaliśmy, udział w debacie potwierdzili wszyscy kandydaci: Bogusława Konczanin, Adam Kopczyński, Marcin Meller, Wojciech Mroziewicz, Irena Neckar, Wojciech Podgórski, Mirosław Szałata i Małgorzata Ziemba-Lacroix. W rolę prowadzącego wcieli się Maria Sowisło, redaktor naczelny „Tygodnika Człuchowskiego”.

W pierwszej części każdy z kandydatów otrzyma półtorej minuty na prezentację siebie i swoich zamierzeń. Czasu nie dajemy więcej, bo chcemy usłyszeć same konkrety, bez zbędnej paplaniny. Druga część to pytania przygotowane przez redakcję „Tygodnika Człuchowskiego”. Każdy z kandydatów wylosuje zestaw składający się z trzech pytań o różnej skali trudności. Będziemy chcieli sprawdzić jaką ogólną wiedzę o samorządzie mają ubiegający się o stanowisko radnego.

W części trzeciej kandydaci będą zadawali sobie pytania nawzajem. Żeby było sprawiedliwie, czyli żeby każdy zadał jedno pytanie i na jedno odpowiadał, uczestnicy debaty będą losowali nazwisko kontrkandydata, któremu pytanie będą stawiać. Na odpowiedź również będzie półtorej minuty, a na zadanie pytania 15 sekund.

Na podobnych zasadach odbędzie się część czwarta, z tą różnicą, że tym razem pytać będą widzowie. Każdy z kandydatów otrzyma po jednym pytaniu z publiczności, a pytających losowo wybiorą dziennikarze naszej gazety.

Ostatnia, piąta część to podsumowanie debaty. Każdy z kandydatów dostanie półtorej minuty na słowo końcowe.

Termin debaty - piątek 23 marca - także wybraliśmy nieprzypadkowo. Odbędzie się ona tydzień przed ogłoszeniem ciszy wyborczej, na sześć dni przed numerem „Tygodnika Człuchowskiego”, który ukaże się w czwartek 29 marca. W nim opublikujemy obszerną relację z tego wydarzenia.

Przypominamy, że obserwatorem debaty może być każdy! Już dziś zapraszamy na widownię wszystkich naszych czytelników, a w szczególności mieszkańców okręgu wyborczego, w którym odbędzie się głosowanie. Przebieg debaty będzie nagrywany przez profesjonalistę Andrzeja Remusa z Bińcza. Relację będzie można zobaczyć na naszej stronie www.czluchow.tygodnik.pl oraz www.RemixMedia.pl.

Artykuł wyświetlono 1840 razy
Komentarze do artykułu
Small
Jan STRASZNY - 12 marzec 2012, 17:50

Szum w gazecie większy od sumy myśli i programów tychże kandydatów, co wy ich chcecie maglować jak oni myślą tylko o jednym o porządnym miejskim stołeczku niemałej diecie, oraz o szansie na zaparkowanie auta w centrum bo sami taka uchwalę wydadzą a straż to przypilnuje
a poważnie to większość z nich piastowała już ta funkcje lub zasiada aktualnie na wysokim miejskim stołku i z tego co pokazują i pokazali to raczej na cuda i rewolucje nie można liczyć , posłuszne podnoszenie rączki tak aby przypodobać sie pani przewodniczącej czy burmistrzowi oto cel ich istnienia w radzie, no może z jednym wyjątkiem ale ta osoba jest skłócona z wszystkimi i tu będzie wszystko na nie co tez nieraz jest typowym bezsensem, takie istnienie w radzie tylko na przetrwanie jest pogrążaniem miasta w zapaści jaka powoli coraz bardziej wchodzimy, to ze malujemy płoty i układamy chodniki nie oznacza wcale rozwoju bo rozwój miasta to poprawa zwyczajnego bytu poszczególnego mieszkańca a tu niestety jest coraz gorzej, bezrobocie nietworzenie nowych miejsc pracy, totalny brak budownictwa mieszkalnego w mieście to równia pochyła do nędzy i ubóstwa które w mieście jest coraz większe a kto twierdzi że nie jest ślepcem. Obecna koncepcja działalności władzy miasta to zamydlenie problemów poprzez pomalowanie wszystkich ławek i upiększanie miasta z wielkim krzykiem w tym kierunku tak aby odwrócić właśnie uwagę od podstawowego problemu upadku miasta w biedzie i ustawicznego pogarszania sie warunków bytowych,zresztą robią to nie za swoje pieniądze ale brane z UNI ale cześć tzw własna trzeba brać z pożyczek które ktoś kiedyś będzie musiał spłacić, a kto spłaci jak nie mieszkańcy poprzez podatki i kompletne wstrzymanie wszelkich sensownych inwestycji na czas spłaty, tak że zamkiem ani parkiem nie najemy się , zresztą problemy sa już wielkie co widać po nerwowych ruchach władzy która chce zacząć sprzedawać wszystko co tylko może, a zaczyna od placówek kultury,potem pójdą przedszkola szkoły i lokalne budżetowe zakłady tak że miastu niewiele już zostanie na własność. ale wracając do tych kandydatów to właśnie co oni chcą zrobić aby tą tendencje zatrzymać i w ogóle czy widza w tym problem, przez rok czy dwa sami sie nachapią a potem pytam co dalej czy miasto zbankrutuje czy wtedy będą dumni z tego że byli radnymi którzy zawsze gdy ktoś chciał podnosili łapki i głosowali zgodnie z wytycznymi, czy wasze dzieci wnuki będą dumne z takich przodków którzy pogrzebali miasto.

Avatar_missing_small
Wojciech Małecki - 14 marzec 2012, 08:03

Scenariusz jak z serialu RANCZO :-) i rozgrywki we wsi Wilkowyje. Tygodnik chce zabłysnąć? Przecież to jest wybór radnego i to jednego,który sam nic nie zrobi w tym mieście:-) Takie debaty rozumiem na Burmistrza, Wójta....Człuchów Wilkowyje dobre:-)

Dodaj komentarz
Sobol%20reklama