PIŁKA NOŻNA. Będzie walkower zamiast derbów?

Wojciech Piepiorka, 29 październik 2015, 07:36
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poniedziałek Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wylosowała pary czwartej rundy Pucharu Polski, która odbędzie się 4 listopada. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te spotkania miały się odbyć dopiero w przyszłym roku. Efekt jest taki, że Prime Food Brda Przechlewo może nie przyjechać na spotkanie derbowe z MKS-em Debrzno.
PIŁKA NOŻNA. Będzie walkower zamiast derbów?

W sezonie 2013/2014 Prime Food Brda Przechlewo świętowała zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu, a w kampanii 2015/2016 może z nich odpaść, nie rozgrywając nawet jednego meczu

Większość spotkań trzeciej rundy pucharowych rozgrywek na szczeblu podokręgu odbyło się 23 września. Zaraz po ich zakończeniu – także na naszych łamach („Tygodnik Człuchowski” nr 39/231 z 1 października) – związkowi działacze wypowiadali się, że kolejne mecze odbędą się dopiero wiosną 2016 roku. Losowanie par także miało się odbyć na początku przyszłego roku. Dodatkowo nie miał w nim obowiązywać klucz geograficzny, co oznaczało, że każdy z piątoligowców i a-klasowiczów mógł trafić na dowolnego rywala, spośród jednego trzecioligowca (Gryfa Słupsk) i siedmiu czwartoligowców z naszego podokręgu. Tyle teorii. W praktyce okazało się, że zapowiedzi decydentów z lokalnych struktur PZPN-u nie można traktować poważnie.

Jak tłumaczą się związkowi działacze? Co na to przedstawiciele naszych klubów? Czy mecze dojdą do skutku? Czytaj w najnowszym "Tygodniku Człuchowskim" (nr 43/235).

Artykuł wyświetlono 1429 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Sobol%20reklama