PIŁKA NOŻNA. Czyżykowski chce być jak Lewandowski

Wojciech Piepiorka, 14 grudzień 2017, 09:12
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Ma zaledwie osiem lat, a już zdążył potwierdzić, że należy do najbardziej utalentowanych piłkarzy w swoim wieku w Polsce. Maksymilian Czyżykowski z Debrzna, bo o nim mowa, został ostatnio wybrany do reprezentacji Polish Soccer Skills, a także najlepszym piłkarzem z rocznika 2009 podczas letnich obozów tej organizacji. Dzięki temu oglądał we Francji mecz Paris Saint-Germain - Nice. Zawodnik miejscowej Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Debrzno, ma wszelkie predyspozycje ku temu, żeby w przyszłości było jeszcze o nim głośno.
PIŁKA NOŻNA. Czyżykowski chce być jak Lewandowski

Maksymilian Czyżykowski (czwarty z lewej w pierwszym rzędzie) z innymi reprezentantami PSS na stadionie PSG w Paryżu

PIŁKA NOŻNA. Czyżykowski chce być jak Lewandowski

Maks może liczyć na wsparcie rodziców Krzysztofa i Aleksandry

Maks mieszka w Debrznie, uczęszcza do trzeciej klasy miejscowej podstawówki i trenuje w akademii debrzeńskiego MKS-u, którego jest wychowankiem. Na pierwszy trening tata Krzysztof zaprowadził go cztery lata temu. Maksymilian regularnie w aż trzech drużynach – w swoim roczniku 2009, a także ze starszymi graczami, urodzonymi w 2008 i 2007 roku. Na co dzień trenuje pod okiem Łukasza Płóciennika i Dariusza Piekarskiego, a do tego dochodzą zajęcia indywidualne u Pawła Władyczaka i Sebastiana Stalki. Ośmiolatek swój nieprzeciętny talent szlifował też podczas obozu organizowanego przez Polish Soccer Skills. I tak zaczęła się jego największa, jak dotychczas, piłkarska przygoda.

Jak Maks dostał się do kadry? Dlaczego wyjechał do Paryża? Co mówią jego rodzice? Co wróży mu trener? Czytaj w najnowszym "Tygodniku Człuchowskim".

 

Artykuł wyświetlono 283 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Sobol%20reklama