RZECZENICA. Radny chce zamknięcia tematu boiska

Wojciech Piepiorka, 20 październik 2016, 09:03
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Jak można było się spodziewać, temat ewentualnej sprzedaży boiska sportowego Zespołu Szkół w Rzeczenicy wciąż jest gorąco komentowany w tej miejscowości. Dowodem może być burzliwa dyskusja, jaka wywiązała podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rzeczenica. I wygląda na to, że o tej sprawie jeszcze tygodniami będzie się rozmawiało, bo wciąż daleko jest do ostatecznej decyzji w sprawie losów działki pod planowaną budowę marketu.
RZECZENICA. Radny chce zamknięcia tematu boiska

Miesiąc po spotkaniu z mieszkańcami, które zorganizował Lech Ciurzyński (z prawej) wójt Tomasz Ginda (z lewej) skrytykował jego przebieg i nazwał je hucpą

Mogłoby się wydawać, że wymianę zdań podczas posiedzenia rady wywoła zapowiadana przez radnego Lecha Ciurzyńskiego interpelacja (pisaliśmy o tym przed tygodniem), ale uprzedził go wójt. Tomasz Ginda zaznaczył, żeby rajca nie traktował jego wypowiedzi jako personalnego ataku, tylko jako głos w dyskusji. - Mam trochę pretensji do ciebie o tę sytuację, a odnoszę wrażenie, że koleżanki i koledzy radni powinni mieć jeszcze większe – rozpoczął włodarz. Chodziło mu o spotkanie z mieszkańcami, jakie Ciurzyński zorganizował 19 września i zamieszanie, jakie się po nim wytworzyło.

Jakich argumentów używały obie strony sporu? Czego radny Ciurzyński domagał się w swojej interpelacji? Co w petycji do władz gminy napisali mieszkańcy? Czytaj w najnowszym "Tygodniku Człuchowskim" (42/286).

Artykuł wyświetlono 1157 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Sobol%20reklama