CZARNE
CZARNE. Podwyżka dla burmistrza. Zarobi ponad 11 tysięcy
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Piotr Zabrocki dostał prezent od niektórych radnych. Z początkiem 2018 roku jego wynagrodzenie wzrośnie o 1 660 zł brutto. Podwyżkę poparło dziewięcioro radnych, a pięciu było przeciwnych.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. O wyborach z jasnowidzem
W Czarnem w szranki stanie dwóch nowych kandydatów. Obecny burmistrz może być nawet nie na drugiej, a na trzeciej pozycji. Dwóch świeżych będzie walczyło o stanowisko. - mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Człuchowskim” jasnowidz Krzysztof Jackowski. Co przewiduje na 2018 rok?
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Mała szkoła, za to sukces wielki
Kto by pomyślał, że placówka, do której uczęszcza siedmioro uczniów, ma szansę na zwycięstwo w dużym, ogólnopolskim konkursie, w którym brało udział 866 szkół. Tymczasem społeczność podstawówki z Bińcza pokazała, że nawet tak mała szkoła może skutecznie walczyć o nagrodę. I zdobyła 30 tys. zł na remont łazienek!
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Groby na kolejowym terenie
Gmina Czarne ma przejąć od kolei 752-metrową działkę. Brzmi niepozornie. Całkiem inne światło rzuca na to fakt, że chodzi o ziemię, na której znajduje się kilkadziesiąt grobów.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Wielu nie potwierdza i nie zaprzecza
Piotr Zabrocki zamierza ubiegać się o reelekcję. I jest na razie jedyną osobą, która zapowiedziała start w przyszłorocznych wyborach na burmistrza Czarnego. Lista jego potencjalnych kontrkandydatów jest jednak długa i niektórzy z naszych rozmówców wciąż się wahają. Wystartują Adam Breska, Mariusz Birosz, a może ktoś jeszcze inny?
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Dziewczyny są w większości i to one trzymają władzę w radzie juniorów
Dwóch posiedzeń potrzebowali członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czarnem, żeby wybrać swoje władze. Ostatecznie rajdy-juniorzy zdecydowali, że pracami tego gremium będzie kierowała Wiktoria Gwizdała.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Miliony na plac Wolności. I nie tylko
Niektóre z założonych zmian będą rewolucyjne – zapowiada sekretarz gminy Ewa Matraszek. Mowa o rewitalizacji centrum Czarnego. To największa inwestycja, która szykuje się w gminie w tej kadencji. Wystarczy wspomnieć, że wszystkie wydatki szacowane są na blisko 7,7 mln zł.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dawna berlinka daleko na liście
Pięć wniosków zgłosiły nasze samorządy do przyszłorocznej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na dofinansowanie w załapał się tylko jeden – ten z gminy Czarne.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZARNE. Przydadzą się też dalej od Czarnego
Wojskowa Straż Pożarna w Czarnem wkrótce może zostać włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z pomocy strażaków z tej jednostki będą więc mogli korzystać nie tylko mieszkańcy gmin Czarne i Rzeczenica, ale i całego powiatu.
Wojciech Piepiorka
CZARNE. Nie ma dowodów, bo... kamera pilnowała bombki
Ewa Lewandowska z Czarnego została śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Kierowca pojazdu, który w nią uderzył, najprawdopodobniej uniknie jednak kary, bo nie można było dokładnie odtworzyć przebiegu wypadku. I to pomimo faktu, że nad przejściem dla pieszych wisi kamera miejskiego monitoringu. Nagranie z niej pozwoliłoby rozwiać wszystkie wątpliwości. Ta jednak pilnowała... bombki na placu Wolności. Taką decyzję podjął burmistrz Piotr Zabrocki. Teraz przeprasza.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Wychowankowie filii Domu Dziecka w Człuchowie, mieszczącej się w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
13 edycja Szeptyturii była awangardowa i wcale nie nudna. A...
Radni miejscy z Czarnego powinni kupić na własny koszt laptopy i...
Jerzy Jaśkiewicz sołtys Sierpowa został zwycięzcą plebiscytu na...
Problem z przystankami zgłaszają mieszkańcy dwóch wsi w gminie...