CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Bawili się i pomagali
Najpierw miał to być tylko Dzień Mamy i Dzień Taty. Później zrodził się pomysł, aby połączyć festyn także z Dniem Dziecka. Ostatecznie pierwszy parafialny festyn rodzinny przy Kościele pw. św. Tadeusza Judy w Człuchowie stał się charytatywną imprezą na rzecz hospicjum.
Monika Niemczyk
GM> CZŁUCHÓW. Brzeźno się zazieleniło
Bardzo pracowity ubiegły czwartek mieli mieszkańcy Brzeźna. Wokół stawu w centrum wsi i nieopodal świetlicy wiejskiej posadzili w sumie aż 180 drzew i krzewów.
Maria Sowisło
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Na niby, ale z prawdziwym ogniem (ZDJĘCIA)
Kilkudziesięciu strażaków musiało gasić w poniedziałek pozostałości po wyciętym lesie w okolicach Międzyborza. Paliło się tak bardzo, że wezwany został śmigłowiec gaśniczy. Na dodatek doszło jeszcze do wypadku drogowego. Uspokajamy: były to tylko ćwiczenia.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Kary surowsze, a pijani i tak kierują
Nowe przepisy, które weszły w życie 18 maja, sprawiają, że dużo łatwiej stracić teraz prawo jazdy. O ile w pierwszym tygodniu obowiązywania nowych zasad żaden kierowca nie został pozbawiony prawka za zbyt dużą prędkość, to surowsze kary nie odstraszyły jednak od kierowania pod wpływem alkoholu.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Komorowski wygrał w więzieniu
Tylko w jednym na 56 lokali wyborczych w powiecie człuchowskim Andrzej Duda wygrał z Bronisławem Komorowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich. W skali całego kraju zwyciężył jednak kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW - DEBRZNO. Kierownica odpadła? To nie problem! (FILM)
Furorę robi w internecie film, na którym widać jak amatorskiemu kierowcy rajdowemu z Człuchowa odpada... kierownica. Paweł Bill nawet bez niej sobie poradził: dojechał do mety, a potem tylko obserwował, jak nagranie zyskuje popularność w ogólnoświatowych mediach.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Widziałam na własne oczy jak raj stał się piekłem...
- Weszliśmy do namiotu. Po kilku minutach zgasło światło. Nagle ziemia zaczęła się trząść. Nie wiedzieliśmy co się dzieje. Słychać było tylko krzyki ludzi na zewnątrz. Wybiegliśmy stamtąd i zobaczyliśmy ruiny. Ktoś do nas podbiegł i powiedział, żebyśmy usiedli w bezpiecznym miejscu, bo zaraz na pewno będą wstrząsy wtórne – relacjonowała Magdalena Kreft. Absolwentka Zespołu Szkół Społecznych STO w Człuchowie była w Nepalu podczas trzęsienia ziemi. Kilka dni temu opowiadała o tym swoim młodszym kolegom.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Przygoda na całe życie
Wiatr w żaglach, słońce, woda i poczucie wolności – to niewątpliwe zalety żeglarstwa, którego warto uczyć się już od najmłodszych lat. Może to zrobić każdy, kto zapisze się na zajęcia w człuchowskim Yacht Klubie. Właśnie rozpoczął się nowy sezon żeglarski.
Piotr Sobolewski
GM. CZŁUCHÓW. Powrót do tradycji ludowej (FOTO)
Tak w wielkim skrócie scharakteryzować można tegoroczne Zielone Świątki zorganizowane w Barkowie. Podczas imprezy były konkursy kulinarny i na stroik oraz dla sołtysów. W przyszłym roku mieszkańcy gminy Człuchów bawić się będą w Chrząstowie.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Śmieciarzy będzie miała na oku
Straż Miejska w Człuchowie wypowiedziała wojnę tym, którzy na terenie miasta tworzą dzikie wysypiska śmieci i podrzucają odpady do osiedlowych kontenerów. Strażnikom w tej walce ma pomóc fotopułapka.
Monika Niemczyk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...