CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. W Bukowie można było poszaleć
W miniony weekend Bukowo było chyba najgłośniejszą, najweselszą i najbardziej kolorową wioską w całym powiecie człuchowskim. Mieszkańcy wsi ugościli swoich sąsiadów z gminy Człuchów na dożynkach.
Piotr Sobolewski
POWIAT. Pogotowie prawie ratukowe
Życzeniom wytrwania na rynku nie było końca podczas podsumowania projektu pn. „Osiągniemy sukces”. Dzięki unijnym dotacjom powstało w naszym powiecie kolejnych 21 jeden firm.
Maria Sowisło
POWIAT. Dylematy działkowców
Niektórzy działkowcy najważniejszą od lat decyzję mają już za sobą, a inni dopiero ją podejmą. Mowa o pozostaniu w ogólnopolskim stowarzyszeniu Polski Związek Działkowców. Alternatywą może być utworzenie lokalnej organizacji. Zdania są jednak podzielone.
Maria Sowisło
WIERZCHOWO-DWORZEC. Czekają już tylko na zimę i śnieg. Jeśli na sanki, to tylko na górkę
Tegoroczna zima będzie okazją do wypróbowania górki saneczkowej, która została właśnie usypana w Wierzchowie-Dworcu. Atrakcja ma obecnie około pięciu metrów wysokości, ale w przyszłości ma znacznie urosnąć.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Ryba brała jak na zawołanie
Dorodne szczupaki i okonie były celem wszystkich, którzy stanęli do walki z wędką w dłoni w czasie niedzielnych zawodów rozegranych na Jeziorze Rychnowskim. Wyniki jakie osiągnęli wędkarze były imponujące.
Piotr Sobolewski
POLNICA. Takie czasy - płaszcza i szpady
Dudniący w uszach tętent kopyt, wystrzałów armatnich i świst szabli, a przed oczami wyobraźni bitewne pole – wszystko to czekało na uczestników Narodowego Czytania w Polnicy. Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję wsłuchać się w literaturę „ku pokrzepieniu serc” i wygrać nagrody za piękne czytanie.
Piotr Sobolewski
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Kto ma chrapke na posadkę?
Pełnomocnicy poszczególnych komitetów wyborczych nie chcą oficjalnie mówić o swoich kandydatach na wójtów i burmistrzów. Udało nam się jednak wyegzekwować od nich kilka deklaracji. Jest paru pewniaków, ale też kilku takich, co albo jeszcze nie do końca wiedzą, albo po prostu trzymają to w tajemnicy. A takie prawo mają do 17 października, bo wówczas mija termin zgłaszania nazwisk kandydatów na najważniejsze posady w urzędach.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Drogowe przepychanki
Czy pracownicy, którzy remontowali drogi i parkingi na osiedlu Witosa w Człuchowie, zapomnieli o około 40-metrowym odcinku przy budynku dawnej telekomunikacji? Tak przynajmniej mogłoby się wydawać, bo droga jest pełna dziur, podczas gdy trakty w sąsiedztwie zostały pięknie wyremontowane. Okazuje się jednak, że to nie kwestia niepamięci, tylko droga należy do firmy telekomunikacyjnej i nie można było jej tknąć.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Mury technikum nie są z gumy
Kiedy rozlega się dzwonek uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie pędem wybiegają na zewnątrz. Na szczęście jest ciepło i nie muszą ubierać kurtek. Zabrałoby im to parę sekund cennego czasu, który od pierwszego września jest tutaj wyjątkowo ważny. Od początku roku szkolnego wszystkie przerwy w technikum są pięciominutowe. - Dostosowali przerwy do harmonogramu zajęć uczniów liceum sportowego i teraz nawet nie zdążymy dobrze zaczerpnąć świeżego powietrza – mówi jedna z uczennic szkoły zawodowej. - Prędzej było 10-minutowe, ale teraz wszystko jest robione pod nich.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Kadencja z zamkiem w tle
Trudno jednym słowem określić, jaka była mijająca właśnie kadencja Rady Miejskiej w Człuchowie. Z jednej strony wydawało mi się, że mamy do czynienie z indywidualnościami, bo zasiadali w niej ludzie z różnych środowisk, i z różnymi zainteresowaniami. Z drugiej strony podczas głosowań, zazwyczaj panowała jednomyślność.
Monika Niemczyk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Aspirant Piotr Zawada oraz Młodzieżowa Rada Miasta w Człuchowie to...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...