CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. Potrzebny jest dawca szpiku
Ostra białaczka szpikowa – taką diagnozę w lutym br. usłyszała Dorota Janiszewska z Chrząstowa. I było to kilka miesięcy po tym, gdy poradziła sobie z chłoniakiem. Uratować może ją przeszczep szpiku kostnego. Każdy z nas może zostać dawcą, a okazja do zarejestrowania się w bazie dawców nadarzy się już w najbliższy weekend.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Ciemne chmury nad Radpolem?
Zarząd spółki nie ukrywa, że ubiegły rok nie był najlepszy. Pracownicy zakładu w Człuchowie martwią się o pracę. – Oczywiście, że są obawy o przyszłość firmy – mówi Marek Adamski, przedstawiciel jednego ze związków zawodowych. Pełniąca obowiązki prezesa Anna Kułach uspokaja: nie są planowane zwolnienia. – Chcemy się odbić. Jeśli nawet wisiały nad nami czarne chmury, to teraz je rozdmuchujemy – tłumaczy.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. W kolejce po gazetę
Drukowanej prasie grozi rychła śmierć? – Bzdura! Tak mówią ci, którzy nie czytają! – mówi stanowczo kierowniczka czytelni Teresa Lewińska. – Mamy stałych klientów, którzy kupują gazety – podkreśla Karolina Hoppe, która prowadzi kiosk w Człuchowie. Dziś Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy. Zapytaliśmy naszych czytelników, czy chętnie sięgają po czasopisma i czego w pierwszej kolejności szukają w lokalnych tytułach?
tekst i fot. Ramona Wieczorek
PIŁKA NOŻNA. Teraz pojadą na podbój stolicy
Piłkarki UKS-u Lider Rychnowy i zawodnicy Junior Football Academy Przechlewo dali prawdziwy popis swoich umiejętności podczas Finału Wojewódzkiego XVII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dziewczęta z gminy Człuchów nie miały sobie równych w dwóch kategoriach wiekowych, a chłopcy z Przechlewa zmieścili się na podium, przegrywając walkę o złoto o włos.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Przy wspólnym stole z żurkiem i jajkiem
Gospodynie z Bukowa oraz Wierzchowa Dworca i Wsi przez cały weekend mieszały, doprawiały, piekły i gotowały. Wszystko po to, żeby w poniedziałek poczęstować pacjentów hospicjum i ZOL-u śniadaniem wielkanocnym. Dania smakowały gościom. – Wszystko było bardzo smaczne – mówi Weronika Chodyna, która przed laty pracowała w szkolnej stołówce.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. To była pułapka na ludzi?
Mieszkanka Człuchowa zauważyła na płocie wystające ostre gwoździe. – Czy to pułapka na koty albo wiewiórki? I czy to w ogóle jest zgodne z prawem? – zastanawia się nasza czytelniczka. Ogrodzenie należy do miasta. Autorem instalacji jest jednak prawdopodobnie jeden z mieszkańców pobliskiego bloku, którego denerwuje, że niektóre dzieciaki skracają sobie drogę do sklepu i skaczą przez płot.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. Wezwali biegłych
Anastazja Binke szła do Sądu Rejonowego w Człuchowie z nadzieją na to, że zakończy się proces Stanisława S,. oskarżonego o brutalne pobicie jej córki. Wyrok w sprawie z 2011 roku wciąż jeszcze nie zapadł. Przesłuchani muszą zostać biegli.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Krzywda nie jest przeliczalna na pieniądze
Wojciech N. doprowadził do śmierci rodziców Dariusza Ciereszki ze Szczecina. Ten drugi na korytarzu człuchowskiego sądu podał jednak rękę sprawcy tragicznego wypadku pod Rychnowami. Zgodził się też na to, żeby oskarżony nie trafił za kratki. - Tylko postawie pokrzywdzonego może pan zawdzięczać, że nie będzie pan odbywał kary bezwzględnego pozbawienia wolności – powiedział na zakończenie procesu do Wojciecha N. sędzia Czesław Szymanówka.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Sześćdziesiąt mieszkań przy bagnach
Co powstanie w miejscu, gdzie jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęła się rozbiórka starego browaru w Człuchowie? - to pytanie zadawali sobie wszyscy mieszkańcy, którzy obserwowali postęp prac przy alei Wojska Polskiego w Człuchowie. Inwestor w końcu odkrył karty – buduje tam dwa bloki, w których znajdzie się 60 mieszkań.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Zrobić porządek z pseudoboiskiem
Młodzi mieszkańcy Sieroczyna uwielbiają grać w piłkę nożną. Tyle tylko, że stan boiska w ich miejscowości jest daleki od ideału. Trzech nastolatków postanowiło więc wziąć sprawy w swoje ręce. Chłopcy napisali petycję do wójta i zebrali pod nią podpisy poparcia w całej wsi.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...