CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. Kasa jest i będzie jej jeszcze więcej
Dokładnie 6 840 złotych trafiło do rodziców Piotrusia Starzyka z Rychnów, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pieniądze zbierali mieszkańcy Kołdowa oraz gminni urzędnicy.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Sporo zrobili, ale wciąż za mało
Mieszkańcy Ględowa od kilku lat samodzielnie remontują kościół w swojej miejscowości. W tym roku chcą dokończyć prace przy elewacji oraz na placu otaczającym świątynię.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Nie można się poddawać
Jak zaznacza autorka, niektóre z marzeń udaje się zrealizować, a inne nie. Kiedy po latach wspominamy przeszłość, w oku może zakręcić się łza. I właśnie dlatego jej debiutancka książka nosi tytuł „Łza przeszłości”. Rękopis liczy ok. 200 stron.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Odciągnąć uwagę dzieci od choroby
Pluszaki, zabawki, przybory do malowania i rysowania, podgrzewacze do mleka, czajniki bezprzewodowe, odtwarzacze DVD i VHS oraz płyty i kasety z bajkami - to tylko część z darów, jakie trafiły we wtorek na Oddział Dziecięcy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Człuchowie. Funkcjonariusze służby więziennej w akcję zaangażowali m.in. leśników i samorządowców.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Tragiczne wyprzedzanie
Dwie osoby nie żyją, a trzy kolejne walczą o życie po sobotnim wypadku na tzw. berlince. Samochód osobowy uderzył tam w drzewo. Śledztwo ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Do 6 marca zapisy na konkurs instrumentalistów!
Twoją pasją jest gra na instrumencie muzycznym? Jeżeli tak, to zgłoś się do XIII Człuchowskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów. Termin mija 6 marca.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Muzyczny debiut jasnowidza
Krzysztof Jackowski będzie bohaterem projektu muzycznego „Jutro”. Autorem jest z kolei mieszkaniec Tarnowa Michał Książek, który w ten sposób chce otworzyć niektórym oczy.
Maria Sowisło
GMINA CZŁUCHÓW. Szara eminencja gminnego sportu?
Sekretarz gminy Człuchów Arkadiusz Kubalewski przewodniczył komisji konkursowej, która przyznała wszystkie gminne pieniądze na kluby piłkarskie UKS-owi Lider Rychnowy. Kontrowersje budzi nie tylko fakt, że w tym klubie jest zatrudniony szwagier żony sekretarza Łukasz Pietraszak. W dodatku bez złotówki został Koral Dębnica, który bez gminnej kasy prawdopodobnie przestanie istnieć.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Jedna piosenka, jeden cel (ZDJĘCIA)
„Widzę świat, gdzie wszystkie żyjemy bezpieczne, gdzie nie ma opresji, nie ma gwałtu, kazirodztwa ani przemocy, gdzie kobieta nie jest przedmiotem” – w tych słowach piosenki Teny Clark „Brake the Chain” (tłum: Przerwijmy łańcuch) mieści się wszystko, o co walczą uczestniczki akcji „Nazywam się Miliard”. Już trzeci raz z rzędu do protestu przyłączyli się także mieszkańcy Człuchowa.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Liczą na ponowny wybór
Wybory sołeckie w gminie zaplanowane są na przełom marca i kwietnia. Sprawdziliśmy, kto z obecnych sołtysów ma zamiar ubiegać się o reelekcję, a kto chciałby zakończyć służbę na tym stanowisku.
Piotr Sobolewski
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...