CZŁUCHÓW
NIEŻYWIĘĆ. Drzewo powinno zostać ścięte
Tak uważają mieszkańcy Nieżywięcia, którzy z niepokojem przyglądają się roślinie przy wejściu na cmentarz. Wewnątrz jest spróchniałe. Mieszkańcy obawiają się, że w każdej chwili może się złamać i spowodować zniszczenia nagrobków.
Piotr Sobolewski
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Pokazywać nie tylko zamek (ZDJĘCIA)
Wszystkie zdjęcia są piękne, tak jak piękny jest nasz powiat – tymi słowami dyrektor Czarneńskiego Centrum Kultury Marzena Kaczmarska podsumowała 150 fotografii, jakie wpłynęły na konkurs „Powiat człuchowski, panorama turystyczna: ziemia, przeszłość, ludzie”. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy jego laureatów. Jurorami byli dwaj utytułowani fotoreporterzy: Argymir Iwicki z Debrzna i Daniel Frymark z Chojnic. Decydowali nie tylko o tym, kto będzie mógł poszczycić się mianem laureata konkursu, ale również o tym, do czyjej kieszeni trafią nagrody finansowe.
Wojciech Piepiorka
BIEGI PRZEŁAJOWE. Po górach w Człuchowie (ZDJĘCIA)
Nie trzeba wyjeżdżać na południe Polski, żeby pobiegać pon górach – o tym przekonali się uczestnicy I Człuchowskiego Biegu Górskiego. Zresztą nie tylko trasa była rodem z gór, ale także sobotnia pogoda.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Sportowe maluchy ślubowały
Będą pilnie się uczyć i przestrzegać zasad dobrego wychowania. Tak w wielkim skrócie można napisać o ślubowaniu uczniów trzech klas pierwszych w Sportowej Szkole Podstawowej w Człuchowie.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Cień na człuchowskiej podkowie
Spółka Nalepa Capital Trust z Poznania, która jest właścicielem Galerii Człuchów, nie zapłaciła wykonawcom prac - tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele dwóch firm. - Z należnych mi ponad 367 tys. zł do dzisiaj nie dostałem ani grosza - mówi Grzegorz Kapturski, właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Sanitarnych Pris z Kruszyna Krajeńskiego, które było podwykonawcą.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Lokalna scena polityczna
Listy kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów są już zamknięte. Decyzję na kogo oddać głos musimy podjąć do 16 listopada. To data wyborów samorządowych, które do demokratycznych raczej należeć nie będą. W niektórych bowiem gminach wyborcy nie będą mieli nawet szansy nad wyborem się zastanowić, bo kandydat na radnego w ich okręgu jest jeden. Ciekawostek jest więcej.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. To się będzie nosić tej zimy
W futrzanych czapkach zakrywających połowę twarzy i ciepłych kozakach, które mogłyby się wydawać wygodniejsze od domowych papci, nie powinniśmy bać się zimy. A zgodnie z najnowszymi trendami zaprezentowanymi podczas pokazu mody w podczłuchowskim Canpolu, to konieczne elementy naszej garderoby w tym roku.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Bakteria miodkowi nie zaszkodzi
Uwaga! Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony chorobą – żółto-czerwone tablice z takim napisem pojawiły się lub będą pojawiały w powiecie człuchowskim.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Podczas konkurencji ziemniaki nawet latały w powietrzu
Wspólna biesiada i liczne konkurencje, w których brali udział przedstawiciele sołectw z gminy Człuchów - tak wyglądało Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane w tym roku w Kołdowie.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Rozśpiewają się na trzy głosy
- Lubię sobie pośpiewać, zwłaszcza w domu, dlatego chętnie zgłosiłem się do chóru. Jestem spokojny, ale zobaczymy jak będzie – mówił Jakub Janiszewski, jeden z dwóch chłopców, którzy zgłosili się na przesłuchania do gminnego chóru. Młodym chórzystom miniona sobota upłynęła na szlifowaniu wokalnego talentu.
Piotr Sobolewski
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Aspirant Piotr Zawada oraz Młodzieżowa Rada Miasta w Człuchowie to...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...