CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Cień na człuchowskiej podkowie
Spółka Nalepa Capital Trust z Poznania, która jest właścicielem Galerii Człuchów, nie zapłaciła wykonawcom prac - tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele dwóch firm. - Z należnych mi ponad 367 tys. zł do dzisiaj nie dostałem ani grosza - mówi Grzegorz Kapturski, właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Sanitarnych Pris z Kruszyna Krajeńskiego, które było podwykonawcą.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Lokalna scena polityczna
Listy kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów są już zamknięte. Decyzję na kogo oddać głos musimy podjąć do 16 listopada. To data wyborów samorządowych, które do demokratycznych raczej należeć nie będą. W niektórych bowiem gminach wyborcy nie będą mieli nawet szansy nad wyborem się zastanowić, bo kandydat na radnego w ich okręgu jest jeden. Ciekawostek jest więcej.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. To się będzie nosić tej zimy
W futrzanych czapkach zakrywających połowę twarzy i ciepłych kozakach, które mogłyby się wydawać wygodniejsze od domowych papci, nie powinniśmy bać się zimy. A zgodnie z najnowszymi trendami zaprezentowanymi podczas pokazu mody w podczłuchowskim Canpolu, to konieczne elementy naszej garderoby w tym roku.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Bakteria miodkowi nie zaszkodzi
Uwaga! Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony chorobą – żółto-czerwone tablice z takim napisem pojawiły się lub będą pojawiały w powiecie człuchowskim.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Podczas konkurencji ziemniaki nawet latały w powietrzu
Wspólna biesiada i liczne konkurencje, w których brali udział przedstawiciele sołectw z gminy Człuchów - tak wyglądało Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane w tym roku w Kołdowie.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Rozśpiewają się na trzy głosy
- Lubię sobie pośpiewać, zwłaszcza w domu, dlatego chętnie zgłosiłem się do chóru. Jestem spokojny, ale zobaczymy jak będzie – mówił Jakub Janiszewski, jeden z dwóch chłopców, którzy zgłosili się na przesłuchania do gminnego chóru. Młodym chórzystom miniona sobota upłynęła na szlifowaniu wokalnego talentu.
Piotr Sobolewski
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Przyjdź na debaty przedwyborcze!
Redakcja "Tygodnika Człuchowskiego" organizuje debaty kandydatów na burmistrzów Czarnego, Człuchowa i Debrzna.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Inauguracja w dwóch językach (FOTO)
Uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących w Człuchowie byli gospodarzami tegorocznej inauguracji roku szkolnego w placówkach działających pod egidą człuchowskiego starostwa. To historyczne wydarzenie, bo po raz pierwszy na sztandar szkoły przysięgali ci, którzy naukę rozpoczęli w Gimnazjum nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Przekazali atmosferę wojny
Zaczęło się od wybuchów pocisków i nieprzerwanych serii z karabinów maszynowych. Potem nastała cisza, a po niej lektor czytał fragmenty listów Józefa Iwickiego do matki, uczestnika I wojny światowej pochodzącego z Człuchowa. Tak w siedzibie Muzeum Regionalnego w Człuchowie otwarta została wystawa zatytułowana „Była taka wojna...”.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Bezwzględny wyrok za zabicie Cezara
Mężczyźni oskarżeni o brutalne utopienie psa trafią za kratki. Obaj zostali skazani na dwa miesiące bezwzględnego więzienia. Człuchowscy animalsi ten wyrok nazywają precedensem.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Aspirant Piotr Zawada oraz Młodzieżowa Rada Miasta w Człuchowie to...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...