CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Michał połowę życia spędził z gitarą (ZDJĘCIA)
Samuel Pietraszak z Polnicy jest wszechstronnie uzdolniony. Z powodzeniem gra w piłkę, ale i świetnie radzi sobie za keyboardem. Dowód? Jako jedyny muzyk z naszego powiatu został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego podczas XV edycji Człuchowskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Postrach osiedla w psychiatryku
Mieszkańcy osiedla Sikorskiego w Człuchowie w ostatnich dniach nie musieli drżeć o swoje bezpieczeństwo. Damian M., który siał strach na blokowisku, został bowiem zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Człuchowie prowadzi śledztwo w sprawie kilka przestępstw, jakich miał się dopuścić. Usłyszał już zarzuty, a następne czekają w kolejce.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. O gaz muszą zabiegać chętni
– Potrzebny jest jakiś oddolny ruch mieszkańców. Przecież gaz to paliwo ekologiczne i stosunkowo niedrogie – tłumaczy Andrzej Blank z Człuchowa. Sam starał się o przyłącze, jednak okazało się, że usługą musieliby być zainteresowani również jego sąsiedzi.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
GMINA CZŁUCHÓW. Wojewoda: nie mieli prawa wyprosić dziennikarza
Urzędnicy wojewody pomorskiego przyznali nam rację. Członkowie Komisji Rewizyjnej przy Radzie Gminy Człuchów nie mogli utajnić obrad przed naszym dziennikarzem.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Listy są późno w skrzynce, bo listonosz na chorobowym
Nasza Czytelniczka skarży się, że korespondencja dociera do niej z dużym opóźnieniem. – Mieszkam na osiedlu Witosa. Listy dostaję nawet dwa tygodnie po dacie nadania – mówi człuchowianka. Przedstawiciel poczty przyznaje, że kilku listonoszy ostatnio było na zwolnieniu lekarskim.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. Musiał go widzieć
Wyrok, jaki w swoim drugim procesie usłyszał Aleksander Łuciuk z Człuchowa (zgodził się na publikację nazwiska i wizerunku) jest łagodniejszy niż za pierwszym razem. Marne to jednak pocieszenie dla mieszkańca Człuchowa, bo nie zgadza się z tym, że to on został uznany winnym spowodowania śmiertelnego wypadku w Kiełpinku. Będzie się odwoływał.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Uczniów znad jeziora twórczość zwariowana (GALERIA)
Pamela Stroszain ładnie śpiewa, Kacper „Osa” Ossowski potrafi się wygłupiać, a Karolina Stoppa i Ula Jasik świetnie się ruszają. Wszyscy odważni uczniowie Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących mogli wziąć udział w szkolnym przeglądzie talentów. – Doceniamy wasze pasje – podkreślała polonistka Krystyna Łuczycka.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
GMINA CZŁUCHÓW. Wpław do ogródka. Woda po kolana
Mieszkańcy Jęcznik Małych z niepokojem patrzą na deszcz za oknem. Wiedzą, że po każdych większych opadach czy roztopach ich ogrody będą stały w wodzie. – Nie korzystam z garażu, bo po prostu nie można się do niego dostać – podkreśla Wioletta Worona. Sołtys Alina Stolpa-Ferlin poprosiła urzędników o interwencję. – To już nie są kałuże, tylko jezioro. Zastanawiamy się, jak je nazwać – mówi. Czy jest szansa, że gmina pomoże miejscowym uporać się z kłopotem?
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. Po 10 latach odwołał wiceburmistrza
Maciej Pestka nie jest już zastępcą Ryszarda Szybajły. Wiceburmistrz Człuchowa złożył rezygnację ze stanowiska. Przyczyny takiej decyzji są jednak owiane tajemnicą. Telefon samego zainteresowanego milczy, a burmistrz nie chce się wypowiadać w tej sprawie.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Adwokat: co jeszcze można było zrobić?
Kary półtorarocznego więzienia w zawieszeniu na cztery lata chciał dla Aleksandra Łuciuka z Człuchowa (zgodził się na publikowanie wizerunku i nazwiska) prokurator. Obrońca mężczyzny oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Kiełpinku uważa z kolei, że jego klient powinien zostać uniewinniony.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...