CZŁUCHÓW
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Przyjdź na debaty przedwyborcze!
Redakcja "Tygodnika Człuchowskiego" organizuje debaty kandydatów na burmistrzów Czarnego, Człuchowa i Debrzna.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Inauguracja w dwóch językach (FOTO)
Uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących w Człuchowie byli gospodarzami tegorocznej inauguracji roku szkolnego w placówkach działających pod egidą człuchowskiego starostwa. To historyczne wydarzenie, bo po raz pierwszy na sztandar szkoły przysięgali ci, którzy naukę rozpoczęli w Gimnazjum nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Przekazali atmosferę wojny
Zaczęło się od wybuchów pocisków i nieprzerwanych serii z karabinów maszynowych. Potem nastała cisza, a po niej lektor czytał fragmenty listów Józefa Iwickiego do matki, uczestnika I wojny światowej pochodzącego z Człuchowa. Tak w siedzibie Muzeum Regionalnego w Człuchowie otwarta została wystawa zatytułowana „Była taka wojna...”.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Bezwzględny wyrok za zabicie Cezara
Mężczyźni oskarżeni o brutalne utopienie psa trafią za kratki. Obaj zostali skazani na dwa miesiące bezwzględnego więzienia. Człuchowscy animalsi ten wyrok nazywają precedensem.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Oni kandydują do Rady Miejskiej
O 15 miejsc w Radzie Miejskiej w Człuchowie starać się będzie 48 kandydatów. Kandydować w tegorocznych wyborach nie będą obecni radni Karol Dziemiańczyk i Sylwester Piłat.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Włodarzom uzbierały się ładne sumki
Połowa włodarzy z naszego powiatu nie wykorzystuje na bieżąco urlopu wypoczynkowego. Jeśli któryś z nich nie kandyduje lub nie zostanie wybrany na następną kadencję, z pieniędzy podatników zostanie mu wypłacony ekwiwalent. To kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Oni chcą do Rady Powiatu Człuchowskiego
Członek Zarządu Powiatu Człuchowskiego Krzysztof Mróz jest jedynym obecnym radnym powiatowym, który nie stara się o reelekcję.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Dary lasu wróciły do lasu
Marchew, ziemniaki, jabłka, żołędzie, kasztany, a nawet słonecznik przywiozły do Leśnictwa Lipie dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki w Człuchowie. Zimą zwierzęta będą mieć niezłą wyżerkę.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Za co dodatkowo mają płacić?
Niektórzy rodzice dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Motylek” w Człuchowie nie mogą się pogodzić z nową opłatą w tej placówce tzw. wakacyjną. W lipcu i sierpniu trzeba będzie płacić po 150 zł miesięcznie nawet wtedy, kiedy dziecko jest w tym czasie w domu. Czy jest to zgodne z prawem?
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Mieszkańcy zdecydują, na co wydać miejską kasę
Za tydzień, 16 października rozpocznie się głosowanie na przedsięwzięcie, które ma być zrealizowane w ramach Człuchowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Jest 12 propozycji.
Monika Niemczyk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Aspirant Piotr Zawada oraz Młodzieżowa Rada Miasta w Człuchowie to...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...