CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. Przecież dobro zawsze wraca
Już po raz trzeci wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie-Dworcu przygotowali i przekazali świąteczne paczki. Dzięki temu pomogli sześciu rodzinom z terenu sołectwa.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. O miłości na czterech nogach
Jak właściwie zajmować się psem i co zrobić gdy ktoś krzywdzi zwierzęta – to tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiedzi szukali uczestnicy spotkania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Człuchowie.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Mówią głosem zwierząt
Po pięciu latach od powstania w Człuchowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przyjaciele czworonogów podsumowali swoją działalność. Okazją do świętowania były także 150 urodziny organizacji, która założona została w Polsce w 1864 roku. Nie mogło więc zabraknąć odznaczeń i podziękowań.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Fun-tastycznie bawili się angielskim
Kolorowe przebrania, salwy śmiechu oraz piosenki i rymowanki - tak w telegraficznym skrócie wyglądała pierwsza edycja show pt. „English is fun”. Wystąpiło w nim 17 grup, które popisywały się znajomością języka angielskiego.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Upominali się o prawa człowieka
Ponad 100 listów w obronie prześladowanych i krzywdzonych ludzi napisali uczniowie z Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących w Człuchowie. W ten sposób dołożyli swoją cegiełkę do 15 edycji Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International Polska.
Piotr Sobolewski
POWIAT. Małżeństwo z krwi... (FOTO+VIDEO)
Tegoroczne obchody Dni Honorowych Dawców Krwi były wyjątkowe. Wszystko dlatego, że w tym roku dwoje krwiodawców ślubowało sobie miłość. Małgorzata Kolter i Krzysztof Kolberg od lat oddają krew.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Bronili domu przed ogniem
Prawie sześć godzin trwało gaszenie pożaru budynku gospodarczego w Polnicy. Udało się uratować stojący tuż obok dom jednorodzinny. W akcję zaangażowani byli strażacy zawodowi oraz z dwóch jednostek OSP.
Maria Sowisło
GMINA CZŁUCHÓW. Serce bolało, gdy ule płonęły (ZDJĘCIA)
Przez 61 lat Jan Nagórski z Człuchowa prowadził pasiekę. Jego 82 ule wraz z owadami poszły z dymem. Musiały zostać spalone, bo zachorowały na zgnilca amerykańskiego pszczół.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Serca w rozmiarze XXL (ZDJĘCIA)
Dziękuję – to słowo jest często jedynym, co w zamian za swoją bezinteresowną pracę otrzymują wolontariusze. W dniu ich święta usłyszeli je wielokrotnie.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Diety radnych i pensje starostów bez zmian
Na drugiej sesji Rady Powiatu Człuchowskiego radni uchwalili wysokość swoich diet oraz pensji starosty i wicestarosty. Wybrali także nowe składy siedmiu komisji stałych.
Piotr Sobolewski
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...