CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Więcej niż przez trzy ostatnie lata
Co trzecia złotówka z kasy miasta Człuchów zostanie wydana w przyszłym roku na inwestycje. Wszystkie pochłoną rekordową kwotę prawie 23 mln zł. Burmistrz Ryszard Szybajło pokusił się nawet o nazwanie przyszłorocznego planu finansowego miasta cudem gospodarczym.
Wojciech Piepiorka
MOTOCROSS. Zakrzewski: Tadek mówił, że trzeba iść na całość
Człuchów musi nadal być miastem klubowego mistrza Polski - mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Człuchowskim” Zbigniew Zakrzewski, który został nowym prezesem Człuchowskiego Auto-Moto Klubu Poltarex, zastępując na tym stanowisku zmarłego niedawno Tadeusza Szwemina.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. O Tadeuszu Szweminie: Kochał motocross
Gdy tydzień temu dowiedziałem się o śmierci Tadeusza Szwemina, miałem 15 minut na napisanie tekstu, żeby móc go umieścić jeszcze w poprzednim wydaniu „Tygodnika Człuchowskiego”. W tak krótkim czasie i w tak niewielu zdaniach trudno było zawrzeć wszystko, co chciałbym o nim napisać, gdyż był jedną z najbardziej inspirujących postaci, jakie spotkałem w swoim życiu.
Wojciech Piepiorka
KONKURS. Pojadą na wycieczkę dzięki pracy z Marcysią
Uczniowie klasy 4a ze Szkoły Podstawowej Sportowej w Człuchowie utrzymali prowadzenie i wygrali konkurs „Uczeń nie śmieci i przykładem świeci”. Dzięki temu to oni w styczniu pojadą na wycieczkę do Zajazdu Fojutowo. Z kolei ich młodsi, szkoleni koledzy z klasy 3b (za trzecie miejsce) oraz uczniowie klasa 4b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie (za drugie) załapią się na nagrody ufundowane przez naszego partnera – Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór sp. z o.o.
Wojciech Piepiorka
MOTOCROSS. Zmarł Tadeusz Szwemin, prezes AMK Człuchów
W środę 29 listopada rano zmarł Tadeusz Szwemin (na zdjęciu), prezes Człuchowskiego Auto-Moto Klubu Poltarex, wieloletni radny miasta Człuchowa. Miał 64 lata.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Barierka ma zostać przestawiona
Człuchowscy policjanci wystosowali do zarządcy drogi krajowej nr 22 kilka propozycji zmian organizacji ruchu. Nie wszystkie zostaną wcielone w życie, ale jedna szczególnie przypadła do gustu drogowcom. I powinna ucieszyć też szczególnie rowerzystów i pieszych.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dawna berlinka daleko na liście
Pięć wniosków zgłosiły nasze samorządy do przyszłorocznej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na dofinansowanie w załapał się tylko jeden – ten z gminy Czarne.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Żona zginęła w wypadku. Mąż stanie przed sądem
Człuchowska Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku drogowego na tzw. berlince. Oskarżony o jego spowodowanie został małżonek kobiety, która zginęła. Przyznał się do winy.
Wojciech Piepiorka
KULTURYSTYKA. Debiut "Marcela" na medal
Marcin „Marcel” Przyszlak dołożył kolejny sukces do swojej bogatej kolekcji. Kulturysta z Człuchowa stanął na podium podczas prestiżowych zawodów w czeskiej Opavie. I to pomimo faktu, ze zmienił odmianę kulturystyki z klasycznej na tradycyjną.
Wojciech Piepiorka
UCZEŃ NIE ŚMIECI I PRZYKŁADEM ŚWIECI. Ruszyło głosowanie!
Dwanaście prac zostało zgłoszonych do naszego konkursu „Uczeń nie śmieci i przykładem świeci”. Uczniowie sześciu szkół z Człuchowa, Debrzna, Przechlewa i Rychnów od dziś czekają na głosy czytelników.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...