CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. Świętowali już po raz 16
Przyglądając się sobotnim obchodom Święta Młodości w Ględowie, trzeba przyznać, że człowiek młody, to nie ten, kto ma kilka wiosen na karku. To ten, kto młodość ma w duszy i sercu. I właśnie dlatego zabawa w Ględowie, była pełna młodych ludzi.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Czołowi piraci Pomorza
Jeszcze takiego zamieszania na człuchowskiej plaży nie było. Wozy transmisyjne, kamery, technicy, setki metrów kabla, który topił się w piasku....i człuchowianie. Ci, którym unijne pieniądze pozwoliły na stworzenie dobrego biznesu, ale także ci, dla których Człuchów jest ważnym miejscem na świecie. A cały ten zgiełk spowodowany był obecnością miasta na na antenie programu pierwszego Telewizji Polskiej. To właśnie z Człuchowa wczoraj rano można było oglądać na żywo program „Europa to my”.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Prace wypożyczone od znajomych
Do 30 lipca w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie można oglądać wystawę prac Małgorzaty Zachciał. Pomiędzy książkami wiszą jej obrazy „malowane” haftem krzyżykowym.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Uważaj na zemstę Stalina
W powiecie człuchowskim tylko w gminie Koczała nie rośnie barszcz Sosnowskiego. Władze pozostałych samorządów muszą walczyć z niebezpiecznymi roślinami na swoim terenie.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Do września bez przywilejów
Patrząc na Władysława Moskala z Człuchowa, nikt nie ma wątpliwości, że powinien korzystać z miejsca parkingowego przeznaczonego dla niepełnosprawnych. Od 1 lipca jednak nasz czytelnik, podobnie jak setki innych osób, nie może zaparkować auta na tzw. kopercie. Z początkiem miesiąca wszystkie karty, nawet te wydane na czas nieokreślony, straciły ważność. Żeby otrzymać nową, trzeba stanąć przed komisją lekarską. Tyle tylko, że ta zbierze się dopiero we wrześniu.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Wrócił bezpiecznie do domu
Zaledwie kilka minut zajęło człuchowskim strażakom umieszczenie małego bociana w gnieździe, z którego wypadł. I chociaż w tym czasie w Kołdowie były utrudnienia w ruchu, przejeżdżający kierowcy oklaskami przyjmowali odbywającą się akcję.
Monika Niemczyk
GMINA CZŁUCHÓW. Najwięcej w Polnicy. Reszta czeka
- Panie wójcie, sam pan widzi, że naszej świetlicy potrzebny jest remont - tak w czasie zebrań sołeckich mówili mieszkańcy kilku sołectw w gminie. Właśnie zakończył się remont jednej z nich. W Chrząstowie prace kosztowały 26 tys. zł.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Działają na szkodę mieszkańców
Już siedem osób znalazło się na czarnej liście Ryszarda Gołuchowskiego, lidera Społecznego Komitetu Obrony Kolei. Jest wśród nich między innymi marszałek województwa pomorskiego, a nawet kolega Gołuchowskiego po fachu, radny powiatowy Adam Ratyński. Wszystkim zarzuca dzianie na szkodę regionu i właśnie o tym poinformował prokuraturę.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Droga zbiera żniwo
W sobotni ranek 11 lipca przez kilka godzin zamknięta była trasa z Chojnic do Człuchowa. Na wysokości miejscowości Zagórki doszło do wypadku, w którym zginął 20-letni kierowca. To już czwarta ofiara tego odcinka drogi krajowej nr 22.
Maria Sowisło
GMINA CZŁUCHÓW. Mogą nie dojechać na akcję
Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Człuchów mają do dyspozycji sześć wozów bojowych. Niestety, pomimo tego że trzy z nich są już wysłużone, strażacy nie mogą doprosić się wymiany choćby jednego.
Piotr Sobolewski
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...