CZŁUCHÓW
GM. CZŁUCHÓW. Pożegnanie z ostatnią pocztą
Od poniedziałku w Polnicy przestała funkcjonować filia człuchowskiego Urzędu Pocztowego. Ostatnia taka placówka w powiecie. Mieszkańcy wsi są zbulwersowani, bo zostali pozostawieni sami sobie z dnia na dzień. Mają też żal do sołtysa, który ponoć o planach likwidacyjnych wiedział dużo wcześniej.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Urodziny misiów
- Pluszowe misie są fajne, bo można się do nich przytulić zawsze kiedy ma się na to ochotę. Nie tylko jak jest strasznie i smutno, ale też z radości - mówi Gabrysia Macugowska z Przedszkola Samorządowego w Wierzchowie-Dworcu. Dziewczynka wraz z kolegami i koleżankami z grupy wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Impreza Odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie.
Anna Zajkowska
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Samorządowa zrzutka na szpital?
Złotówkę miesięcznie za każdego mieszkańca – tyle miałyby przekazywać na konto człuchowskiego szpitala wszystkie gminy z naszego powiatu. Tego chce przynajmniej dyrektor lecznicy Zdzisław Rachubiński (na zdjęciu). Włodarze nie mówią nie, ale najpierw chcą dowiedzieć się na co konkretnie te pieniądze mają zostać przeznaczone i dlaczego są szpitalowi potrzebne.
Wojciech Piepiorka
POWIAT. Wielka radość i buziaki!
Jeszcze na dobre nie rozkręciliśmy akcji zbierania nakrętek dla Kingi Czechowskiej ze Starego Gronowa, a już do naszej redakcji z prezentem dla dziewczynki przyszły mama i babcia Jeremiaszka Iwankowicza z Sąpolna. Chłopca nasi czytelnicy doskonale znają, bo trzy lata temu do niego trafiały plastikowe zakrętki.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Odpowie za postrzelenie psów
Do Sądu Rejonowego w Człuchowie trafił akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi gminy Człuchów, który w grudniu ubiegłego roku strzelał do dwóch psów. Mężczyzna w końcu przyznał się do winy. Chce dobrowolnie poddać się karze.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Czapki z głów! (FOTO)
Jak łatwo można wpaść w ortodoksyjny, wręcz fanatyczny katolicyzm? Z jaką perfidią można manipulować ludźmi? Jak proste jest ranienie ludzi, którzy kochają nas bezwarunkowo? Jak szybko z ofiary można stać się katem? Nie tylko na te pytania odpowiedzieli sobie widzowie niedzielnego spektaklu „Dlaczego nie umiemy rozmawiać ze sobą tak jak dawniej?”.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Życzliwość popłaca
- Miło mi się zrobiło kiedy dostałam kwiatek od dzieci. W takim momencie uśmiech na twarzy pojawia się mimowolnie. Ten dzień na pewno będzie dobry do końca - mówiła w poniedziałek rano Katarzyna Szczech, jedna z człuchowskich ekspedientek. Kobietę z Okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w miejscu zatrudnienia odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie.
Anna Zajkowska
CZŁUCHÓW. Pomoc wielka pomimo tego, że to tylko godzinka pracy (FOTO)
- Z mojej strony pełen szacunek dla młodych ludzi ze szkoły agrobiznesu za pomoc w rozładunku żywności dla potrzebujących. Bez nich ta praca trwałaby trzy razy dłużej - mówi stażystka człuchowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża Magdalena Pszczoła. W minionym tygodniu magazyn przy Zamkowej 7a ponownie zapełnił się żywnością.
Anna Zajkowska
GM. CZŁUCHÓW. Między nami seniorami
Mieszkańcy Wierzchowa-Dworca, zwłaszcza ci starsi, doskonale bawili się podczas obchodów Dnia Seniora. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały masę atrakcji, w tym także konkursy.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Wydali setki tysięcy na ziemię, a teraz zainwestują na niej jeszcze miliony
Człuchowska firma Partner Systems kupiła od miasta działkę przy ulicy Koszalińskiej za prawie 650 tys. zł. To jednak tylko początek, bo spółka zamierza zbudować tam za ponad 21 mln zł całkiem nowy zakład. Przybędzie też miejsc pracy.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...