CZŁUCHÓW
POWIAT. Świętowaliśmy razem
Co kilka lat zdarza się, że katolicy wyznania rzymskiego i greckiego w jednym terminie świętują Zmartwychwstanie Pańskie. Tak było w tym roku.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW - GDAŃSK. Tak pracowała radna wojewódzka
Powiat człuchowski nie ma swojego reprezentanta w Sejmie czy Senacie, ma za to w samorządzie wojewódzkim. Sprawdziliśmy jak o nasze interesy dbała od początku kadencji Bożenna Lisowska, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Polbruk i płyty w miejsce dziur
Narzekanie na stan dróg w Człuchowie słychać z ust wielu mieszkańców od dawna, jednak w tym roku ubędzie tych, którzy będą mieli powody do niezadowolenia. Kończy się, trwa lub wkrótce zakończy remont kilkunastu ulic – w mniejszym lub większym zakresie.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Nie mogli dojść do sklepów?
Niemal zerowy utarg i brak klientów oraz utrudnione przejście jedynym nierozkopanym fragmentem chodnika. Tak wyglądał krajobraz na ulicy Stanisława Moniuszki w Debrznie w ubiegłą środę.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Człowiek renesansu, o którym jeszcze usłyszymy
Jakub Krawczyk, uczeń III klasy w Szkole Podstawowej w Wierzchowie-Dworcu zwyciężył w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Szlakiem pomorskich baśń i legend”. W pokonanym polu zostawił prawie 60 rywali z całego województwa pomorskiego.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Trzydziestka na ostrym zakręcie
Od dwóch tygodni na kilkudziesięciometrowym odcinku al. Wojska Polskiego w Człuchowie obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 30 kilometrów godzinę. Mieszkańcy mają nadzieję, że to lekarstwo na... wjeżdżanie w płoty.
Wojciech Piepiorka
SIATKÓWKA. W Człuchowie powalczą o mistrzostwo kraju
Przed rokiem Libero Starogard Gdański wywalczyło w Człuchowie mistrzostwo Polski młodziczek w siatkówce. Która z drużyn w tym roku wywalczy w człuchowskiej hali tytuł w tej samej kategorii wiekowej, ale w zmaganiach chłopców?
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Targi Edukacji i Pracy „Razem na rynku pracy”
Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Człuchowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Słupsku organizują Targi Edukacji i Pracy „Razem na rynku pracy”.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Były komendant policji miał beknąć
Przy okazji starań komendanta Straży Miejskiej w Człuchowie o zgodę na ustawienia masztu na fotoradar przy al. Wojska Polskiego, na jaw wyszły nieprawidłowości w człuchowskiej drogówce. Czy to one były prawdziwym powodem odejścia poprzedniego komendanta Dariusza Kłudki?
Wojciech Piepiorka
GM. CZŁUCHÓW. Zwierzętom mówimy smacznego
Uczniowie z człuchowskiej „jedynki” urządzili dla zwierząt prawdziwą stołówkę. I to nie byle jaką, bo zasadzili z myśliwymi w sumie ok. 500 drzew i krzewów. To podobno przysmaki leśnej zwierzyny. Jakby tego było mało – dopieszczony został też malutki ptaszek – trznadel. Dostał karmnik.
Maria Sowisło
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Aspirant Piotr Zawada oraz Młodzieżowa Rada Miasta w Człuchowie to...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...