CZŁUCHÓW
PIŁKA NOŻNA. Malutka Polnica jest najlepsza w kraju!
Klaudia Prądzińska, Celina Cupa, Dominika Borchardt, Wiktoria Stanisławska, Lena Zblewska, Zuzanna Boboń, Dominika Garbacik, Katarzyna Książek, Marcelina Gałan i Rachel Hryszkiewicz – warto zapamiętać te nazwiska. Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową w Polnicy, grające na co dzień w Liderze Rychnowy, zdobyły właśnie piłkarskie mistrzostwo Polski!
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Absolutorium dla nieobecnego
Adam Marciniak został „rozgrzeszony” z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy Człuchów. Podczas sesji absolutoryjnej wójta nie było jednak na sali obrad, bo wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Wojciech Piepiorka
TENIS STOŁOWY. Życiowy sukces pana Leszka!
Cała czołówka została za mną – cieszy się Leszek Jodaniewski. Człuchowski pingpongista jest świeżo upieczonym mistrzem kraju weteranów. Teraz szykuje się na czempionat Starego Kontynentu.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO - CZŁUCHÓW. Wyrok w sprawie Mirosława B. we wrześniu?
Starosta Aleksander Gappa (zgodził się na publikowanie nazwiska i wizerunku) stanął wczoraj przed Sądem Rejonowym w Człuchowie. Był świadkiem w sprawie byłego burmistrza Debrzna oskarżonego o zwerbowanie szajki do zastraszania przewodniczącego Rady Miejskiej w Debrznie Zdzisława Marka oraz o posiadanie nielegalnej broni i amunicji. Włodarz powiatu zeznał, że w starostwie czekała posada na Mirosława B.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Mętlik, żłobek i drżąca ręka
Od pewnego czasu kłótnie, przekrzykiwanie się i wymiana złośliwości to norma na posiedzeniach Rady Powiatu Człuchowskiego. Nie inaczej było podczas sesji absolutoryjnej. Składam wniosek o zbudowanie powiatowego żłobka. Bo na takim poziomie jest ta dyskusja – mówił starosta Aleksander Gappa, mając na myśli radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Bo oni jedyni – z różnym skutkiem – próbowali wytknąć błędy dotyczące ubiegłorocznego budżetu.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Z Chojnic do Człuchowa i odwrotnie
- Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień – mówił w swoi ostatnim wystąpieniu w roli komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie Krzysztof Bartczak. On w piątek przeszedł na emeryturę, a Ernest Szczepański jest od soboty nowym szefem człuchowskich strażaków.
Wojciech Piepiorka
LEKKOATLETYKA. Rekordu Biegu Tura nie pobito (ZDJĘCIA)
Dariusz Szopiński, reprezentujący Urząd Gminy w Przechlewie, był najlepszym zawodnikiem z naszego powiatu w starcie na 10 km w XXIV Ogólnopolskim Biegu Tura im. Henryka Pliszki ulicami Człuchowa. W klasyfikacji ogólnej zajął piąte miejsce, a wygrał Dawid Klaybor z Chojniczanki Chojnice.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Z "Tygodnikiem" pod pachą (ZDJĘCIA)
Słońce grzało bez litości, ale dzięki Wam, naszym czytelnikom, ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci! Podczas Biegu Tura czekaliśmy na Was przy specjalnym stoisku. Mieliśmy dla czytelników bezpłatne egzemplarze „Tygodnika Człuchowskiego” i inne niespodzianki.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. Piosenki i tańce dla mamy i taty
Dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki przygotowały dla swoich rodziców występy i życzenia. Chłopcy z grupy Borowików zrobili furorę tańcem z gazetą. Zobaczcie galerię ze zdjęciami!
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. Dlaczego karetka jeździła bez lekarza?
W świąteczny weekend wielkanocny w człuchowskim pogotowiu przez kilkanaście godzin nie pracował żaden lekarz, choć szpital ma obowiązek zapewnienia przynajmniej jednego medyka na dyżurze. Teraz sprawę wyjaśniają urzędnicy wojewody, a lecznicy grożą poważne konsekwencje.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...