CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Bo dom jest tam, gdzie Twoja rodzina
Dom jest na kółkach. Innej możliwości nie ma. Ten murowany stoi w Gorzowie Wielkopolskim i nazywany jest bazą. W tym pierwszym spędzają osiem miesięcy w roku. W drugim z kolei przypominają sobie, że jest ciepła woda i można zapalić światło. Takie życie kochają. Życie cyrkowca. Bywa ciężkie, ale nawet sześcioletnia Nelly nie narzeka.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. O Niemczech wiedzą prawie wszystko
Chociaż Aleksandra Winiarz z Gimnazjum w Debrznie uczy się języka niemieckiego dopiero od trzech lat, już została laureatką konkursu realioznawczego zorganizowanego w ramach Turnieju Wiedzy o Kulturze Niemiec. Swoją wiedzą na temat naszego zachodniego sąsiada, rozłożyła na łopatki ponad 100 rywali z powiatów chojnickiego i człuchowskiego.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Radny do radnego: po co się podniecasz?
Człuchowscy radni są podzieleni w sprawie wprowadzenia w mieście strefy płatnego parkowania – taki wniosek można wysnuć po posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, w którym uczestniczyli wszyscy rajcy. Po tym spotkaniu wiemy jakie stawki miałyby obowiązywać, za to nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostaną wprowadzone.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. A zapowiadało się na pogrom...
Po pierwszej połowie meczu Prime Food Brdy Przechlewo z Piastem Człuchów można było się jedynie zastanawiać jakie będą rozmiary zwycięstwa gospodarzy. W drugiej połowie wydarzenia na boisku zmieniły się na tyle, że przechlewianie do ostatniego gwizdka musieli pilnować trzech punktów.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dziewczynka czeka na pomoc
Daria o swojej chorobie dowiedziała się kilka dni po ostatnich świętach Bożego Narodzenia. Od tego czasu minęły ponad trzy miesiące, a 11-letnia dziewczynka przeszła już operację usunięcia nowotworu, cztery chemioterapie i długą walkę o powrót do zdrowia.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Jesteście przyszłością
W szkołach nikt nie zadaje pracy domowej, minimalna pensja to w przeliczeniu ok. 7,5 tys. złotych, a deszcz pada jedynie zimą – w Polsce to jedynie marzenia, ale dla mieszkańców Australii to zwykła codzienność. Ciekawostki o kraju kangurów opowiadała w Polnicy Elżbieta Bednarczyk, pisarka na stałe tam mieszkająca.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Rozmawiali o problemach
Obecni na zebraniu sołeckim w Jaromierzu dopytywali m.in. o budowę ścieżki rowerowej z ich miejscowości do stacji benzynowej. W Sieroczynie chcieli wiedzieć kiedy rozpocznie się remont drogi do ich wsi. Mieszkańcy tych sołectw spotkali się jednak przede wszystkim po to, by wybrać nowych sołtysów.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Poskarżył się na burmistrza
Czy komendant Straży Miejskiej w Człuchowie Jacek Mroziewicz jest jasnowidzem? Taki wniosek mógłby wysunąć mieszkaniec Brus w powiecie chojnickim Leszek Rydygier, który jeszcze zanim sprawa o wykroczenie drogowe z jego udziałem trafiła na wokandę, od komendanta wiedział już jakie będzie jej rozstrzygnięcie. Zbulwersowany złożył skargę na działanie człuchowskiej straży do burmistrza Ryszarda Szybajły, a gdy ten ją oddalił, bruszanin poskarżył się na włodarza. Radni na ostatniej sesji stanęli murem za burmistrzem.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW - SŁUPSK. Prokurator nie da za wygraną?
Okazuje się, że wyrok z lutego nie musi wcale oznaczać końca procesu, w którym na ławie oskarżonych zasiadają starosta człuchowski Aleksander Gappa, jego zastępca Marian Pastucha, skarbnik powiatu Alicja Krauze (zgodzili się na publikowanie nazwisk i wizerunku) oraz siedem innych osób. Prokuratura Okręgowa w Słupsku, która domagała się skazania i surowych kar dla wszystkich oskarżonych, rozważa złożenie apelacji.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. "Śmietniki" zarabiają coraz mniej
Jedynie Straż Miejska w Człuchowie zanotowała w ubiegłym roku niewielki wzrost dochodów z mandatów. Ta jednostka w inny sposób walczy jednak z tendencją, która pokazuje, że straże miejskie i gminne przestają być dla samorządów maszynką do zarabiania pieniędzy.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...