CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Człuchowskie jeziora w końcu wyschną
Nastąpi to raczej później niż prędzej, ale nastąpi. Ten długotrwały proces w ostatnich latach bardzo przyspieszył, a inwestycja, która byłaby w stanie go zahamować, nie jest uwzględniona w żadnych planach.
Wojciech Piepiorka
KAJAKARSTWO. Za cztery lata wróci silniejszy
Niecały rok temu Paweł Kaczmarek wywalczył kwalifikację olimpijską. Od tego momentu wszystko podporządkowane było startowi w Rio de Janeiro, gdzie wychowanek Polstyru Człuchów miał powalczyć o sprawienie niespodzianki. Niestety jego występ w igrzyskach skończył się po nieco ponad 35 sekundach kajakarskiego wyścigu jedynak na 200 metrów.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Historię poznawali przez zabawę (FOTO)
Imitacje średniowiecznej wioski i strojów. Prezentujący dawne życie i przedmioty codziennego użytku rekonstruktorzy i rzemieślnicy. Rycerskie potyczki, plebejskie gry i zabawy. Pokazy walk pieszych rycerzy i artylerii oraz, na zakończenie, ogniowo-pirotechniczne widowisko "Łuczywo" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kaljedoskop. To tylko kilka atrakcji podczas żywej lekcji historii, jaka odbyła się przy człuchowskim zamku.
Anna Zajkowska
KAJAKARSTWO. Nasz olimpijczyk w drodze po medal
Bardzo bym chciał, aby dzięki mojemu wynikowi wybrzmiał w Rio de Janeiro Mazurek Dąbrowskiego – tak odważne deklaracje przed swoim występem w trwających Letnich Igrzyskach Olimpijskich składa Paweł Kaczmarek (na zdjęciu), kajakarz z Człuchowa. Nam nie pozostaje nic innego niż mu kibicować i liczyć na jego sukces.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Zabawa najważniejsza (FOTO)
Turniejem piłki siatkowej mieszkańcy Nieżywięcia rozpoczęli festyn parafialno-sołecki. Wystartowały w nim trzy drużyny, a w każdej musiały być trzy kobiety i trzech mężczyzn.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Ulice przez wszystkich zapomniane
O remont ulic Zatorze i Kosynierów w Człuchowie mieszkańcy dopominają się od pięciu lat. Połamane płyty, stojąca po deszczu woda i notoryczne zalewanie piwnic, to ich proza życia. Uciążliwa i często kosztowna. Czy kiedyś warunki życia tam się poprawią? Wszytko w rękach radnych, którzy w październiku spotkają się na sesji budżetowej i uznają, że mieszkający przy tych dwóch ulicach swoje już w kolejce odczekali.
Anna Zajkowska
CZŁUCHÓW. Wcześniej nie było zgody
- Na tym parkingu można sobie auto zniszczyć – grzmi jeden z naszych czytelników, opowiadając swoje perypetie z zaparkowaniem samochodu przy ulicy Królewskiej w Człuchowie. - Parking, który znajduje się tuż przy głównej drodze jest pełen dziur, w których stoi woda - dodaje.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Wspomnienia ze świata boogie
Warsztaty tańca, makijażu, muzyka przy której trudno ustać w miejscu i zabawa. Właśnie temu przez ostatni weekend poddał się Człuchów i nie tylko. Tanecznie było także w Debrznie i w podczłuchowskim Canpolu. Wszystko za sprawą XII Polish Boogie Festivalu.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Tego dnia królowała lawenda (FOTO)
Przemalowane na fioletowo rowery postawione między kramikami lokalnych kupców, doniczki z lawendą zdobiące miejską fontannę, zwiewne ubrania oddające klimat słonecznego lata i dużo folklorystycznego śpiewu - tak pokrótce można opisać piątą edycję Lawendowego Jarmarku Świętego Jakuba. W poniedziałek cały człuchowski rynek zamienił się w kwiatową stolicę powiatu.
Anna Zajkowska
GM. CZŁUCHÓW. Na przebudowę czekamy jak na zbawienie
Dziesiąty raz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku przesunął termin składania ofert do przetargu na przebudowę drogi nr 188 z Człuchowa do Debrzna. Teraz o wykonanie inwestycji firmy mogą ubiegać się do 31 sierpnia. Tyle tylko, że termin realizacji nie został zmieniony i nadal prace mają się skończyć 30 listopada przyszłego roku.
Maria Sowisło
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...