CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. Skrzyżowanie będzie poprawione
- Czy my jesteśmy gorsi – pytają mieszkańcy Nieżywięcia. Nie mogą się pogodzić z tym, że wjazd na skrzyżowanie remontowanej drogi powiatowej, prowadzącej do ich miejscowości, z tzw. starą berlinką jest tak wąski, że zmieści się tam tylko jeden samochód. Tymczasem po drugiej stronie – na krzyżówce z drogą w kierunku Brzeźna, miejsca jest dla dwóch aut.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Nie tacy znowu Małolaci (ZDJĘCIA)
Na scenie i wokół niej sporo się działo podczas czwartej edycji Street Jam w Człuchowie. Można było posłuchać raperów z regionu, popatrzeć na popisy lokalnych tancerzy, obejrzeć w akcji koszykarzy z okolicy czy podziwiać sztukę, jaką uprawiają miejscowi grafficiarze.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Trzecie miejsce. Tylko czy aż?
Piłkarze człuchowskiego Piasta przez niemal cała rundę wiosenną utrzymywali się na drugim miejscu w tabeli Słupskiej Klasy Okręgowej, gwarantującym awans do czwartej ligi. Zawiedli jednak na finiszu sezonu i kolejny sezon również spędzą w okręgówce. Nikt jednak nie rozpacza nad tym, że awans przeszedł Piastowi koło nosa.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Tuwim dla gości
Takiego powitania nie spodziewała się delegacja z niemieckiego Northeim, która w ubiegłym tygodniu odwiedziła Człuchów. Nauczyciele człuchowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla gości zza zachodniej granicy wystawili „Rzepkę”.
Monika Niemczyk
GMINA CZŁUCHÓW. Na festynie w Jęcznikach Małych same gwiazdy: Donatan i Cleo oraz Conchita Wurst
Otwarcie nowego placu zabaw w Jęcznikach Małych było świetną okazją do zorganizowania festynu wiejskiego. Nie zabrakło licznych zabaw, konkurencji, popisów scenicznych, a także – co najważniejsze - uśmiechów na twarzach uczestników.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Bo na wsi się nie opłaca?
Czy mieszkańcy Polnicy zostaną bez urzędu pocztowego w swojej wiosce? Przedstawiciele Poczty Polskiej S.A. planują likwidację punktu w tej miejscowości.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Aktywny wypoczynek dla całych rodzin
Pruscy zdobyli jeden punkt więcej od Kudybów i wygrali Igrzyska Rodzinne z Orlikiem, które zostały po raz pierwszy zorganizowane w Człuchowie. Do dziewięciu konkurencji zgłosiło się łącznie 13 rodzin.
Piotr Sobolewski
PIŁKA NOŻNA. Gorąca linia Człuchów - Borzytuchom
Żeby Piast Człuchów awansował do czwartej ligi, musiał wygrać ze SwePol Linkiem Bruskowo Wielkie i liczyć na to, że Prime Food Brda Przechlewo nie przegra w Borzytuchomiu z miejscowym Zawiszą. Spełniony nie został żaden z tych warunków, choć sytuacja zmieniała się z minuty na minutę.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Brawa za postawę fair play! (ZDJĘCIA)
Dużo nie brakowało, a żeńska drużyna OSP w Rychnowach w ogóle nie mogłaby wystartować w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Człuchowskiego. Ostatecznie rychnowianki dostały dopuszczone do rywalizacji i ją wygrały!
Wojciech Piepiorka
GM. CZŁUCHÓW. Odjazdowy Bibliotekarz
Gminna Biblioteka Publiczna w Polnicy zorganizowała rajd rowerowy pn. Odjazdowy Bibliotekarz. Wzięło w nim udział ponad 100 osób. Nie zawiedli czytelnicy i... pogoda.
Maria Sowisło
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...