CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Pomacha szabelką (FOTO)
Najwyższe odznaczenie Związku Rzemiosła Polskiego otrzymał w Człuchowie Aleks Masiak. Do wybranego w piątek na czwartą kadencję starszego cechu trafiła Szabla Kilińskiego.
Maria Sowisło
GM. DEBRZNO. Szkoły uratowane. Na razie
W styczniu wisiało nad nimi widmo likwidacji, a dziś samorządowcy cmokają z podziwu. Mowa o dwóch małych szkołach w gminie Debrzno, które, jeśli plan wypali, otrzymają o ok. 100 i 200 tys. zł wyższe subwencje oświatowe niż w tym roku.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Publiczność była nawet na scenie
Patrycja Markowska nie szczędziła ciepłych słów pod adresem człuchowian, którzy przyszli na jej sobotni koncert. Występ artystki był prezentem dla mieszkańców z okazji Dni Człuchowa.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Na murawie można poszaleć
Oficjalnie już można korzystać z człuchowskiego stadionu. Pierwsze rozgrywki piłkarskie na nowiutkiej murawie planowane są jesienią. Teraz z kolei korzystać z niego mogą zorganizowane grupy sportowców. Inwestycja kosztowała 1,2 mln zł i trwała dwa lata.
Maria Sowisło
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Majątek zastępców i sekretarzy
W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy dane z oświadczeń majątkowych włodarzy powiatu, miast i gmin. Teraz przyszedł czas na zastępców burmistrzów i sekretarzy. Okazuje się, że w tym gronie krezusem jest Arkadiusz Kubalewski. Jego dochodów mogliby pozazdrościć burmistrzowie Człuchowa, Czarnego i Debrzna oraz wójtowie Przechlewa i Koczały.
Wojciech Piepiorka, Monika Niemczyk, Maria Sowisło
LEKKOATLETYKA. Sypnęło medalami!
Tak udanego startu, jak w XXII Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, nasi adepci królowej sportu jeszcze nie zanotowali. Z mityngu w Łodzi, który stanowi nieoficjalne mistrzostwa kraju dla uczniów podstawówek, cztery medale przywieźli reprezentanci Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, a jeden zawodnik Prime Food Brdy Przechlewo.
Wojciech Piepiorka
GM. CZŁUCHÓW. Szukaja bata na kierowców
Około 20 mieszkańców Dębnicy podpisało petycję o zamontowaniu co najmniej dwóch progów spowalniających ruch na drodze we wsi prowadzącej do Skarszewa. Powód? Kierowcy jeżdżą jak wariaci i za nic mają jakiekolwiek ograniczenia prędkości.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Publiczność była nawet na scenie
Patrycja Markowska nie szczędziła ciepłych słów pod adresem człuchowian, którzy przyszli na jej sobotni koncert. Występ artystki był prezentem dla mieszkańców z okazji Dni Człuchowa.
Monika Niemczyk
KAJAKARSTWO. Są dumni z kolegi olimpijczyka
Paweł Kaczmarek jest drugim kajakarzem z Człuchowa, po kanadyjkarzu Marcinie Kobierskim, który pojedzie na igrzyska olimpijskie. Nic więc dziwnego, że w Polstyrze Człuchów są dumni z jego sukcesów i sprawili mu niespodziankę podczas poniedziałkowego treningu.
Wojciech Piepiorka
GM. CZŁUCHÓW. Lekarz: Pani może pracować
Przez ostatnich 13 lat otrzymywała rentę ze względu na stan zdrowia. Miała osiem lat, kiedy lekarze wykryli u niej padaczkę. Pięć lat temu z kolei zachorowała na cukrzycę. Dziś po raz trzeci z rzędu zamierza walczyć w sądzie o godne życie.
Maria Sowisło
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...