CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Mieli słuchać, szukali konfrontacji
Tylko kilkanaście osób przyszło na spotkanie z radnymi, dotyczące planów wprowadzenia strefy płatnego parkowania w Człuchowie. Rajcom oberwało się nie tylko za ich niektóre pomysły, ale też za kiepskie przygotowanie konsultacji z mieszkańcami.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Dostał z liścia na boisku, a potem oddał
W derbach powiatu człuchowskiego piłkarze Piasta Człuchów i MKS-u Debrzno walczyli o każdą piłkę. Tak zaangażowali się w ostrą grę, że doszło pomiędzy nimi nawet do rękoczynów. To wszystko zda się jednak na nic, bo prawdopodobnie o wyniku i tak zdecydują związkowi działacze.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Rybacka zaprosiła na rybkę
Nie miałam pojęcia, że rybę można przyrządzać na tak wiele sposobów – mówi zadowolona Joanna Perlik z Przechlewa. - Zawijanie szczupaka w folię spożywczą, a dopiero potem w aluminiową sprawia, że ryba nie wyschnie podczas pieczenia. Taki prosty, a rewelacyjny sposób – dodała. Był to jeden z tajników przyrządzenia ryb, które poznały panie biorące udział w warsztatach kulinarnych.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Pasek nabijał tysiące
Jeden z mieszkańców Człuchowa ma żal, że na człuchowskim basenie nie informuje się klientów o wizycie grup zorganizowanych. - Przyszedłem popływać, gdy tymczasem po kilku minutach, prawie wszystkie tory zostały zajęte przez dzieci i młodzież – mówi nasz czytelnik. - Każdy wchodzący na basen widzi, jak wiele osób na nim pływa – odpiera zarzuty kierownik człuchowskiej pływalni Krzysztof Kaczyński.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Cerkiew potrzebuje remontu
Parafia greckokatolicka p.w. Poczęcia św. Jana Chrzciciela w przyszłym roku obchodzić będzie 25-lecie swojego istnienia w Człuchowie. Bardziej niż przygotowaniami do tego wydarzenia proboszcz ks. Roman Ferenc martwi się stanem świątyni. - Bez kapitalnego remontu za chwilę sufit będzie sypał się nam na głowę – mówi.
Monika Niemczyk
GMINA CZŁUCHÓW. Wybory na półmetku
W wyborach sołeckich w Stołcznie dotychczasowy gospodarz nie miał konkurencji. Sołtys Dobojewa z kolei miał kontrkandydata, ale i tak zachował stanowisko.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Pamiętają o swoim patronie
Historia jego życia byłaby świetnym materiałem na niejeden film – tak o Józefie Szymczaku mówili uczestnicy Święta Patrona Szkoły. Przybliżanie jego sylwetki 19 marca, to już długoletnia tradycja w człuchowskim Zespole Szkół Technicznych.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Królowały zapachy i smaki wielkanocnych stołów
W minioną niedzielę najpiękniejszym miejscem w powiecie człuchowskim, w którym na jeden metr kwadratowy przypadała także największa liczba smakołyków, było Stołczno. W tamtejszej świetlicy wiejskiej zorganizowane zostało Święto Palmy.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Wybory zeszły na drugi plan
Przystanek autobusowy w centrum wsi i przyszłość Korala Dębnica – to problemy, o które mieszkańcy pytali wójta Adama Marciniaka. Sołtysem ponownie został Zenon Psztur.
Piotr Sobolewski
GMINA CZŁUCHÓW. Kto nie widział, niech żałuje!
Nikt nie powinien być zaskoczony, jeżeli za kilkanaście lat usłyszymy o nich w radiu, prasie i telewizji. Przedszkolaki z gminy Człuchów już po raz trzeci zaprezentowały swoje zdolności w konkursie pn. „Mam kosmiczny talent”. Salwy śmiechu i okrzyki radości wybuchały w... kosmos.
Piotr Sobolewski
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...