CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. Muszą stanąć w kolejce
Wąska i popękana jezdnia w centrum wioski, bez chodnika to droga, z której codziennie korzystają mieszkańcy Stołczna, jadąc do szkoły, pracy i sklepu. Zastanawiają się, kiedy w końcu trasa zostanie wyremontowana, i co najważniejsze, poszerzona.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Miłośnicy sztuki browarnej i wszystkiego z tym związanego
Podróżują po całej Polsce, by wziąć udział w kolejnych giełdach. W domach mają regały zastawione po sufit zbiorami – tak wygląda codzienność birofila, oddanego swojej pasji. W miniony weekend wielbiciele złocistego trunku i piwnych gadgetów zjechali do Człuchowa, by wziąć udział w tegorocznych Impresjach Piwnych.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Świętowali myśliwskie urodziny
Występ zespołu muzyki myśliwskiej, wspomnienia historii z minionych dekad oraz wręczenie okolicznościowych medali i odznaczeń dla myśliwych i ich przyjaciół. Tak Koło Łowieckie „Orzeł” świętowało swoje jubileuszowe urodziny.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Pokopią piłkę aż do początku sierpnia
„Zamiast siedzieć gdzieś ponury, to kop piłkę choć pod chmury” - to hasło jakie promuje Wakacyjny Międzyosiedlowy Turniej Piłkarski rozgrywany na boiskach w Człuchowie. Jego organizatorami są członkowie Klubu Abstynenta „Krokus”.
Piotr Sobolewski
CZŁUCHÓW. Nie ma kart, nie ma ulg...
Pani Wiesława z Człuchowa jest jedną z czterech osób, które dotychczas w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Człuchowie złożyły wnioski o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej rodziny wielodzietne mogą taniej skorzystać z kina, muzeum czy centrum edukacyjnego. W Człuchowie na razie jednak nie ma takiej możliwości.
Monika Niemczyk
CZLUCHÓW. Sprawdzą poczytalność sprawcy
Biegli psychiatrzy mają stwierdzić, czy jeden z oskarżonych o utopienie psa w worku obciążonym kamieniami, może odpowiadać przed sądem. Wątpliwości nasunęły się sędziemu po wysłuchaniu jego zeznań.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Bielik sięgnął po kotleta?
Ostatni dzień czerwca w Nowosiółkach był wyjątkowy. Nie dlatego, że dzieci rozpoczęły wakacje, a z powodu ataku orła bielika na siedzącego w gnieździe małego bociana. Ornitolodzy tłumaczą, że taka sytuacja, to rzadkość. Jeśli to był bielik.
Maria Sowisło
GMINA CZŁUCHÓW. Każdy zasługuje na miłość
Niestety, wraz z rozpoczęciem wakacji, więcej porzuconych psów trafia do schroniska. Odwiedziliśmy jednego z psiaków, który dzięki naszej publikacji trafił do domu, w którym znalazł miłość i prawdziwą rodzinę.
Piotr Sobolewski
POWIAT CZŁUCHOWSKI. "Orzeł" kończy właśnie 60 lat
Sześć dekad istnienia Koła Łowieckiego „Orzeł” w Człuchowie to historia osób, które połączyła wspólna pasja. Już 12 lipca będą obchodzić wielkie święto organizacji.
Piotr Sobolewski
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Łapali wiatr w żagle edukacji, a teraz złapią go na morzu
Tygodniowy obóz żeglarski w Jastarni to nagroda dla piątoklasistów, którzy zwyciężyli w projekcie pn. „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską”. Wezmą w nim udział uczniowie szkół podstawowych ze Starego Gronowa i Rzeczenicy.
Piotr Sobolewski
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Aspirant Piotr Zawada oraz Młodzieżowa Rada Miasta w Człuchowie to...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...