CZŁUCHÓW
GMINA CZŁUCHÓW. Szyją, żeby ocalić przed śmiercią
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Polnicy w domach i na lekcjach uszyli lalki. Nie są to jednak zwykłe szmacianki – każda z nich ma imię, wiek i kraj pochodzenia. W ten niecodzienny sposób dzieci mogą uratować życie swoim rówieśnikom z Afryki.
Wojciech Piepiorka
HEROSI SPORTU 2016 ROKU. Wygrywa z nowotworem, wygrał na torze, a kolejne zwycięstwo dali mu nasi czytelnicy (ZDJĘCIA)
Człuchowski Auto-Moto Klub Poltarex oraz jego zawodnicy, trener i prezes we wszystkich poprzednich edycjach plebiscytu sportowego „Tygodnika Człuchowskiego” plasowali się w czołówce. Jeszcze nigdy nie zdołali go jednak wygrać. Do teraz. Motocrossowccy zgarnęli wszystkie najważniejsze nagrody Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowca, Trenera, Działacza i Drużynę „Herosi Sportu 2016 roku”.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Starosta od sądu dostał nauczkę?
Ani Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku, ani Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, nie miały wątpliwości, że uchwała Zarządu Powiatu Człuchowskiego w sprawie wygospodarowania dla uczniów Zespoły Szkół Technicznych w Człuchowie sal w innych powiatowych szkołach wydana została z naruszeniem prawa.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. „Biszkopty” z odrobiną pieprzu
W jednej z humoresek trzech mężczyzn postanowiło obdarować matkę. Jeden kupił jej dom z basenem, drugi auto z kierowcą, a trzeci najuboższy, bo był ornitologiem – kakadu. Kobieta najbardziej się ucieszyła z ptaka, którego smak przypominał… kurczaka. Tak w wielkim skrócie można podsumować twórczość Dariusza Gancewskiego z Człuchowa, który promował swój tomik „Biszkopty”.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Studniówka słuchaczy CKU (ZDJĘCIA)
Pamiętajcie: jaka studniówka, taka matura - tymi słowami dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Człuchowie Ewa Kuźmińska zwróciła się do słuchaczy, którzy bawią się na balu maturalnym.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Spóźnione, ale szczere życzenia
O tym, że babcia i dziadek są najukochańszymi osobami na świecie, nikogo nie trzeba przekonywać. Warto jednak o nich pamiętać, tak jak zrobiły to dzieci z Przedszkola Niepublicznego Bajka z grupą żłobkową w Człuchowie.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Słono zapłaci
Dokładnie 20 391,71 zł kosztować będzie mieszkańca gminy Człuchów strzelanie do psów. W człuchowskim sądzie zapadł wyrok w sprawie z grudnia 2015 roku. Gdyby mężczyzna od razu przyznał się do winy, niepotrzebne byłyby opinie biegłych, za które teraz ma zapłacić prawie 10 700 zł.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Poszło o ukraińskiego księdza
Podniesione głosy, niewybredne słowa, łzy, a na koniec przytulanie – tak w wielkim skrócie wyglądało spotkanie człuchowskich radnych miejskich z przedstawicielami kościoła greckokatolickiego. A poszło o drugiego patrona dla Człuchowa – błogosławionego księdza Emiliana Kowcza.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Studniówka ZST (FOTO)
Najpierw tradycyjny polonez, potem toast, a na koniec części oficjalnej prawdziwy kabaret. Tak uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie świętowali 100 dni przed maturą.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Studniówka sportowców (FOTO)
Studniówka uczniów Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie trwa w najlepsze.
Maria Sowisło
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...