CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Na rozpoznania jeżdżą nissanem
Sprzęt wartości ponad 166 tys. zł w ubiegłym roku trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie. Wśród nich znalazł się samochód specjalny nissan qashqai. Zakupami chwalili się strażacy podczas tegorocznych obchodów Dnia Strażaka.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Raz było dobrze, a raz źle
Maria i Ryszard Hamerscy z Człuchowa są już razem ponad 50 lat. Wspólne pół wieku stuknęło im 30 grudnia ubiegłego roku. Kilka tygodni temu w człuchowskim magistracie z kolei odebrali pamiątkowe medale.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Tańcom nie było końca
Dojeżdżając do siedziby leśnictwa Gozdnica, z daleka było słychać muzykę i gromki śpiew. W ubiegły wtorek na pikniku bawili się tam seniorzy z Człuchowa.
Monika Niemczyk
POWIAT. Wiedzą jak działać lokalnie
Jedni uczyli dzieci malarstwa, inni haftowania krzyżykiem, a jeszcze inni postawili na integrację podczas organizacji imprez plenerowych. Wszystkich łączy jedno – otrzymali dotację z programu Działaj Lokalnie. Podsumowanie i prezentacja wybranych projektów w dziewiątej edycji odbyła się podczas gali w Debrznie.
Maria Sowisło
KAJAKARSTWO. Kaczmarek o krok od igrzysk
Wychowanek Polstyru Człuchów Paweł Kaczmarek (na zdjęciu) jest coraz bliżej wyjazdu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Jeśli podczas regat w Portugalii potwierdzi wysoką formę, skorzysta z miejsca, które sam wywalczył dla naszego kraju. O przepustkę do Brazylii walczy wciąż wychowanek Piasta Człuchów Vincent Słomiński. Szanse na wyjazd stracił z kolei inny człuchowski kanadyjkarz Michał Łubniewski.
Wojciech Piepiorka
LEKKOATLETYKA. Biegiem ulicami Człuchowa
W najbliższą niedzielę (29 maja) na ulice Człuchowa wyruszą biegacze. Zanim jednak dojdzie do 10-kilometrowego biegu głównego XXIII edycji Ogólnopolskiego Biegu Tura im. Henryka Pliszki, odbędą się imprezy towarzyszące.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Złotówkami wyłożą kilometry
Podczas sobotniego koncertu charytatywnego udało się zebrać ponad 1,6 zł. Pieniądze zostały przekazane na rzecz niepełnosprawnych z Gryfic, którzy marzą o samodzielnym życiu. Do tego są im niezbędne pieniądze m.in. z takich akcji jak Kilometry Dobra zorganizowanej w Człuchowie.
Maria Sowisło
DEBRZNO. Matka w szpitalu jest zbyteczna?
Czuła się jak piąte kolo u wozu, choć z jej córka nie umiała samodzielnie jeść, ubrać się czy załatwić potrzeby fizjologicznej. Pomimo tego, jak relacjonuje matka 35-letniej kobiety z zespołem Downa, lekarz wyprosił ją z oddziału. - No jak mogłam zostawić moją Justysię? - dopytuje mieszkanka Debrzna.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Przemoc w MOS-ie?
Prokuratura Rejonowa w Człuchowie nadzoruje policyjne postępowanie, którego głównymi bohaterami są wychowankowie i personel Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie-Dworcu. To efekt skargi, jaką na placówkę złożyła matka chłopaka, który tam przebywał. On sam także opisuje sytuację, kiedy został uderzony przez dyrektora. Bić miał nie tylko szef MOS-u. Jak wynika z relacji innego chłopca, bili także wychowawcy.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Do późna szukali chochlików
Odwiedzający człuchowski zamek w Noc Muzeów ze zdumienia przecierali oczy, kiedy przyglądali się muzealnym gablotom. Bo jak tu się nie dziwić, kiedy obok wiekowych cegieł znajduje się suporeks, a wśród średniowiecznych monet w oczy rzuca się współczesna dwudziestogroszówka. Wszystko to jednak było przemyślane i zamierzone.
Monika Niemczyk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...