CZŁUCHÓW
Ogłaszamy konkurs "Uczeń nie śmieci i przykładem świeci"
Tak nazywa się nowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych, który dziś ogłaszamy. Trzeba będzie przygotować pracę plastyczną, a następnie walczyć o głosy czytelników. Stawką są nagrody dla całych klas, w tym atrakcyjna wycieczka!
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Zbudują u nas nową linię kolejową?
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozważa możliwość budowy kolejowego połączenia Człuchowa z Wierzchowem-Dworcem. Dzięki temu przez obie te stacje w przyszłości mogą jeździć pociągi dalekobieżne pomiędzy Trójmiastem a Poznaniem. Oznaczać może to z kolei zmarginalizowanie stacji w Czarnem.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Skazany jeden. Współwinnych dwóch?
Ponad pięć lat musiało minąć od śmiertelnego wypadku w Kiełpinku w gminie Człuchów, żeby zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie. Skazany został Aleksander Łuciuk (zgodził się na publikowanie nazwiska), choć w Sądzie Okręgowym w Słupsku dostrzegli to, że do spowodowania wypadku przyczynił się także kierowca drugiego auta.
Wojciech Piepiorka
MALI MISS I MISTER. Antonina i Bruno - tegoroczni laureaci plebiscytu
Chociaż gala podsumowująca plebiscyt na małych Miss i Małego Mistera powiatu człuchowskiego z zasady miała być radosną imprezą, to zwycięzcy, odbierając nagrody nie mieli zbyt szczęśliwych min. Małej Miss Antoninie Monikowskiej przeszkadzał hałas panujący podczas imprezy, na który zareagowała płaczem. Natomiast mister Bruno Tytanicz miał po prostu zły dzień i nie bardzo chciał założyć zwycięską szarfę. Kiedy jednak nadeszła pora zabaw z animatorką, uśmiech nie schodził z twarzy żadnego z dzieci.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Stróżowie prawa nieźle się nasłuchali
Za drugim razem debata policjantów z człuchowskimi seniorami doszła do skutku. Siły były wyrównane, a mieszkańcy wykorzystali spotkanie głownie po to, żeby opowiedzieć o zastrzeżeniach do pracy funkcjonariuszy.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW, NIEŻYWIĘĆ. Drzewa połamane jek zapałki
Zaledwie kilkaset metrów od najbliższych zabudowań w Człuchowie przeszła trąba powietrzna. Pozostawiła po sobie korytarz powalonych drzew. Niektóre z nich uszkodziły linię energetyczną, a szkody wiatr spowodował też na dachach czy cmentarzu w Nieżywięciu.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Wojewoda unieważnia, a starosta się odwoła
Dariusz Drelich nie zostawił suchej nitki na Zarządzie Powiatu Człuchowskiego. Wojewoda pomorski stwierdził, że włodarze nie mieli prawa do unieważnienia konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie. Aleksander Gappa zapowiada jednak, że powiat odwoła się do sąd.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Gdzie za potrzebą? Niekoniecznie w krzaczki
– Chciałam skorzystać z WC, bo nie mieszkam w Człuchowie, a musiałam spędzić tu kilka godzin po wizycie u lekarza. Niestety, pocałowałam klamkę – mówi nasza czytelniczka. Burmistrz zapewnia, że w mieście są dostępne inne publiczne toalety. Po naszej interwencji urzędnicy powiesili informację o ich lokalizacji.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW-DEBRZNO. Remont drogi 188 się przedłuży. Prawie o rok!
Przebudowa drogi wojewódzkiej 188 może trwać sporo dłużej niż zakładano. Wykonawca poprosił o przesunięcie terminu zakończenia prac. To kiepska wiadomość dla mieszkańców, którzy zaczynają się niecierpliwić i denerwować ślimaczym ich zdaniem tempem robót. – Szkoda też naszych dróg, które służą jako objazdy i są zniszczone przez ciężki sprzęt – uważa Piotr Sułkowski, radny z Debrzna.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Musieli tłumaczyć się przed izbą
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości przy Radzie Powiatu Człuchowskiego chciał odwołania członków Komisji Rewizyjnej wraz z jej przewodniczącym. Jak można się było jednak spodziewać, koalicyjna większość głosowała tak, żeby zasiadającym w tym gremium rajcom włos z głowy nie spadł.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...