CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Starosta wjeżdża, a karetka na sygnale czeka
- Skoro karetka jedzie na sygnale, to widocznie spieszy się do kogoś, kto potrzebuje pomocy. To nie do pomyślenia, żeby musiała kilka minut czekać przed zamkniętym szlabanem – mówi nasza czytelniczka, która była świadkiem takiej sytuacji przed wjazdem na teren Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie. Po naszej interwencji pracownicy pogotowia otrzymają pilot, dzięki któremu będą mogli podnieść zaporę.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Mistrz interpretacji słowa
Kacper Czapiewski z Człuchowa zwyciężył w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To pierwszy po 15 latach człuchowianin, który dotarł do finału krajowego.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Wyprzedzanie czy unik?
Wniosek o uzupełnienie opinii biegłych złożył mecenas Grzegorz Wołek reprezentujący przed człuchowskim sądem Aleksandra Łuciuka (zgodził się na publikowanie nazwiska i wizerunku). Człuchowianin jest oskarżony o to, że cztery lata temu na drodze pomiędzy Człuchowem a Polnicą, doprowadził do wypadku, w którym zginęła kobieta.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Dla siatkarzy, koszykarzy i nie tylko
- Robi wrażenie – tak o nowej hali sportowej, która stanęła w kompleksie sportowym przy ulicy Koszalińskiej w Człuchowie, mówi Agata Nawacka. Młoda siatkarka będzie jedną z tych, którzy będą korzystać z powiatowego obiektu wzniesionego kosztem ponad 9 mln zł.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Komuniści spadną z tabliczek
Senat przyjął tydzień temu ustawę, która ma sprawić, że z przestrzeni publicznej znikną nazwy propagujące komunizm i inne ustroje totalitarne. W naszym powiecie trzeba będzie znaleźć nowych patronów dla osiedli i ulic w Czarnem, Debrznie i Przechlewie.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Gimnazjaliści pokonali starszaków (FOTO)
Czy szczepienia są obowiązkowe? - to jedno z pytań, które przysporzyło najwięcej kłopotu uczestnikom Turnieju Międzyszkolnego Powiatu Człuchowskiego „Pokonaj cukrzycę”. O zwycięstwo rywalizowali gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy rozwiązali test i zmierzyli się na sali gimnastycznej.
Agnieszka Petrecka
GM. CZŁUCHÓW. Poszło o kreskę na mapie
Trwa konflikt między mieszkańcem Chrząstowa Maciejem Nadolnym, a gminnymi urzędnikami. Mężczyzna twierdzi, że polna droga znajduje się na jego gruncie. Zablokował więc wjazd na swoją ziemię. Urzędnicy początkowo nawet chcieli odkupić działkę. Szybko jednak zmienili zdanie. Teraz twierdzą, że ziemia, na której jest wytyczona droga należy do samorządu.
Agnieszka Petrecka
POWIAT. Grube miliony na drogę
Remont trasy wojewódzkiej nr 188 z Człuchowa do Debrzna ma się rozpocząć pod koniec czerwca. Na razie jednak urzędnicy nie byli w stanie nawet doprowadzić do końca przetargu, podczas którego mieli wyłonić wykonawcę inwestycji. Po raz kolejny przedłużyli termin przyjmowania ofert.
Agnieszka Petrecka
CZŁUCHÓW. Będą szukać zimnych wód (FOTO)
- Jaka ciepła woda! Jaka gorąca woda! - wykrzykiwały człuchowskie morsy podczas ostatniej kąpieli w tym sezonie. Tymczasem temperatura wody w Jeziorze Rychnowskim wynosiła sześć stopni Celsjusza.
Agnieszka Petrecka
CZŁUCHÓW. Zaśpiewali, a na scenie zrobiło się zielono (FOTO)
Sto pięćdziesiąt uczestników, 48 piosenek, 29 solistów, 19 zespołów - tak w liczbach można podsumować XV Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielony słowik”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych w powiecie człuchowskim.
Agnieszka Petrecka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...