CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Poczuć się jak olimpijczyk
Nie słyszą, nie widzą, nie słyszą i nie widzą, a ćwiczą jak prawdziwi sportowcy. Mowa o 20-osobowej grupie, która w Człuchowie bierze udział w warsztatach z dyscyplin paraolimpijskich.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Plony o połowę niższe
Wójt gminy Człuchów Adam Marciniak złożył do wojewody pomorskiego wniosek o uznanie terenu za obszar objęty klęską suszy. Może się jednak okazać, że zarządzenia o powołaniu komisji rolniczej, która miałaby oszacować straty, wcale nie będzie.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Nie tylko w ABC
Strażacy z Człuchowa mogą się pochwalić dodatkowym sprzętem do ratownictwa wodnego. Stosowania go w praktyce uczyli się w Jeziorze Rychnowskim.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Świadek: Gdzie jest kartetka?
Mieszkańcy Człuchowa, którzy byli świadkami zasłabnięcia młodej dziewczyny nieopodal budynku sądu byli zbulwersowani. Ich zdaniem, karetka pogotowia z człuchowskiego szpitala, znajdującego się przy tej samej ulicy, jechała do pacjentki aż 15 minut.
Maria Sowisło
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Zerwali rozmowy
Powołany przez powiat Zakład Transportu Publicznego w Człuchowie jeszcze na dobre nie zaczął działać, a już – trzymając się drogowej nomenklatury – złapał gumę. Władze powiatu nie dogadały się z szefostwem człuchowskiego PKS-u i ZTP nie przejmie ani tabory, ani bazy, ani pracowników przewoźnika. Kto ucierpi? Pasażerowie i kierowcy, którzy stracili pracę.
Wojciech Piepiorka
KAJAKARSTWO. Nasz przyszły olimpijczyk
Tytuł tego tekstu powinniśmy zakończyć znakiem zapytania, bo nie jest jeszcze w stu procentach pewne, że wychowanek Polstyru Człuchów Paweł Kaczmarek (na zdjęciu) pojedzie na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Nie chcemy zapeszać, ale wierzymy, że 20-latek z Człuchowa nie odda miejsca na olimpiadzie, które sam zdobył. Do medali z tego sezonu, które dumnie prezentuje, dołożył właśnie kwalifikację olimpijską, którą wywalczył podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Kajakarstwie w Mediolanie. Na tej samej imprezie srebro zdobył wychowanek Piasta Człuchów Vincent Słomiński.
Wojciech Piepiorka
GMINA DEBRZNO. Zamieniła Człuchów na Debrzno
Jolanta Miszewska od tygodnia jest skarbnikiem gminy Debrzno. Wybór burmistrza zatwierdzili debrzneńscy radni, choć nie wszyscy poparli uchwałę w tej sprawie.
Wojciech Piepiorka
PILKA NOŻNA. Jak po wypiciu siedmiu gorzkich kaw (ZDJĘCIA)
Gracze Piasta Człuchów nie wyciągnęli wniosków z ubiegłego sezonu. Kolejny raz na stadionie w Debrznie stracili pewne, jak mogłoby się wydawać, zwycięstwo. I to w piątej minucie doliczonego czasu gry.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Gruby Mielzky w trybie awaryjnym (ZDJĘCIA)
Jeszcze przed godz. 17.00 w sobotę raper Gruby Mielzky był w Sopocie i ani myślał wybierać się do Człuchowa. Wówczas odebrał telefon od Marka „Miszczyka” Miszczyszyna, jednego z organizatorów CZW Rap Night 2015. Po godz. 21.00 był już na człuchowskiej scenie i rozpoczynał swój koncert.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Działo się (FOTO)
W miniony weekend Człuchów przeżywał prawdziwe oblężenie rycerzy i dam. Na VII Turniej Rycerski o Miecz Konrada Wallenroda przyjechało prawie 200 osób z bractw i grup rekonstrukcyjnych. - Nasz turniej ma już nie tylko regionalny wymiar – mówi z dumą komtur człuchowski Błażej Kapelski.
Maria Sowisło
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...