CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. W sutannie i z koloratką wśród raperów (ZDJĘCIA)
CZW Rap Night odbyła się po raz 10. i z okazji jubileuszu fajerwerki rozbłysły nie tylko na niebie. Na scenie i w jej otoczeniu również działo się sporo. Po festiwalu dużo mówiło się o koncertach wykonawców z czołówki polskiej sceny hip-hopowej, ale nie tylko.
Wojciech Piepiorka
POWIATY CZŁUCHOWSKI I CHOJNICKI. Niszczycielski żywioł
Noc z piątku na sobotę mieszkańcy regionu zapamiętają na długo. Zniszczenia po wichurze są niewyobrażalne – największe w sąsiednim powiecie chojnickim. W ich usuwaniu do teraz pomagają strażacy z powiatu człuchowskiego i mieszkańcy.
Ramona Wieczorek, Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. Tuzin kur za jedną monetę
Archeolodzy nie chcą mówić o wartości skarbu, ale wiadomo, że przeleżał w ziemi setki lat. Najstarsza z osiemnastu monet pochodzi z 1615 roku. – Dla nas to historyczne znalezisko, bo pochodzi z człuchowskiego zamku i pokazuje, że warto cały czas prowadzić tam badania – podkreśla burmistrz Ryszard Szybajło. Monety są w tak dobrym stanie, że można je obejrzeć w muzeum jeszcze przed konserwacją.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
DEBRZNO-CZŁUCHÓW. A zboże trzeba dowieźć
Gospodarze z miejscowości pod Debrznem i Człuchowem mogą mieć kłopot z odstawieniem zboża do człuchowskiego elewatora. Wszystko przez modernizację drogi 188, która jest nieprzejezdna. Część kierowców zapewne wybierze krajówki – nr 22 i 25. – Zboże jakoś trzeba zawieźć, a sprzęt rolniczy nie jedzie z dużą prędkością – zauważa Marian Zając, rolnik ze Strzeczony. Czy w sierpniu Człuchów stanie w korkach?
tekst i fot. Ramona Wieczorek
MALI MISS I MISTER. Milusińscy czekają na głosy czytelników
Czternaście dziewczynek i pięciu chłopców będzie rywalizowało o miano Małych Miss i Mistera powiatu człuchowskiego w plebiscycie „Tygodnika Człuchowskiego”. Dziś rozpoczynamy głosowanie.
Wojciech Piepiorka
GMINA CZŁUCHÓW. Nie chcą masztu w środku wioski
Mieszkańcy sołectwa Barkowo nie chcą u siebie masztu telefonii komórkowej. Starosta pozostawił bez rozpatrzenia petycję podpisaną przez kilkadziesiąt osób. Problem w tym, że budowa już trwa, a procedury z nią związane rozpoczęły się w 2010 roku. – Nie wiem, czy będziemy w stanie jeszcze coś w tej sprawie zrobić – przyznaje miejscowy radny Paweł Januszewski.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. Bez ciepłej wody i w zimnym mieszkaniu
– Przeżyłem trzy zawały, udar i śmierć żony, ale tego, co mnie teraz spotkało, się nie spodziewałem – mówi Stanisław Rudnik, który od 20 lat mieszka w Człuchowie. Od ponad miesiąca musi myć się w zimnej wodzie, a oprócz tego nie ma pieca. Szefowa ZGM-u tłumaczy, że to dlatego, że lokator sam wyprosił zduna, który miał postawić nowe urządzenie.
tekst i fot. Judyta Tachasiuk
GMINA CZŁUCHÓW. Samochód wjechał w dom w Jęcznikach
– Akurat przygotowywałam obiad, gdy usłyszałam ogromny huk. Wyleciałam z domu i zobaczyłam auto wbite w budynek – mówi kobieta mieszkająca w Jęcznikach Wielkich. W jej dom wjechał fiat, który wypadł z łuku drogi. Kierująca nim 55-latka trafiła do szpitala.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
CZŁUCHÓW. "Veto" ze zniczy
To była jedna z większych tego typu demonstracji w regionie – pod człuchowskim Sądem Rejonowym w czwartek zebrało się ponad sto osób. Uczestnicy zapalili świeczki i położyli białe róże w proteście przeciw zmianom w sądownictwie. – Przyszłam tu, bo siedzenie w domu przed telewizorem niczego nie zmieni – mówi Justyna Lewińska, jedna z uczestniczek.
tekst i fot. Ramona Wieczorek
GMINA CZŁUCHÓW. Spłonęły kury, rowery i słoma
- Jestem załamana. Najgorsze jest to, że muszę poradzić sobie z tym praktycznie sama, bo mąż jest po wypadku i nie może mi pomóc – mówiła, nie kryjąc łez, Grażyna Ortman z Jęcznik Wielkich. Na jej posesji w ubiegłą środę wybuchł pożar. Ogień zniszczył sporo dobytku. Zdaniem właścicielki straty mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.
tekst i fot. Judyta Tachasiuk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...