CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Ocalić zabytkowy cmentarz
Nasza czytelniczka zwraca uwagę na fakt, że tzw. stary cmentarz w Człuchowie niszczeje. Jej zdaniem receptą na zmianę oblicza tej nekropolii byłoby ponowne – po 38 latach – umożliwienie tam pochówków. Na to nie pozwalają jednak przepisy. Czy zatem cmentarz jest skazany na zapomnienie?
Wojciech Piepiorka
POWIAT. Dołóż cegiełkę
Co ksiądz z Debrzna Bartłomiej Przybylski (na zdjęciu) robił w gatkach rowerowych w studiu fotograficznym Stefana Olszaka? Powód jest prozaiczny. Na początku grudnia ukazać się ma kalendarz ścienny, z którego dochód przeznaczony zostanie na opiekę paliatywną.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Takie dziury, że aż strach
- Przecież tu można samochód uszkodzić - skarżą się kierowcy, którzy na co dzień poruszają się tzw. starą berlinką. Wskazują na ogromne wyrwy w asfalcie. Co gorsze, po ostatnich deszczach w wielu z nich stoi woda, przez co zmotoryzowani nawet nie wiedzą, gdzie czyha niebezpieczeństwo.
Agnieszka Wirkus
POWIAT. Czasami wystarczy łut szczęścia
Gospodarz z Nowej Wsi Wojciech Gierszewski po raz kolejny zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Nawet nie ma wykształcenia rolniczego. Wiedzę zdobywa na co dzień, w pracy. - Lubię czytać branżowe pisma i szukać informacji w internecie - podkreśla pan Wojciech.
Agnieszka Wirkus
CZŁUCHÓW. Będzie adrenalina (ZDJĘCIA)
Po raz pierwszy w historii Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie odbywają się darmowe zajęcia z akrobatyki. Dzieci szkoli mistrzyni kraju Paulina Przyborowska. - Dzięki ćwiczeniom uczniowie staną się bardziej gibcy i będą mieć lepszą koordynację ruchową - zapowiada instruktorka.
Agnieszka Wirkus
GM. DEBRZNO. Prąd na życzenie
Duży sukces mogą odtrąbić władze Debrzna. Do Zielonego Parku Przemysłowego w Cierzniach w końcu zostanie doprowadzony prąd. I to w takiej ilości, że zadowoli nawet wymagającego inwestora.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Bezrobotni i młodzież na rynku pracy
Dariusz Ogrodziński z Przechlewa chciałby założyć własną firmę i otrzymać dotację na choćby zakup maszyn. - Niestety nie mieszczę się w żadnych ramach – mówi z przykrością. Mieszkaniec Przechlewa był jednym z 300 bezrobotnych, którzy zostali zaproszeni na Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Człuchowie.
Maria Sowisło
POWIAT. Zakład na celowniku śledczych
Prokuratura Okręgowa w Słupsku wszczęła dochodzenie w sprawie Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Człuchowie i nadużyć. Tego ostatniego miał się dopuścić starosta człuchowski wraz z innymi osobami.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Nauczyciele do pracy szli przez zamarznięte jezioro
Przedszkole Miejskie im. Jacka i Agatki w Człuchowie ma już 70 lat. Na urodzinowym przyjęciu pojawili się byli nauczyciele oraz dyrektorzy. Był czas na wspomnienia.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW. Francuzi są bardzo wstrząśnięci
Małgorzata Ziemba-Lacroix piątkowy wieczór spędzała z przyjaciółmi pod Człuchowem. Nie wiedziała nic o atakach terrorystów w Paryżu. Dopiero SMS-y od rodziny z pytaniem, czy jej mąż Frédéric jest bezpieczny, postawiły ją na nogi. Na szczęście o zamachach terrorystycznych, do których doszło w jego mieście, dowiedział się z telewizji.
Monika Niemczyk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...