CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Zimna woda niszczy cellulit?
Kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza, to znak, że co niedzielę na człuchowskiej plaży zobaczyć można kąpiących się. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę. Klub Morsów Człuchowskich tego dnia otworzył sezon.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Będą ulgi dla przedsiębiorców
Człuchowscy samorządowcy chcą wprowadzić ulgi podatkowe dla tych, którzy będą inwestować w mieście i zwiększać zatrudnienie. O projekcie uchwały dyskutowali z przedsiębiorcami, którzy mieli sporo wątpliwości.
Maria Sowisło
GM. CZARNE. Proboszcz pokonał lęk przed krwią? (FOTO)
Najmłodszym uczestnikiem projektu strażaków z Bińcza „Akademia Życia” był 12-letni Filip Kraczka z Domisławia. Wspólnie z 46 osobami uczył się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. I jak podkreślał, zdobyta wiedza na pewno się przyda.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Francji nie da się nie kochać (FOTO)
Wokalne popisy młodzieży z powiatu człuchowskiego, piosenki Edith Piaf w aranżacji krakowskiej wokalistki Marty Baszyńskiej - Wilk, suto zastawiony stół francuskimi i polskimi przekąskami to tylko kilka atrakcji związanych z sobotnią galą podsumowującą 15 lat działalności Człuchowskiego Towarzystwa Polsko-Francuskiego. Rozstrzygnięto także konkursy wokalne oraz plastyczny.
Anna Zajkowska
CZŁUCHÓW. Mianuję cię na ucznia naszej szkoły (FOTO)
Takie słowa w miniony piątek usłyszało 52 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie. To był dla nich wielki dzień. Eleganckie mundurki, wesołe piosenki oraz uroczyste pasowanie. - Chciałabym, żeby każdy dzień w szkole był taki piękny jak ten - zwierza się Zuzia Andrzejewska z klasy Ib.
Anna Zajkowska
CZŁUCHÓW. O narkotykach trzeba mówić (FOTO)
- Organizacja antynarkotykowych spotkań dla młodych ludzi jest potrzebna, bo to wcale nie jest temat widmo. Czasem nawet w szkole można usłyszeć, jak ktoś się przechwala, że coś zażył na imprezie - twierdzą gimnazjalistki. Ostatnio w Zespole Szkół Gimnazjalnych i Ogólnokształcących im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie odbyły się warsztaty pn. „Do póki masz wybór”. Wzięły w nich udział delegacje z człuchowskich szkół średnich i gimnazjalnych.
Anna Zajkowska
CZŁUCHÓW. Po sześciu wiekach król na zamku
- Treść II pokoju toruńskiego została sfałszowana – powiedział historyk prof. Maksymilian Grzegorz podczas sympozjum z okazji 550. rocznicy podpisania dokumentu. Obchody tego wydarzenia zorganizowane zostały na zamku w Człuchowie. Oprawę miały iście królewską.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Dzień w szkole na pełnym luzie
- Wesoło dziś było w szkole, a nauczyciele z zadaniami poradzi sobie na piątkę - śmieją się Szymon Stępień i Filip Żukowski. Z okazji obchodzonego 14 października Dnia Edukacji Narodowej uczniowie specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Człuchowie zgotowali nauczycielom iście edukacyjną podróż.
Anna Zajkowska
CZŁUCHÓW. Trzy razy więcej głosów!
Mieszkańcy Człuchowa zdali egzamin z demokracji. Podczas trzeciej edycji Człuchowskiego Budżetu Obywatelskiego do urn poszła rekordowa liczba wyborców. Które ze zgłoszonych inwestycji będą realizowane?
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Maluszki emerytowanym nauczycielom (FOTO)
Tradycyjnie dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki w Człuchowie zaprosiły emerytowanych nauczycieli na spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Maria Sowisło
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...