CZŁUCHÓW
CZŁUCHÓW. Babcia została bohaterką
Trzeci Pchli Targ w Człuchowie, i ostatni w tym roku, można uznać za najbardziej udany. Prawie 20 osób postanowiło sprzedać w centrum miasta to, co już nie jest im potrzebne lub sami wytworzyli. Najbardziej zadowolona była chyba Julka Żak z Człuchowa.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Krwiodawcy znowu pobili rekord
Ponad 15 litrów krwi udało się zebrać podczas sobotniego przyjazdu czerwonego autobusu ze Słupska. To rekordowy wynik akcji zorganizowanej po raz trzeci przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi. O sukcesie mogą też mówić gimnazjaliści.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Przepisy drogowe nie są im obce (FOTO)
Wrzesień to miesiąc, w którym policjanci z całego kraju przeprowadzają akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podobne zajęcia odbyły się także we wszystkich człuchowskich szkołach podstawowych. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych, którzy właśnie rozpoczęli edukację w placówkach.
Anna Zajkowska
POWIAT. Relacja z Dożynek Powiatowych w Strzeczonie (FOTO)
Dopisały pogoda, frekwencja i dobre humory. Tak w skrócie można podsumować sobotnie Dożynki Powiatowe w Strzeczonie. Gospodarze spisali się na medal, a mieszkańcy Przechlewa mogą żałować, że nie wystartowali w turnieju gmin. Zabawa była przednia.
Maria Sowisło
CZŁUCHÓW. Bo anonimów nie rozpatruje się
Kolejna skarga na starostę człuchowskiego i dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie-Dworcu trafiła na posiedzenie Rady Powiatu Człuchowskiego. Koalicyjna większość rajców zdecydowała jednak, że nikt w ogóle nie będzie sprawdzać czy zawarte w niej tezy są prawdziwe.
Wojciech Piepiorka
GM. CZŁUCHÓW. Hydrant w pasie nowej drogi
Trwa remont drogi do Dąbek i Piaskowa. Już teraz jednak użytkownicy trasy zwracają uwagę na ewentualne nieprawidłowości. - Kostka betonowa wcale nie nie równo położona, a hydrant jest w granicach jezdni – alarmują mieszkańcy gminy.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Giganty ze Stołczna na powierzchni
We wtorek od rana na dwóch polach sołtysa Stołczna Stefana Miszczuka niemal bez przerwy pracowała koparka, spychacz i wojskowy wóz zabezpieczenia technicznego. Zadania były dwa – wydostać z ziemi dwa ogromne głazy. Jeden waży około 60 ton, a drugi około 40 ton.
Maria Sowisło
GM. CZŁUCHÓW. Książnica z własnym logo
Anna Wróblewska z Jęcznik Małych zwyciężyła w konkursie na logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Polnicy. Po raz pierwszy praca w pełnej krasie była prezentowana podczas spotkania z Krystyną Czubówną.
Maria Sowisło
MOTOCROSS. Najlepszy w Polsce, ale bez złota
Na torze w Gdańsku reprezentanci Człuchowskiego Auto-Moto Klubu mieli przypieczętować zdobycie klubowego mistrzostwa Polski w motocrossie. Zrobili to, co do nich należało, ale tytułu pewni jeszcze być nie mogą. Wywalczyli za to wicemistrzostwo w kategorii młodzieżowej oraz sześć medali indywidualnych w poszczególnych klasach i tego nikt już nim nie odbierze.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Milionerów u nas jak na lekarstwo
Aż 3,7 mln dochodu wykazała osoba, która zarobiła w 2015 roku najwięcej ze wszystkich podatników z naszego powiatu. W sumie milionerów było na naszym terenie pięciu – to zdecydowanie najmniej w województwie pomorskim.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Elegancki mężczyzna w czarnym garniturze, w dodatku ze stylową...
Ciekawy obrazek mogli zaobserwować kierowcy, przejeżdżający w...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Najwyżej oceniane
W miniony piątek swoje święto miał nie kto inny, a pluszowy miś. 25...
Być może w przyszłym roku Małgorzata Krajewska będzie musiała...
I tym razem wokół powoływania człuchowskich municypalnych nie obyło...
Te święta w domu państwa Wrona z Bińcza w gminie Czarne będą dużo...
Na drogach krajowych w powiecie człuchowskim wzrosło...