DEBRZNO
DEBRZNO. To wcale nie jest Święty Mikołaj
Oryginalną niespodziankę dla dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Jana Brzechwy w Debrznie przygotowały ich nauczycielki. Z okazji mikołajek przebrały się za postacie z bajek i zagrały w przedstawieniu „W krainie świętego Mikołaja”.
Monika Niemczyk
PIŁKA NOŻNA. Czyżykowski chce być jak Lewandowski
Ma zaledwie osiem lat, a już zdążył potwierdzić, że należy do najbardziej utalentowanych piłkarzy w swoim wieku w Polsce. Maksymilian Czyżykowski z Debrzna, bo o nim mowa, został ostatnio wybrany do reprezentacji Polish Soccer Skills, a także najlepszym piłkarzem z rocznika 2009 podczas letnich obozów tej organizacji. Dzięki temu oglądał we Francji mecz Paris Saint-Germain - Nice. Zawodnik miejscowej Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Debrzno, ma wszelkie predyspozycje ku temu, żeby w przyszłości było jeszcze o nim głośno.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Są pieniądze na rehabilitację Kingi
Ponad rok trwała zbiórka plastikowych nakrętek, ze sprzedaży ktorych dochód zostanie przekazany na rehabilitację Kingi Czechowskiej ze Starego Gronowa. Dziewczynka jest niepełnosprawna. Urodziła się z głębokimi zaburzeniami we wszystkich sferach rozwoju psychoruchowego. Dzięki naszym czytelnikom na jej rehabilitacje udało się uzbierać 2 686 zł.
Monika Niemczyk
DEBRZNO. Coś zburzą, a coś pobuduja
Jeszcze dwa lata i śródmieście Debrzna ma zmienić się nie do poznania. Nowa kamienica, odnowione elewacje, deptak i taras widokowy na dawnej bastei - to tylko niektóre z przedsięwzięć, które uda się zrealizować dzięki 3,5 mln zł unijnego dofinansowania, jakie gmina otrzymała na rewitalizację.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Kandydaci w każdej gminie?
Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie rozpoczęło kampanię przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi w naszym powiecie. Personalia kandydatów są na razie tajemnicą.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Chcemy umieć się bronić
Sposobów na kradzież i oszukanie starszych osób nie brakuje. Może być to metoda na wnuczka, na hydraulika czy na policjanta. O tym jak się ustrzec nieproszonych gości mówili w Debrznie policjanci podczas spotkania z seniorami.
Monika Niemczyk
DEBRZNO - SŁUPSK. Badają w jaki sposób Angelika zginęła
Dopiero w marcu może zostać skompletowany materiał dowodowy w śledztwie w sprawie śmierci Angeliki Jakubowskiej z Debrzna. Prokuratorzy wciąż nie wiedzą w jaki sposób dziewczyna został zabita w 1998 roku.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dawna berlinka daleko na liście
Pięć wniosków zgłosiły nasze samorządy do przyszłorocznej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na dofinansowanie w załapał się tylko jeden – ten z gminy Czarne.
Wojciech Piepiorka
DEBRZNO. Sąd rozstrzygnie, kto gdzie stoi?
Gmina Debrzno spotka się w sądzie z jednym z przedsiębiorców. Do sądu trafił pozew przeciwko Dariuszowi Kobryniowi, który - zdaniem władz gminy - narusza prawo własności nieruchomości gminy, czyli po prostu parkuje swoje busy i autobusy na działce należącej do samorządu. Kobryń stoi na stanowisku, że nic takiego się nie dzieje.
Monika Niemczyk
DEBRZNO. W ścianie znajdą pendriv'a
Kiedy za 50 lat, podczas kolejnego remontu Szkoły Podstawowej w Starym Gronowie, ktoś otworzy zamurowaną w ścianie kapsułę czasu, to może zdziwić się jej zawartością. Niektóre z przedmiotów, może nawet potraktować jako muzealny eksponat. No bo czy za pół wieku pendrive nie będzie dla potomnych czymś, czym obecnie jest dla nas płyta winylowa? A między innymi właśnie taki nośnik został wmurowany w ścianę szkoły, której elewacja jest obecnie modernizowana.
Monika Niemczyk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się opublikować na stronie...
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Wszystko wskazuje na to, że w Debrznie odbędzie się referendum...
Najwyżej oceniane
Od kilku dni media straszą nas, że już nigdy nie zjemy wędlin i...
Żal patrzeć na niszczejącą kamienicę przy ul. Królewskiej w...
Na to pytanie bezskutecznie stara się znaleźć odpowiedź mieszkanka...
Jan Cisoń z Debrzna, zapalony filatelista może już spać spokojnie....
Strażnik miejski z Debrzna był pasażerem samochodu, którym kierował...