SPORT
POŻEGNANIE NACZELNEGO: O Czytelnikach wielką literą
Jednego jestem pewien: piszę właśnie najtrudniejszy tekst, z jakim przyszło mi się zmierzyć. Gdy podejmowałem decyzję o odejściu z „Tygodnika Człuchowskiego”, przypuszczałem, że w tym samym momencie, w którym pożegnam się z Czytelnikami, będę życzył powodzenia swojemu następcy. Wydawca zdecydował jednak, że nasz tytuł nie będzie się już dłużej ukazywał. Z pewnością dla wielu osób jest to zaskoczenie. Nam również niełatwo wyobrazić sobie nasze podwórko bez „Tygodnika Człuchowskiego”.
Wojciech Piepiorka
MOTOCROSS. Zakrzewski: Tadek mówił, że trzeba iść na całość
Człuchów musi nadal być miastem klubowego mistrza Polski - mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Człuchowskim” Zbigniew Zakrzewski, który został nowym prezesem Człuchowskiego Auto-Moto Klubu Poltarex, zastępując na tym stanowisku zmarłego niedawno Tadeusza Szwemina.
Wojciech Piepiorka
CZŁUCHÓW. O Tadeuszu Szweminie: Kochał motocross
Gdy tydzień temu dowiedziałem się o śmierci Tadeusza Szwemina, miałem 15 minut na napisanie tekstu, żeby móc go umieścić jeszcze w poprzednim wydaniu „Tygodnika Człuchowskiego”. W tak krótkim czasie i w tak niewielu zdaniach trudno było zawrzeć wszystko, co chciałbym o nim napisać, gdyż był jedną z najbardziej inspirujących postaci, jakie spotkałem w swoim życiu.
Wojciech Piepiorka
MOTOCROSS. Zmarł Tadeusz Szwemin, prezes AMK Człuchów
W środę 29 listopada rano zmarł Tadeusz Szwemin (na zdjęciu), prezes Człuchowskiego Auto-Moto Klubu Poltarex, wieloletni radny miasta Człuchowa. Miał 64 lata.
Wojciech Piepiorka
KULTURYSTYKA. Debiut "Marcela" na medal
Marcin „Marcel” Przyszlak dołożył kolejny sukces do swojej bogatej kolekcji. Kulturysta z Człuchowa stanął na podium podczas prestiżowych zawodów w czeskiej Opavie. I to pomimo faktu, ze zmienił odmianę kulturystyki z klasycznej na tradycyjną.
Wojciech Piepiorka
RAJDY SAMOCHODOWE. Teraz będą się ścigać z najlepszymi
Człuchowska załoga Stec Rally Team miałaby już za sobą debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, gdyby nie choroba Adama Steca. On oraz jego pilot Dariusz Zdanowicz zamierzają jednak zrobić użytek z profesjonalnej licencji, jaką ostatnio zdobyli i w przyszłym roku dołączyć do krajowej elity.
Wojciech Piepiorka
PRZECHLEWO. Nie leżeli odłogiem, tylko biegli przez pola (ZDJĘCIA)
Dokładnie 208 zawodników ukończyło Bieg Farmera w Przechlewie – pierwszą edycję tej imprezy. Przy okazji rywalizacji na nietypowej trasie pomiędzy Przechlewam a Płaszczycą udało się też zrobić coś dobrego – zebrać pieniądze na pomoc rolniczej rodzinie, która straciła swój dobytek w trakcie sierpniowej nawałnicy.
Wojciech Piepiorka
PRZECHLEWO. Bieg, zabawa i pomoc
W kalendarzu imprez sportowych coraz więcej jest różnego rodzaju biegów, dlatego trzeba się wyróżnić na tle konkurencji, żeby ściągnąć do siebie jak największą liczbę uczestników. W Poldanorze i Zakładowym Klubie Sportowym Contra Przechlewo doskonale o tym wiedzą, bo wymyślili jedyną w swoim rodzaju imprezę – Bieg Farmera. Wyjątkowa jest nie tylko ze względu na zasady, ale i z powodu charytatywnej akcji.
Wojciech Piepiorka
TRIATHLON. Przechlewo traithlonem stoi! Nasi tribohaterzy na podium
Roman Nowak z Człuchowa w 2013 roku jako kibic obserwował pierwszą edycję Prime Food Triathlonu Przechlewo. - Wówczas, nie mając żadnego doświadczenia w triathlonie, postanowiłem sobie, że w drugiej edycji też wystartuję – przyznaje. Tak było. Teraz zrealizował kolejny cel. W piątej, tegorocznej odsłonie tej imprezy stanął już na podium.
Wojciech Piepiorka
TRIATHLON. Ozłocona kobieta z żelaza
Dziesięć godzin, 41 minut oraz 57,7 sekundy – tyle czasu na trasie Mistrzostw Polski w Triathlonie spędziła Anna Żychska z Człuchowa. Linię mety minęła skrajnie zmęczona, ale szczęśliwa. Ten wynik z Bydgoszczy uczynił ją najlepszą polską triathlonistką na pełnym dystansie ironmana (ponad 226 kilometrów).
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Marcin Przyszlak z Człuchowa został Mistrzem Polski w Kulturystyce...
Za nami Czarneńska Liga Halowa Piłki Nożnej "Hallóffka Cup 2011"....
Po zakończeniu w listopadzie tegorocznej edycji Rallyland WRC Cup...
Najwyżej oceniane
Po zakończeniu w listopadzie tegorocznej edycji Rallyland WRC Cup...
Chcielibyśmy, żeby nowy sezon był tak samo dobry jak poprzedni, a...
Jednego jestem pewien: piszę właśnie najtrudniejszy tekst, z jakim...
W środę 29 listopada rano zmarł Tadeusz Szwemin (na zdjęciu),...
Gdy tydzień temu dowiedziałem się o śmierci Tadeusza Szwemina,...