KOCZAŁA
KOCZAŁA. Może namaści następcę?
Wójt gminy Koczała Eugeniusz Dmytrszyn nadal nie chce potwierdzić, czy będzie, czy nie będzie ubiegał się o reelekcję. Zdecydowanie i odważnie do sprawy podszedł za to obecny sołtys Jerzy Bajowski. Tak, będę kandydował na wójta – zadeklarował oficjalnie.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Zainwestują w Brdę, Białą i Czernicę
Stanice kajakowe, pola biwakowe, przenoski czy pomosty – to tylko część infrastruktury, która ma powstać w czterech gminach w naszym powiecie w ramach programu Pomorskie Szlaki Kajakowe. A wszystko z myślą o lokalnych i przyjezdnych miłośnikach wiosłowania i podziwiania krajobrazów.
Wojciech Piepiorka
KOCZAŁA. Śpiewać każdy może
Udowodnili to mieszkańcy Koczały, którzy w sobotę 11 listopada przyszli do miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury. To właśnie tam z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się patriotyczne karaoke.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dawna berlinka daleko na liście
Pięć wniosków zgłosiły nasze samorządy do przyszłorocznej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na dofinansowanie w załapał się tylko jeden – ten z gminy Czarne.
Wojciech Piepiorka
KOCZAŁA. Asfaltem zamiast po kamieniach
Ulica Klonowa w Koczale w końcu doczekała się remontu. Niestety, wykonawca musiał wykonać jeszcze kilka poprawek, zanim w dokumentach pojawiła się informacja, że robota jest już odebrana.
Monika Niemczyk
KOCZAŁA. Handlują tam gdzie nie mają
Podatki zdominowały ostatnią sesje Rady Gminy Koczała, bo nie było do końca zgody wśród radnych. Nie wszyscy podnieśli ręce, kiedy nadszedł czas głosowanie za podwyżkami podatków od środków transportowych.
Monika Niemczyk
KOCZAŁA. Spełniło się marzenie sołtysa
Mieszkańcy Łękini mogą już korzystać z placu rekreacyjnego nad jeziorem. Wśród urządzeń są takie, z których chętnie skorzystają dorośli. Nie brakuje też huśtawek dla najmłodszych.
Monika Niemczyk
Ogłaszamy konkurs "Uczeń nie śmieci i przykładem świeci"
Tak nazywa się nowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych, który dziś ogłaszamy. Trzeba będzie przygotować pracę plastyczną, a następnie walczyć o głosy czytelników. Stawką są nagrody dla całych klas, w tym atrakcyjna wycieczka!
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Stracił przytomność na boisku
Chwile grozy przeżyli wszyscy zebrani w sobotę na koczalskim stadionie. W drugiej połowie meczu z Doliną Gałąźnia Wielka jeden z zawodników Granitu Albin Fryling upadł z dużej wysokości i nie dawał znaku życia. Na szczęście otrzymał natychmiastową pomoc, po chwili się ocknął, a po ostatnim gwizdku mógł się już cieszyć z drugiego w tym sezonie zwycięstwa swojej drużyny.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Wśród radnych nie brakuje milionerów
Ponad 70 mln zł jest wart majątek Leszka Wąsikowskiego. Pewnie nikomu nie chwaliłby się tym, jak jest bogaty, gdyby nie musiał. Jest jednak radnym powiatowym i ciąży na nim obowiązek corocznego składania oświadczenia majątkowego. Żaden inny rajca z naszego powiatu nawet nie zbliżył się do jego dorobku, co jednak nie oznacza, że samorządowcy klepią biedę. Przeciwnie – krezusów wśród nich nie brakuje, a my sprawdziliśmy kto najbardziej zasługuje na takie miano.
Wojciech Piepiorka, Ramona Wieczorek, Judyta Tachasiuk
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Członek Zarządu Powiatu Człuchowskiego Krzysztof Mróz jest jedynym...
Najwyżej oceniane
Józef Pożoga był nauczycielem, dyrektorem i jednym z najbardziej...
Jerzy Jaśkiewicz sołtys Sierpowa został zwycięzcą plebiscytu na...
Gminę Koczała czeka zaciskanie pasa. - Przyszły rok będzie ciężki...
Strażacy ze służbami leśnymi uwijali się jak w ukropie, żeby ugasić...
Chwile grozy przeżyli wszyscy zebrani w sobotę na koczalskim...