SPORT
SPORT. Przypominamy tydzień po tygodniu. Jaki to był rok w lokalnym sporcie?
Były spektakularne sukcesy, bolesne porażki, transfery, awanse, spadki i – niestety – smutne pożegnania. O czym pisaliśmy w na stronach sportowych „Tygodnika Człuchowskiego” w 2017 roku. Przyjrzyjmy się temu jeszcze raz.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Czyżykowski chce być jak Lewandowski
Ma zaledwie osiem lat, a już zdążył potwierdzić, że należy do najbardziej utalentowanych piłkarzy w swoim wieku w Polsce. Maksymilian Czyżykowski z Debrzna, bo o nim mowa, został ostatnio wybrany do reprezentacji Polish Soccer Skills, a także najlepszym piłkarzem z rocznika 2009 podczas letnich obozów tej organizacji. Dzięki temu oglądał we Francji mecz Paris Saint-Germain - Nice. Zawodnik miejscowej Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Debrzno, ma wszelkie predyspozycje ku temu, żeby w przyszłości było jeszcze o nim głośno.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Aż zatańczyli z radości
Wystarczy spojrzeć na tabelę Słupskiej Klasy Okręgowej, żeby zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo punktów potrzebują Czarni Czarne. To tłumaczy również dlaczego tak bardzo ucieszyła ich wygrana 2:1 z Prime Food Brdą Przechlewo.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Stracił przytomność na boisku
Chwile grozy przeżyli wszyscy zebrani w sobotę na koczalskim stadionie. W drugiej połowie meczu z Doliną Gałąźnia Wielka jeden z zawodników Granitu Albin Fryling upadł z dużej wysokości i nie dawał znaku życia. Na szczęście otrzymał natychmiastową pomoc, po chwili się ocknął, a po ostatnim gwizdku mógł się już cieszyć z drugiego w tym sezonie zwycięstwa swojej drużyny.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Pół godziny przed północą
Tuż przed zamknięciem okienka transferowego do sporych roszad doszło w Sokole Wyczechy. Grającym trenerem czwartoligowca przestał być Karol Sadzik, a do prowadzenia zespołu wrócił Tomasz Dołgowski, który nie tak dawno zakończył krótką pracę w Prime Food Brdzie Przechlewo. W przeciwnym kierunku podążył Damian Chrapkowski – skrócone zostało jego wypożyczenie z Brdy do Sokoła.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Dołgowski: Nie miałem z kim pracować
Po zaledwie jednym meczu ligowym Tomasz Dołgowski zrezygnował z funkcji trenera Prime Food Brdy Przechlewo. Jak jednak podkreśla, derbowa porażka 0:6 z MKS-em Debrzno sama w sobie nie była przyczyną jego decyzji. Za tym wynikiem kryje się to, co tak naprawdę leży też u podstaw dymisji Dołgowskiego – dramatycznie słaba frekwencja na treningach. W sobotnim meczu ze Spartą Sycewice zespół prowadził jego poprzednik. Brda przegrała 1:4 i jest ostatnia w tabeli.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Uczcił jubileusz, a miało go nie być na boisku
MKS Debrzno taki mocny czy Prime Food Brda Przechlewo taka słaba? - to pytanie zadawali sobie kibice, którzy we wtorek oglądali z trybun derby powiatu człuchowskiego. Debrznianie wygrali bowiem z rywalem zza miedzy aż 6:0 i są wiceliderem na początku sezonu.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Brakowało napastnika z krwi i kości
Naszym głównym atutem była zespołowość. Często bywało tak, że strzelaliśmy bramkę, a potem staraliśmy się bronić korzystnego wyniku. Byliśmy solidną drużyną, ale brakowało nam błysków - mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Człuchowskim” Janusz Winnicki (na zdjęcia), trener Czarnych Czarne.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Jaguar na początek sprawdzi Sokoła
Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia piłkarze, trener i działacze Sokoła Wyczechy byli przekonani, że ich drużyna zagra w okręgówce. Stanęli jednak przed szansą pozostania w czwartej lidze, skorzystali z niej i już w sobotę rozpoczną nowy sezon.
Wojciech Piepiorka
PIŁKA NOŻNA. Czego zabrakło Sokołowi? Normalności
Już po jednym sezonie zakończyła się przygoda Sokoła Wyczechy z czwartą ligą. O utrzymanie nie było wcale tak trudno, jak mogłoby się wydawać, ale nie z 11-osobową kadrą, zawodnikami z pola w bramce, 15-latkiem w ataku i składem słabszym niż okręgówce.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Za nami Czarneńska Liga Halowa Piłki Nożnej "Hallóffka Cup 2011"....
Dokładnie 5 160 zł i 10 euro udało się zebrać podczas niedzielnego,...
W sobotnich derbach powiatu człuchowskiego Piast Człuchów wygrał...
Najwyżej oceniane
Sobotnim meczem z Gwardią w Koszalinie piłkarze Korala Dębnica...
Ma zaledwie osiem lat, a już zdążył potwierdzić, że należy do...
Były spektakularne sukcesy, bolesne porażki, transfery, awanse,...
Wystarczy spojrzeć na tabelę Słupskiej Klasy Okręgowej, żeby zdać...
Trwa fatalna passa człuchowskiego Piasta. Za nami już osiem kolejek...