PRZECHLEWO
PRZECHLEWO. Tym budżetem spełniamy marzenia
Nietypowo zakończyła się ostatnia sesji Rady Gminy Przechlewo. Jeden z mieszkańców Zenon Bogucki na ręce przewodniczącego rady Antoniego Galasa złożył różę z czarną wstążką. Jest ona adresowana do naszego państwa, bo grzebanie w sprawach samorządowych to chwila żałoby.
Monika Niemczyk
CZŁUCHÓW - PRZECHLEWO. Prokurator: tego nie można nazwać znęcaniem
Prokuratura Rejonowa w Człuchowie umorzyła śledztwo w sprawie znęcania się nad świniami w Przechlewie. Chodzi o nieprawidłowości zarejestrowane przez aktywistów fundacji Viva! oraz inicjatywy Basta! podczas transportu zwierząt w firmach Prime Food i Poldanor. Śledczy przyznają, że doszło do sytuacji, które nie powinny mieć miejsca, ale nie można ich uznać za przestępstwo.
Wojciech Piepiorka
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Zainwestują w Brdę, Białą i Czernicę
Stanice kajakowe, pola biwakowe, przenoski czy pomosty – to tylko część infrastruktury, która ma powstać w czterech gminach w naszym powiecie w ramach programu Pomorskie Szlaki Kajakowe. A wszystko z myślą o lokalnych i przyjezdnych miłośnikach wiosłowania i podziwiania krajobrazów.
Wojciech Piepiorka
PRZECHLEWO. To był weekend cudów
Wózek rehabilitacyjny dla sześcioletniej Marysi, a dla mamy Moniki trylogia Tolkiena. W paczce znalazła się także wiertarko-wkrętarka, o której marzył pan Grzegorz. Te przedmioty oraz mnóstwo innych upominków do rodziny Borowickich przyjechało prosto z Brukseli. W ramach Szlachetnej Paczki Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej przygotował prezent właśnie dla rodziny z Przechlewa.
Monika Niemczyk
Przechlewo. Gdzie troska o dzieci?
Było powoływanie się na Konwencje Praw Dziecka, Konstytucję oraz nawoływanie do mówienia prawdy. I to wszystko tylko podczas posiedzenia komisji oświaty, w trakcie której radni mieli zdecydować, czy na dziecko, które uczęszcza do Klubu Dziecięcego Elemeledudki w Przechlewie dać 100, 150 czy 180 zł dotacji.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Korzystają z hali, ale warunkowo
Minął rok od spotkania przedstawicieli Junior Football Academy Przechlewo z dyrekcją miejscowej szkoły podstawowej oraz władzami gminy, a sprawa korzystania z hali sportowej nadal nie została uregulowana. Czara goryczy przelała się podczas weekendowego turnieju, kiedy pojawił się problem z korzystaniem przez dzieci z szatni w szkole. - Nie może być tak, że dyrektor uważa szkołę za swój własny folwark. O tym jak po macoszemu traktuje sport napisałem już do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz do pomorskiego kuratorium oświaty – mówi Michał Wirkus, prezes JFA.
Monika Niemczyk
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Dawna berlinka daleko na liście
Pięć wniosków zgłosiły nasze samorządy do przyszłorocznej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na dofinansowanie w załapał się tylko jeden – ten z gminy Czarne.
Wojciech Piepiorka
PRZECHLEWO. Ma wystarczyć na lata
Rozpoczęły się już prace przy naprawie pobocza drogi powiatowej z Nowej Wsi w kierunku Sąpolna. Gmina Przechlewo przeznaczyła na ten cel 290 tys. zł ze swojego budżetu. Radnych do takiej decyzji musiał jednak nakłonić sam starosta Aleksander Gappa. Zrobił to przez telefon.
Monika Niemczyk
PRZECHLEWO. Nagrodzili ich za ciężką pracę
Pięcioro uczniów przechlewskiej szkoły otrzymało stypendia za swoje wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Na ostatniej sesji dostali dyplomy oraz koperty. W każdej z nich było po 500 zł.
Monika Niemczyk
PIŁKA NOŻNA. Aż zatańczyli z radości
Wystarczy spojrzeć na tabelę Słupskiej Klasy Okręgowej, żeby zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo punktów potrzebują Czarni Czarne. To tłumaczy również dlaczego tak bardzo ucieszyła ich wygrana 2:1 z Prime Food Brdą Przechlewo.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Członek Zarządu Powiatu Człuchowskiego Krzysztof Mróz jest jedynym...
Najwyżej oceniane
Wójt Przechlewa Andrzej Żmuda Trzebiatowski jeszcze raz będzie...
Jeremiaszek Gasiński z Sąpolna urodził się jako wcześniak w maju...
Część mieszkańców Przechlewa narzeka na kierowców parkujących swoje...
Tak twierdzi Dariusz Lenc z Przechlewa (na zdjęciu). Wydarzenie...
Mieszkańcy Przechlewa 2 maja bawili się na majówce.