RZECZENICA
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Zainwestują w Brdę, Białą i Czernicę
Stanice kajakowe, pola biwakowe, przenoski czy pomosty – to tylko część infrastruktury, która ma powstać w czterech gminach w naszym powiecie w ramach programu Pomorskie Szlaki Kajakowe. A wszystko z myślą o lokalnych i przyjezdnych miłośnikach wiosłowania i podziwiania krajobrazów.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Rezygnuje z bezsilności
Jan Wdowczyk zrezygnował z funkcji radnego gminy Rzeczenica. Rajca z Gwieździna złożył mandat, bo – jak mówi – nie chce być tylko maszynka do głosowania. - To mój mały protest – mówi.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Będzie zrzutka jak na radiowóz
Strażacy z Rzeczenicy chcą nowego samochodu. Potrzebny jest im wóz do ratownictwa technicznego. Władze gminy widzą potrzebę zakupu takiego pojazdu, ale w przyszłorocznym budżecie nie znajdzie się na niego kasa. A potrzeba nawet 200 tys. zł.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Stawki niższe, a dochody niemal podwojone
Podatki od środków transportowych w gminie Rzeczenica w 2018 roku nadal będą tak niskie, jak tylko się da. Podatek rolny będzie z kolei maksymalnie wysoki. Podwyżki czekają też właścicieli gruntów i budynków. Decyzje w tej sprawie radni podjęli jednomyślnie.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Bo młodzież nie ma się gdzie podziać
Choć burzliwą dyskusję na temat zagospodarowania boiska przy szkole w Rzeczenicy wywołał pomysł na sprzedaży jego części pod budowę sklepu, to okazuje się, że i tak mogą tam powstać lokale handlowo-usługowe. Na ten cel miałaby zostać przeznaczona połowa działki, a druga część miałaby zostać zagospodarowana zgodnie z oczekiwaniami uczniów. Tak przynajmniej wynika ze wstępnych ustaleń powołanej przez wójta komisji, której członkowie w poniedziałek spotkali się po raz pierwszy.
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Był pewien, że komentarze się pojawią
Żona wiceprzewodniczącego rzeczenickiej Rady Gminy Mariana Greczyły została zatrudniona w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Rzeczenicy. Niektórzy mieszkańcy dopatrują się w tym kumoterstwa. Wcześniej konkurs wygrała też siostra kierownika referatu i byłego wicewójta Marcina Szulca, ale ona nie podjęła pracy w podległej gminie jednostka.
Wojciech Piepiorka
Ogłaszamy konkurs "Uczeń nie śmieci i przykładem świeci"
Tak nazywa się nowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych, który dziś ogłaszamy. Trzeba będzie przygotować pracę plastyczną, a następnie walczyć o głosy czytelników. Stawką są nagrody dla całych klas, w tym atrakcyjna wycieczka!
Wojciech Piepiorka
RZECZENICA. Dali sobie kilka tygodni
Najbliższy miesiąc powinien pokazać czy problem mieszkańców ulicy Czarnej w Rzeczenicy zniknie lub chociaż zostanie wyraźnie zniwelowany. Ubiegłotygodniowe spotkanie pokazało, że – pomimo pewnej poprawy – wciąż narzekają na hałas i pył wydobywające się z zakładu produkującego pellet. Właściciele firmy zapewniają jednak, że robią wszystko, co mogą, żeby dostosować się do prawa, a przy tym nie być utrapieniem dla sąsiadów.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Wszystko przesunie się o dwa lata
Ponad cztery lata – prawdopodobnie za taki czas będziemy w stanie pojechać obwodnicą Brzezia. Tak wynika z planu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Pierwszym etapem jest sporządzenie projektu, a mieszkańcy mają być na bieżąco informowani o postępach inwestycji.
Wojciech Piepiorka
GMINA RZECZENICA. Pomnik przyrody zniknie z krajobrazu wsi?
Los dębu w Międzyborzu wydaje się być przesądzony. Dendrolog orzekł, że drzewo jest chore i ruszyła procedura uzyskania pozwolenia na jego wycinkę.
Wojciech Piepiorka
Sobol%20reklama
Najczęściej czytane
Anna i Jarosław Machoniowie zostawili wszystko i wyjechali z...
Dziś (30 marca br.) między Sporyszem a Brzeziem w gminie Rzeczenica...
Dopiero przed chwilą członkowie powiatowej komisji wyborczej...
Najwyżej oceniane
Od nowego roku mieszkańcy gminy Rzeczenica będą płacić mniej za...
Jedną z pierwszych decyzji, jaką podjęli rzeczeniccy radni była...
Jerzy Jaśkiewicz sołtys Sierpowa został zwycięzcą plebiscytu na...
Zakład Gospodarki Komunalnej w Rzeczenicy niesłusznie odmówił...
Radni z Rzeczenicy będą musieli się zabawić w śledczych. Żeby...